reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe zakupoholiczki - hity i kity styczniówek

reklama
Ikasia a masz moze szafe ?? bo uwierz mi komoda jesli nie masz szafy jeszcze moze sie przydac

Juliana zapytam tutaj masz dwa konta ?? bo mam rozdwojenie jazni :p przy Twoim awatarku
 
"ikasia łóżo cudo....też bym takie chciała. owszem wszelkie półeczki ,półki bedą nieocenione.

ja przewijaka nie miałam, przewijałam na łóżku i dałam rade, ale żeby nie było kupię i spróbuję. najwyżej bratu oodam jak sie rozmnoży

muszę zapamiętać tą maść na brodawki bo bólu nie unikne przy karmieniu ale goić mogłyb się troszke szybciej.

zgadzam sie całym sercem z vingą...rtęciowy termometr jest dobry ale dla dorosłego dla dziecka elektroniczny. najpierw z giętką końcówką a potem laserowy do czoła lub ucha. Ja głupia byłam że czekałam z zakupem tego laserowego.

wanienka noż to podstawa....nie wyobrażam sobie kąpać dziecka w zimnej umywalce....też mam 2 rozmiary i nie żaluje bo w tej wielkiej bałabym sie noworodka kąpać.

jakby któreś dziecko kolke miało z chęcia pomogę...czuje sie ekspertem w tym temacie niestety przez wielkie N.
polecam włoski lek MILLICON GOCIE....to jedyne pomoglo a przerobilismy polskie i niemieckie leki.

a ma któraś dziennik ciąży? bo sie zastanawiam nad kupnem...chciałabym opisywać swoje odczucia i wogole bo to prawdopodobnie moja ostatnia ciąża.

"więcej grzechów nie pamiętam" jak sobie przypomnę to napiszę
 
Mam w pokoju ogromną szafę gęboką, do tego drugą szafę z półkami, i jeszcze "żyrafkę"...i generalnie to wszystko jest może zajęte w 20% przez nas...reszta stoi pusta....więc myślę ze spokojnie się pomieścimy:)
 
a to tyle miejsca to jasne ze nie bedzie problemu :) a przy lozeczku beda najpotrzebniejsze rzeczy :):)
 
Wanienka dobra. Mam ondę, było drogo ale nie żałuje ani złotówki. Kapałam pierwsze dziecko po 2 tygodniach całkiem sama i znakomicie sobie radziłam. Do tego dodawaliśmy oliatum do wody , kto dawał to wie ze normalne wanienki wtedy są jak ślizgawki. Moja siostra miała zwykła i siedzisko i to sidzisko jej jeździło po śliskiej wanience.
Termometr bezdotykowym, mam trmoflash i polecam. 2 lata zero stresu ;)
Bodziaki na 0-3 tylko rozpinane całe szczególnie dla mam które śa po raz pierwszy mamami ;) to samo tyczy sie bluzeczek i kaftaników, a do tego lepsze napki czy rzepki niż troczki. Wyobraźcie sobie trzesącymi sie rękami ubierać takiego maluszka wsadzając mu główkę przez wąski otworek ;) masakra. Śpioszki też rozpinane w kroczku. Nie trzeba całej dzidzi wydziewać do zmiany pieluszki - a w pierwszcych miesiącach to jest co chwila ;) Dostałam od teściowej wiele takich bubli. Moze ze dwie sztuki założone na próbę, reszta nie. Nie miałam jak tego wymienić bo poodrywała metki i wyprała to. Sprzedałam za grosze ( dosłownie grosze po bo 1,5zł za sztukę) i sie cieszyłam ze mam to z głowy ;) A do tego odpuścić sobie na pierwsze nawet 4 miesięce dzinsowe spodnie, kurteczki, koszulki ala tatusiowe itp. Na lalkach cudne a na dziecku koszmar !!!
hit !!! karuzela z pozytywką ale nie nakręcana tylko na baterie , ze światełkiem :) I 20 minut muzyki to w sam raz ;) mamy tiny Love serenady natury. Do tej pory robi za pozytywkę, oboje to kochają :)
Mata interaktywna też super :))) kolorowa mięciukta :) z możliwością odpinania zaawek :) polecam !!
Frida uratowała nam noski ;)
No i ważna rzecz i najdrożasza wózek !!! Nasze dzieci są zimowe to musi mieć sporą gondolę żeby sie zmieścił bobas w kombinezonie, kocyk , czasem kołderka i to nie przez miesiąc ale przez 3 miesiące. Moja koleżanka kupiła cudny wózeczek ale gondolkę miał tak malą ze już na początku 3 miesiąca malec nie mieścił sie w zimowym ubraniu a urodził sie w grudniu. Musiała kupować drugi. lepiej jeden a dobry. A i sprwadźcie dostępność częsci i gdzie jest serwis waszego wózka. Ważne!!! czasem i one sie psują. Mi w tym roku poszlo koło pompowane a chwilę potem zaczep koła przedniego ( wózek ma ponad 3 lata i eksploatowany stale) . I miło sie zaskoczyłam bo za kompletne koło dalam 30 zl a za parę zaczepów 10 zł. To polski Tako. Koleżanka urwała kolo tylne i jej kosztowało 120 zł( ma mutsy) jest różnica.
Hit ! laktator medela Swing. rozbujał mi laktacje za pierwszym razem ze mogłam karmić do 11 miesiąca ( przerwałam bo byłam w 2 ciązy) a potem z drugim lobuzem odciągałam mleko jak wróciłam po roku do pracy bo Kuba nie mógł pić mm.
Kit - maskotki !! jedna, dwie tak ale nie 150. A każdy to nosił. mam 3 pudła pluszaków które tylko trzeba prać, mrozić itp.
 
no fakt, karuzelki z tiny love są super, my mamy "rośnij z muzyką", 40 min muzyczki :) nakręcane są do kitu, nam po miesiącu się zepsuła. a na baterie jest świetna, długo baterie trzymają, nam ok 2-3 miesiące intensywnego użytkowania.

mata u nas niestety należy do kitów... mały może ze 2 tygodnie się nią interesował
 
reklama
moja sister tez ma matę i jej mata to i dla moich dzieci była porażka. Ja mam matę z fisher price- dzunglę. Melodyjki w 3 opcjach, w tym jedne te usypiające, światło. Nie zliczę ile razy mi któreś zasneło na tej macie . Robiłam koc na podlogę, na to mata i bobas ;) i mialam 45 minut na obiad bo samo sie bawiło ;)

a huśtawka co sie sama buja ta od pierwszych dni :) to też mi pozwoliło choćby do łazienki wyskoczyć ;)
 
Do góry