reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczeń 2013 :))

Marzenixx ciężko tak doradzić na odległość:-( Może łyknij no-spę, połóż się i obserwuj, jak nie przejdzie to podjedź do szpitala dla świętego spokoju.
 
reklama
zgadzam się z malinką, bierz nospe i się połóż. jak po no spie i odpoczynku dalej będzie pobolewać to lepiej odwiedzić lekarza, okresowych bóli nie powinno się lekcewarzyć, a już napewno nie takich co nie przechodzą po no spie i odpoczynku.
więc bierz, leż i przede wszystkim SPOKOJNIE czekaj :tak: zapewne przejdzie :)
mnie czasem też tak pobolewa, jak się ruszam więcej niż normalnie i wtedy piguła i leżanko i przechodzi :tak:
 
Hej kobietki.

U mnie słoneczko za oknem, dzień zapowiada się całkiem przyjemnie. Ja czuję się już lepiej, choć kaszel nadal jest. Ostatnie dni prawie przespałam, taka jakaś niemoc mnie ogarnęła. Dziś mamy kilka spraw do załatwienia i mam nadzieję, że wszystko pójdzie gładko.

Marzenix Smutne wieści o wujku. Współczuję...
Malinka dobrze mowi. Odpocznij sobie i się zrelaksuj, jeśli nie przejdzie to idź do lekarza. Nie ma sensu się stresować.
Ada To kobito urosłaś :D Wasze dzieciaczki też pewnie będą wysokie. Fajnie, że mąż znalazł pracę. Co do sprzątania to ostatnio też czyściłam fugi w łazience :)
Natal Ja jeszcze nie karmiłam, ale po mojej bratowej widzę, że jej karmienie bardzo służy. W ciąży dość dużo przybrała, a teraz zostały jej może 4 kg więcej niż przed ciążą. Z tym, że ona generalnie bardzo aktywna jest i od początku chodziła na długie spacery, na różne spotkania mam z dziećmi itp, więc to pewnie też pomogło w powrocie do formy. Czytałam, że organizm magazynuje do 5 kg więcej na karmienie, ale to zależy od predyspozycji.
Magda Z tymi pierogami to dałaś czadu :) Uwielbiam pierogi! Wyobrażam sobie jak Ci teraz mama dogadza. Ale to fajnie, korzystaj i odpoczywaj.
Aninek Fajna kobietka z babci Twojego musi być :) Brzmi bardzo pozytywnie. A na długo masz gości?

Życzę wszystkim miłego dnia! :-)
 
Witajcie :-D
Nie nadrobię tego co naprodukowałyście przez ostatnie dni, ale doczytałam, że kilka dopadło choróbsko, więc życzę wszystkim choruszkom zdrówka.

Dziś miałam powtórkę glukozy i wyszła super :tak:

Wiecie co kiedys ktos mi powiedzial, ze pierwsze dziecko jest zwykle bardziej podobne do matki a drugie do ojca (ewentualnie kogos z rodziny - babci, dziadka), no i zaczelam zwracac na to uwage. Musze przyznac ze na ogol mi sie sprawdza, bo u mnie moj starszy brat jest podobny do mamy a ja do taty. I tak samo u wiekszosci znajomych. Moj F, najstarszy z rodzenstwa, tez jest bardziej podobny do mamy. Jak to jest u Was?
Coś w tym jest, bo ja jestem podobna bardziej do mamy - z charakteru też. Brat do ojca i z wyglądu i z charakteru, a najmłodszy to mieszaniec :-D. Nasza Hanusia mówią, że jest bardziej podobna do mnie, chociaż ja widzę też duże podobieństwo do rodu mężusia :tak:;-)

Marzenixx
wyrazy współczucia z powodu śmierci wujka:-( Co do pobolewania w podbrzuszu zrób może tak jak piszą Dziewczyny weź nospę i się połóż, a jak nie minie to jedź na IP.
 
ada1989 nigdy nie umiałam przytyć ;-) ciężko będzie dużo jeść. Moim zdaniem w sam raz przytyłaś; wysoka jesteś. Mąż będzie rannym ptaszkiem :) Zakupy udane były. Wstaw potem zdjęcia :-) Mi też się odezwał syndrom wicia gniazda i chętnie bym całe mieszkanie wysprzątała od góry do dołu. Niestety nie wolno mi. Korci mnie bardzo. Konrad wysokim chłopakiem będzie.

Indziorka robiłaś nową fryzurę? Ten nóż na urodziny w specjalnym celu dany? ;-) Skoro się nóż przyda, to każdy prezent dobry.

Magda_z_uk chętnie wpadłabym na pierogi :) Też chciałabym jeść w większości jak teraz.Z czegoś przecież trzeba brać energię. Mimo, że nie możesz teraz wychodzić do sklepów zawsze możesz służyć dobrą radą. Ja jak wysyłam męża po coś, to potem wiszę pół godziny na telefonie i mu doradzam po tym co opisuje. Niestety to nie to samo. Chciałabym móc pod koniec października pójść na targi. Mają być właśnie dla dzieci.

Aninek kiedy zaczynasz się włoskiego uczyć ;-) Pozwiedzaliście dużo. Babcia ma kondycję. Zuzia ładne imię. Moja siostra właśnie jest Zuzanna, więc powielać nie będę. Z tym podobieństwem rodzeństwa bywa różnie. Pierwsze dziecko jest do mamy podobne a reszta już do taty? Nawet nie wiem jak mam to u siebie liczyć. Moja mama pierwszą ciążę poroniła. Ta osoba do niej byłaby podobna? Najmłodsza siostra jest do taty podobna. Jestem przedostatnia i jestem bardziej do mamy.

januarka coraz częściej wstajesz.. Niedługo noc z dniem zamienisz. Mały będzie spokojniejszy. W końcu coraz mniej miejsca na harce w brzuchu :-D Ja bym po prostu zaczynała liczyć jak czuję, że maluch brykać zaczyna :) Nie ma co za bardzo panikować w końcu.

Marzenixx martwić się powinnaś, jeżeli zobaczysz regularność. Magnez i no-spa pomagają. Jak ostatnio tak miałam, potem brzuch mi znacznie urósł.

Kaja28 przeziębienie pomału przechodzi. Powodzenia w załatwianiu spraw i zdrówka.

madziamadzia to dobrze, że wyniki badania glukozy w normie.

Dziś moja siostra miała wpaść w odwiedziny, ale też się niestety rozchorowała. Nie mam w ogóle pomysłu w jakim stylu urządzić pokoik dla dziecka. Macie jakieś pomysły?
 
hej mamuśki:)

oj, ciężko wszystkim odpisać...:)

marzenix - przykro mi z powodu wujka...mam nadzieję,że ból brzucha przeszedł...pewnie stres zrobił swoje :( ale moj lekarz też zawsze mówi, jak nie pomaga no spa i leżenie to lepiej na izbę przyjęć pojechać...

ada - jesteś baaaardzo wysoka...:) ja mam 163 cm;p więc nawet jak założę wysokie buty, w których chodzić nie umiem to i tak jestem 20 cm niższa :p

magda z uk - mama mi wczoraj kupiła pas ortopedyczny, co prawda jest on przeznaczony na kręgosłup, ale ja go zapinam na biodrach. czzuję,że mnie ściska, więc chyba o to chodzi:) odpinam go jak chodzę do wc i czasem robię przerwy bo zaczynam czuć ból bioder :p ale myślę, że to dobry zakup...polecam:)

też się zastanawiałam nad liczeniem ruchów...ale to chyba niemożliwe...zwracam uwagę co ile czuję Małą, tzn. jak nie czuję 1 - 1,5h to zaczynam zwracać uwagę bardziej, ale ostatnio ciągle czuję kopniaki...dzisiaj w nocy chyba Mała zrobiła sobie jakąś dyskotekę...prawie w ogóle nie dała mi spać...jedyny plus to rzadziej wstaję w nocy:)

kończę kochane...życzę miłego weekendu!
 
witajcie! ja dzis od rana zalatana.a to do rodzinki zajechalismy,a to zakupy,a teraz bigosik robie.od paru dni mialam smaka na kapustke:happy2:.kupilam ten termometr w lidlu,akurat ostatnia sztuka zostala,a dresikow ani bluzy polarowej ani sztuki.a do innych sklepow nie chcialo mi sie jezdzic.
milego wieczorku:happy2:
 
Indziorka uf ulzylo, bo juz zaczynalam sie zastanawiac czy mama niechciala ci czegos zainsynuolwac tym nozem, troche sie przestraszylam o co chodzi :/
elisse od poczatku xciazy tak mam praktycznie no prawie gdzies od 4 miesiaca jest tydzien ze spie i spokoj, a potem ze dwa znow pobuki i tak wkolko :/ Powoli mnie to zaczyna meczyc, nie daltego ze sie nie wysypiam wrecz przeciwnie budze sie wyspana jak najbardziej, tylko z nudow zaczynam wbijac sobie do glowy rozne glupoty, bo co tu robic w srodku nocy albo tak wzesnie rano, jak wspomnialam tymczasowo jeszcze mieszakamy u rodzicow i nie moge nic robic zeby wszystkich nie pobudzic.
Co do ruchow hmmm dzwne bo dzisiaj zaledwie ze 3 kopniaczki poczulam i to takie delikatniusie, to juz mnie zaczyna troche martwic oby maly zaczol szalec troszke wiecej :/
Co do pokoiku to ja mam mase roznych pomyslow uwielbiam urzadzac mieszkanka, juz nie moge sie doczekac az skonczymy sciany na wlasnym i bede mogla szalec :) Synusiowi wymyslilam pokoik malego marynarza, pirata. A dla dziewczynki bo u ciebie dziewczynka jak dobrze pamietam, to np pokoik malej syrenki np, albo z kucykami pony badz wrozkami latajacymi, albo jak magda wspomniala o motylkach cos z motylkami :) Napewno nie byloby przesadnie rozowo ;)
Alicja32 wlasnie mi uswiadomilas ze od poczatku ciazy nie jadlam bigosu ani razu, a wczesniej jadalam czesciej i takiego smaka mi narobilas,ze normalnie w tym tygodniu bigosik bedzie :) mmmmmm juz mi sie sni :)
 
Mialam sie isc juz polozyc,ale wiecie co znalazlam cd z kolysankami dla dzieci i zastanawiam sie nad kupnem kliku, slucham na youto be i maly zaczol nagle szalec hehehe chyba mu sie podoba :) Macie moze jakies ciekawe sprawdzone propozycje, gdzie sa fajne kolysanki dla smyka takie pospolite typu "z popielnika na Wojtusia.... " ???nie zadne nowosci tylko te nasze dawne kznane?
 
reklama
ellise najwyższy czas już był zrobić coś dla siebie:) a włosy wołały o pomstę do nieba:D bo pozwoliłam włosom odrosnąć po farbowaniu- mój kazał mi obiecać w tamtym roku po ślubie siostry, że więcej ich nie zafarbuje póki mi nie odrosną :D no to tak się męczyłam, a teraz już po bólu, może jeszcze jedno strzyżenie ;) a co do noża, myślę, że chęć pomocy jakiejś drobnej nawet była tym bodźcem do tego podarunku :D

Januarka tak jak ellise pisałam, po prostu jako podarunek praktyczny :p bez podtekstów ;)

Marzenixxx też właśnie czasami mam takie bóle i mi się skojarzyły z okresem :) ale się pytałam, dopóki nie są zabójcze i ustępują to macica się przygotowuje po prostu :)
 
Do góry