reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczeń 2014 :)

u nas nocki w lozeczku... przy starszaku tez ak robilam i potem nigdy lodzieniec nie chcial spac z nami :p no i wlasne lozeczko lubil i szybko sie sam nauczyl zasypiac
karmie wiec w nocy na siedzaco ... a mloda idzie spac kolo 20/21 i wstaje dwa razy na jedzonko , kolo 1 i potem kolo 4, a wstaje ok 8 ... karienie z przewijaniem zajmuje nam kolo 30min-1h ... bo ona woooolno je strasznie ,,, ciekawe czy jej sie to zmieni ...
a zasypia w nocy przy cycku ale w taki sposob ze jak je z drugiego dobijajac to w pewnym momencie odplywa calkiem i puszcza sutka ... wtedy hops do lozeczka i do kolejnego karmienia spi

a w dzien zasypia to na cycku to ze smoczkiem w lozeczku to w nosidelku ale staram sie zeby zasypiala w lozeczku choc to jest najciezszy sposob (dobrze ze lozeczko na kolkach bo mozna troche pokolebotac :p)

u nas tez mloda sie wije przy cycku czasem i wtedy nie wiem czy leci i dlatego bo nie chce zeby lecialo ... czy nie leci .. czy cos z brzuszkiem ...

czy ktoras z mam majaca dziecia na cycu ma klopoty z zaparciami ? bo ja mam wrazenie ze mloda kupki nie moze zrobic :| moze byc od zelaza ktore ja biore ?

Milusia
zdrowka dla Was !!!!!

Fifka ja bym nie uciagnela dwojki i jeszcze szkoly ...

Kaczuszka​ ja mialam tak przy starszaku i okazalo sie ze hemoglobina 10 takze mysle ze anemia
 
Ostatnia edycja:
reklama
dzięki dziewczyny - nastawiam się pozytywnie i do sprzątania :-D
nareszcie ustawiłam suwaczki - dzisiaj mamy 1 miesiąc.... jejku jak to szybko leci, a tak z drugiej strony wydaje mi się jakby Adaś był zawsze z nami :)
 
heloła!

spróbuję coś napisać...

wydrukowałam sobie kniżkę Tracy Hogg i bede probowała się nią posiłkować, bo inaczej Laurutek nas zniszczy! Przy Kajtku bardzo sie sprawdzila, wiec i teraz moze....???
chcecie zrobic sobie test z tej kniżki? pytania, które nie są na wiek naszych dzieci, omija się
Ladies And Babies - Poznaj lepiej swoje dziecko

Kamag - nie ulewała właśnie, tylko wymiotowała bardzo i dużo, krzywi sie i płacze rozdzierajaco, kiedy kwas do buzi podchodzi...kiedy śpi budzi sie od tego z krzykiem aż, itp, itd....zdrówka dla cię!

Pustiszi - jak dziś zdrówko? kurde, mam nadzieje, że nie rozkręciło się bardziej...a czemu wycofali sudocrem niby? wiesz coś?
Ukraina - temat - rzeka...a ze to teraz i tak blisko...wierzyć się nie chce! i jak zwykle wszyscy tylko patrzą i robią nic. I wierzą, ze się prezydent opamięta - jasne! jedyne co, to świeczki mamy palić o 20 - da to tyle, ze ulala!

na razie tyle zdołałam, bedę edytowac na bieżąco:)

Anbas - I wy nie chorujcie! szczególnie maleństwo...

Milusia - wspołczuję zajść z samochodem, szlag niech to! i jeszcze choróbstwo do tego...szlag jeszcze raz!

Kaczuszka - kurde zbadaj się kobieto! to niebezpieczne może być jakieś!

Malinka - jak minęła samotna noc? a mężowi fajngę w nos! ja też w łóżku karmię! i niech mi spróbuje coś powiedzieć tylko - wrrrrrrrrrrrrrrrrrr!

Olich - ale dał sobie zrobić! pochwal dziecięcie ode mnie! i opowiedz o koledze, co pod narkozą tylko te zęby leczy...

Magsus - trzymam kciuki zatem, zeby już tak dobrze u Was zostało!!!!!!!

Jaguś - ja pragnę usmiechy takie! Boże, ale na to czekam...bo na razie to głównie podkówka...ucałuj Julcię za usmiechy ode mnie:)

Hope - ha! u nas podobnie "usypianie" wyglada...od wczoraj jakby lepiej, gdyż sposob z ksiazki wypróbowuję. Czyli ciasno w kocyk zawijam, bo prawdą jest, ze nawet jak już zasypia, to rzuci się ręką czy nogą i budzi się sama...zatem zawijam, probuje smoka dac - czasem złapie...poklepuje delikatnie po plecach - to podobno dziala jak serce matki w brzuchu na dziecko, i szuuuuuuuu, szuuuuuuuuuu robię - ustami:)

Fifka - to piękna nocka!!!! pewnie o tej 2 to juz wyspana byłaś:) powodzenia w naukowych zmaganiach!

Blanka - ciesze sie bardzo, ze wizyty pozytywne! tak juz bedzie zawsze!:)

dedykuję wam pieśń na dziś, jak dla mnie wiosna w tej pieśni i wielbię ją!
http://www.youtube.com/watch?v=BE8nyNVeSmA&feature=kp



o, znowu bestia vel Laura się budzi, zatem poeedytuje póżniej:)
 
Ostatnia edycja:
Dzięki kochane!


Już napisałam jedną prace zaliczeniową i zaraz jedziemy z mężem do sklepu. Musze farbę kupić żeby włosy przed chrzcinami machnąć. :tak: A potem zabiorę się za prace dyplomową. Powiem wam ze mam tego dość ale nie rzuce szkoły na ostatnim roku...



Dona siedzi spokojnie i nawet nie próbuje schodzić :-) Raz mi prawie spadł jak wjeżdżałam na bardzo wysoki krawężnik dlatego z mężem kombinujemy żeby pasy tam zamontować. Ale poza tym jestem bardzo zadowolona i Konrad też ją bardzo polubił :-)


Jak wróce to wam odpiszę :-)
 
witam się i ja - chwila spokoju, bo Lena usnęła u mnie na ręce i czaję się, żeby ją do wózka przełożyć i wywieźć na balkon... tylko ona jakaś niespokojna... znowu kupkę ciśnie. Czy Wasze Maluszki też tak często kupale walą i tak mocno stękają przy tym??
Milusia i Kaczuszka - zdrówka dla Was!
U nas zr spaniem jest tak, że w dzień jak mi zaśnie przy cycu, to odkładam do łóżeczka albo wózka i śpi, ale w nocy wygrywa moja wygoda i strach o młodą, bo ciągle ma katar i boję się, że się może zachłysnąć a ja nie usłyszę :( i tym sposobem śpi z nami...muszę przerwać bo młoda się wierci - będę potem edytować jak czas pozwoli ;)
 
hej :)
malo mam teraz czasu na pisanie, bo straszny problem mamy, nasz Leos ma przepuchline. Musze mu ja odprowadzac jak sie pojawi do jamy brzusznej i pilnowac zeby nie uwiezla - stresa mam starsznego, boje sie caly czas, ze nie uda mi sie odrowadzic, i wda sie martwica :/
Pojawia mu sie przy placzy, parciu, wysylku, a jak na zlosc nasilily sie kolki. Nosze go na rekach 24h na dobe, zeby tylko mniej plakal, padam z nog :/
Dodatkowo jestem mocno podziebiona i karat mnie dobija.

Czekamy na wizyte u chirurga, oceni kiedy Leos moze miec zabieg, najlepiej zeby mial skonczone 3 miesiace, ale lekarka mowila, ze czasem czeka sie do 2 roku zycia z operacja !! Nie wiem jak mam dac rade. Ale wiem, ze musze.

Mam zaleglosci z forum, w sumie tylko galerie ogladam, czasem cos przeczytam.
Ale w galerii mamy naprawde slodkie maluchy :) Kazdy jeden slodziutki, rewelacja :)

Pozdrawiam was serdecznie, nadgonie z forum w weekend, jak bedzie maz i posiedzi z malym
 
Dzięki dziwczyny :)

spala spała i jeszcze raz spała cała noc z 2 przerwami nie jedzenie :)

akuku do każdego karmienia lyzeczka od herbaty z tym ze ja podaje strzykawke po malutku bo inaczej wypluwa lub połowa mi sie wylewa :)polozna każe dawać przed mlekiem bo wtedy usunie pecherzyki z powietrzem i jest miejsce w brzuszku :)

W dzien daje co drugie karmienie kupa teraz jest prawie w co 2 pieluszce a wcześniej jedna z płaczem robiona mimo ze rzadka :(

jesli chodzi o jej sen w dzien to moze spać tylko po 30 min !!! Niestety niektóre dzieci tak maja ze nie śpią po 3 godz i nie jest to nic niepokojącego byle by nie budziła sie z płaczem jesli sama sie wybudza znaczy ze tylko tyle snu potrzebowała a co sie z tym wierze ze będzie częściej drzemki łapać
 
jesteśmy
malutka ma zaczerwienione gardełko i mnóstwo flegmy w nosku,ale osłuchowo całe szczęście czysto.Na pon zapisałam się znów z całą trójcą do lekarza-tym razem bardziej kompetentnego bo ten u którego byliśmy to ojej...
Szymon dostał antybiotyk bo ma zapalenie gardła,ale na razie nie będe mu dawać bo nie widzę takiej potrzeby,może uda się bez...
 
reklama
Hope ja mialam wczoraj to samo..tyle ze maly od 16 do 22.30 nie mogl spal bo go brzuszek bolal.. w koncu zrobil kupke I zasnal przy cycu..ale tez sie zloscil okropnoe ze mleko leci a on chcial tylko usnac.

Fifka fajnie ze Adrianek dobrze spal w nocy...ja bym nie budzila tylko sciagnela niech sie naluch przyzwyczaja do spania w nocy .hehe

A I powodzenia w nauce !!! Jeszcze troche I sie skonzy ta meczarnia.

Jagus oj wiele kobiet marzy o 3 pobidkach na noc .hehe nir masz zle z mala ;) mnie Viki otrafil co 10 minut budzic a jak przespal pol godziny to ja wyspana bylam heh.

Wiolka my tez sie nameczymy zanim maly zalapie cyca.. a sczegolnie jak hce tylko ociumciac..mleko leci a on nie chce I sie marnuje hehe. No I placz ze leci jak on chce ciumciac.
A z podkurczaniem nozek to moze odczekaj troche po karmieniu.

Milusia zdrowka dla was I oby Zosi nic proz katarku nie bylo.

Blanka ciesze sie ze z paluszkami wszystko oki. I oby w marcu gronkowca w oczku nie bylo juz !!

Kaczuszka jejku zrob te badania krwi I oby to byla "tylko" anemia a nic powaznego .

Sylka znam ten sajgon ja mam chlopcow w domu od tygodnia I czasem jest masakra doslownie... ale chociaz pogoda dopisuje. Tylko Viki juz kaszle eh. I tez caluje Emilka ale co zrobic przeciez nie zabronie bo sie poczuje odsuniety.

Dona sa jeszCe dostawki boczne do wozka ..siedzenie z pasami z oparciem jak parasolka troche to wyglada I sklada sie latwo do wozka wie wszedzie sienim wiedzie. No I bezpieczne dla takiego malucha.

Kasienka ja Alexa tez odkladalam do lozezka ale on nie mial problemow ani gazowych ani kolek nic..dpal ladnie nawet po 7 godzin.. Viki plakal na okraglo wie spal z nami. A Emil spi z nami bo mimo ze spi na boku juz nie raz sie krztusil..dusil.no I meza go kupki I tak mi wygodniej narazie. Zachowanie dziecka wszustko weryfikuje.

Widze ze wiele z nas ma problem z wijacym malichem przy cycu.

Ja mam problemy z zaparciami ale maly nie ma zaparc chyba tylko bardziej gazy sie blokuja...I te trawienie...ale jak juz robi to sie tylko krzywi. Duzo osob tak reaguje na zelazo.hmm moze zmniejsz dawke..pogadaj z lekarzem.

Kaczs gratuluje 1 miesiaca Adasia ;)

Inomama jejeku oby leki na ten refluks pomogly.wogle widzisz jakas roznice?? A skad masz ksiazke ? Tez bym poczytala .
Dobrze ze ta nocka byla lepsza.

Siva no dopuki nie naucza sie trawic to tak stekaja... u nas juz coraz mniej tyh kupek...ale steka przy bakach I jak nie chca wyjsc...brzusio nas mezy wiec czekam jak na zbawienie az sie przyzwyzai..

Mirka ojejku... a co z ta przepuchlina..beda ja operowac czy czekaja az sie wchlonie? Dasz rade..oby jednka szybko was na zabieg zapisali. Pozdrawiam I mocno za was kciuki trzymam.

Magsus yhm ja tez daje syrzykawka..luzezka to 2.5 ml czy 5 ? Zaraz sprawdze bo ja strzykawek. Ja wczesniej dawalam po mleku..a w nocy dalam przed I okazalo sie ze nawet glodny nie byl tylko zasnal I sie zastanawiam czy mu nie szkodzi skoro na pusty brzusio. .ale spokojny byl. A w nocy dajesz co karmienie zy co drugie. Lacznie 6 razy na dobe mozna tak ?

A u nas dzis w nocy Emil spal od 22.30 do 1.30 I dalam mi gripe water I juz mleka nie chcial...spal do 3.30 czyli 5 godz. Bez jedzenia. O 3.30 mu nie dalam tylko nakarmilam I spal do 6.30 I znowu nie dala I obudzil sie o 7.30.

Czekam na polozna powinna by godz. Temu no co za kunegunda no...miala bu w srode ...ale mnir niby na piatek zapisala a umowiala sie ze mna na a
Srode.. zla jestem bo wstalam rano zeby posprzatac a ona znowu nie przylazla...a moglam pospa I posprzatac pozniek troszke..

Ide robic syrop cebuli bo Viki kaszle.

Kopiuj... bo znowu sie usunir wrr
 
Do góry