reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2023

Można brać. Ja brałam jak tylko wyszło, że jestem w ciąży. Miałam silne zapalenie krtani dostałam amoksiklav bodajże.

Czytałam właśnie że penicylina jest bezpieczna i sama choroba może spowodować więcej szkód niż antybiotyk. Zadzwonie jutro do mojej rodzinnej, ufam jej w 100%. Ale mam nadzieję że obejdzie się bez antybiotyków
 
reklama
Jeśli chodzi o mój przypadek anginy to zawsze kończyło się antybiotykiem niestety. Wysoka gorączka pod 39 stopni i białe migdały..
Ja tak mialam kiedys niekonczaca sie angine, ktora po 3 tygodniach wracala i na antybiotyk. Za 4 razem olałam. Angine przelezalam z goraczka, ale bez antybiotyku i nie wrocila. W ciazy ja bym brala antybiotyk tylko w ostatecznosci. Ale lazdy tobi inaczej.
 
Ja jestem inna i nie biore antybiotykow juz chyba z 10 lat, ale nie kazdy musi byc, jak ja:). My w ciazy jestesmy rzeczywiscie narazone na infekcje, bo organizm jest zmeczony ta cala nowa sytuacja. Ja tez mialam tydzien z zyciorysu wyjetyxw 5 tygodniu. Musimy na siebie uwazac.
 
Ja w przyszły piątek jadę na pappe i USG prenatalne. A 04.07 mam kolejną wizytę u swojej prowadzącej.

Dziewczyny jak u Was waga? U mnie masakra 5kg na plusie 😱 Nie powiem sporo ostatnio puchnę w gorące dni, ale i tak wystrzeliło w kosmos.
To u mnie nadal -1,5kg przy ciąży 12+3. No ale ja mam z czego schodzić więc póki co bardzo mnie to cieszy :)
 
Na pewno będzie dobrze spokojnie ;)
Kiedy wizytujwsz teraz?

Ja wam powiem dziewczyny ze mnie dzis taja zamula wziela..caly dzień boli mnie głowa, tak denerwująco dziwnie. I walczę zeby wziąć tabletkę. Jak nie przejdzie to do snu wleci. Ehh.
Ale zauwazylan dzis ze troxhe brzuch na samym dole pod pępkiem mi wywalilo i jak ściskałam tak twardawo.. dziwne uczucie sle mile. Choć wydawało mi się,że to nastapi pozniej 🤪
A ja z kolei a propos walki z tabletkami mam walke z alergia i sama soba,co z ta alergia robic. Czytalam rozne opinie o lekach na alergie w ciazy. Moja prowadzaca ciaze powiedziala mi,ze niby wszystkoe leki nowej generacji mozna brac,ale to byla wtedy taka luzna rozmowa i za bardzo sie na tym nie skupiałam a jak na zlosc teraz nie moge sie z nia skontaktowac, a wizyta dopiero za 2 tygodnie. Teraz w kryzysie jak mnie naszla mocna alergia, to umowilam sie na teleporade z ginka, ktora powiedziala,ze w ciazy to w ogole leki doustne na alergie kategorycznie nie. I ze moge brac sol morska do nosa i ze swietnie w ciazy dziala wapno🤷‍♀️😆 no na mnie jakos nie dziala to wapno swietnie ani w ogole jakkolwiek. Czy ktoras ma ten sam problem i bierze teraz jakies leki na alergie? Wasz ginekolog powiedzial,ze to ok,zeby brac? Ja juz nie wiem,co mam robic:( boje sie wziac, skoro ta ginekolog powiedziala,ze sie nie bierze.
 
jeśli pójdziesz do lekarza to powiedz, że jesteś w ciąży. Wtedy przepisze Ci odpowiedni lek. Oszczędzaj się.

Chyba podtrułam się wędliną...
Jeeejuuu współczuje naprawdę ostatnio tez to przeszłam myślałam ze już nie wstanę 🙈 mi lekarka kazała brać 4-5 tabletek węgla na raz… żeby odtruć organizm
 
reklama
Do góry