reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Hity i kity - lista wyprawkowa

reklama
Ania, tak kupiłam Poofi, ale te trochę większe, nie te najmniejsze niemowlęce, mój starszy synek dostał jeden, a drugi czeka na Hanię :) ja kupiłam czekoladowe, są naprawdę super miękkie i miłe w dotyku i co ważne, porządne i dobrze uszte. Ja jestem mega zadowolona i chętnie bym dla siebie też taki duży koc kupiła :)

powoli robię robie listę GADŻETÓW, które mam zamiar kupić :) piszę gadżety, bo rzeczy niezbędne raczej już mam po Kubusiu, więc jak to kobieta, muszę inne "niezbędne" rzeczy kupić ;) no a z racji tego, że jesteśmy w trakcie przeprowdzki, to i urządzić dziecięce pokoiki jakoś będzie trzeba..
 
Kotka,to cudownie,że polecasz ten kocyk :-) na zdjęciach wygląda na mega miękki i delikatny...aż chce się wtulić w niego! i też skłaniam się ku dużemu..może będę mogła czasami też z niego skorzystać jak Maluszek pozwoli :-p

A na stronie,którą wcześniej poleciłaś wybrałam kpl do łóżeczka...Pastelowy kolor i delikatne wzory...Ochraniacz,pościel...Chyba na dobre wkręciłam się w internetowe zakupy...Czy to nie na miejscu,że już teraz kupuję dużo rzeczy??? Moja mama mi wmawia,że za wcześnie na zakupy dla Młodego...A ja tak się cieszę z tej ciązy,że nie mogę się oprzeć...Tym bardziej jak widzę na internecie takie skarby dla dzieci.Czy to jakieś odwieczne postanowienie kobiet,żeby nie kupować dziecięcych ubranek,gadżetów przed 6 miesiącem?! A jak Wy dziewczyny? Przejmujecie się tym czy nie żałujecie sobie i Maluchom tych przyjemności?













 
Kotka,to cudownie,że polecasz ten kocyk :-) na zdjęciach wygląda na mega miękki i delikatny...aż chce się wtulić w niego! i też skłaniam się ku dużemu..może będę mogła czasami też z niego skorzystać jak Maluszek pozwoli :-p

A na stronie,którą wcześniej poleciłaś wybrałam kpl do łóżeczka...Pastelowy kolor i delikatne wzory...Ochraniacz,pościel...Chyba na dobre wkręciłam się w internetowe zakupy...Czy to nie na miejscu,że już teraz kupuję dużo rzeczy??? Moja mama mi wmawia,że za wcześnie na zakupy dla Młodego...A ja tak się cieszę z tej ciązy,że nie mogę się oprzeć...Tym bardziej jak widzę na internecie takie skarby dla dzieci.Czy to jakieś odwieczne postanowienie kobiet,żeby nie kupować dziecięcych ubranek,gadżetów przed 6 miesiącem?! A jak Wy dziewczyny? Przejmujecie się tym czy nie żałujecie sobie i Maluchom tych przyjemności?





hej:) fajnie, ze sie cieszysz:) mysle, ze nie ma co szalec z tymi zakupami. potem z wielu rzeczy sie nie korzysta:)
poczytaj sobie bloga www.wyprawkabobasa.blogspot.com moze wykorzystasz informacje na temat roznych rzeczy, np. czy kupowac posciel dla noworodka (moim zdaniem - nie kupuj - dzidzius bedzie za maly na przykrywanie koldra, a na poduszce spac nie powinien):)
 
Meeggii dziękuję :-)

Jak widzę malusieńkie rzeczy to czuję się jak w jakimś transie hiiiii...Ale faktycznie...trzeba trochę racjonalnie podejść do sprawy,cierpliwie poczekać i przesunąć zakupy dla Maluszka:-D Tylko to tak korci! hi hi...







 
reklama
Hej, Postanowiłam kiedyś przyłączyć się do tematu i napisałam się naprawdę całkiem sporo, a przy wysyłaniu wiadomości straciłam zasięg i wyrzuciło mnie z internetu :wściekła/y:
No ale spróbuję jeszcze raz

Jestem w ciąży drugi raz (mam 4-letnią Anię), ale czytając uświadomiłam sobie o ilu rzeczach zapomniałam. Podzielę się też moimi spostrzeżeniami:

Przewijak ja używałam bardzo długo, jestem wysoka do tego ostatnie trzy miesiące ciąży leżałam więc przewijanie na łóżku było katorgą dla mojego kręgosłupa.
Śpiworki moja mała za nic nie chciała w tym spać, zwijała się, plątała i budziła z płaczem, Została opcja z przywiązywaniem kołderki za rogi do szczebelków łóżeczka małymi sznureczkami
Leżaczek bujaczek rewelacja!, a funkcja wibracji super sprawdzała się na kolki i problemy z kupką, A leżaczek do dziś używamy na ogrodzie
Rozki polecam te usztywniane. Moja mała lepiej spała taka opatulona i nie rozbudzała się rączkami nad którymi w pierwszych dniach kompletnie nie panowała. A dzięki utwardzeniu rożka mogłam ją położyć w łóżeczku pod kątem, lekko wspartą o szczebelki, dzięki czemu ja spałam spokojnie bo jak jej się ulewało to na bok i spokojnie zdążyłam zareagować,
Gabki do wanienki dla mnie też super, dziecko leży swobodnie, lekko zanurzone w wodzie, nie trzeba cały czas podtrzymywać. Po kąpieli zwijałam w rulon, wykręcałam i wieszałam na suszarce. Co kilka dni po kąpieli zalewałam wrzącą woda, żeby zdezynfekować. Nic nie gniło, ani nie śmierdziało. Za to plastikowe leżaczki do niczego, dziecko leżało nad wodą i było mu zimno, a sam leżaczek potwornie przeszkadzał w myciu.
Kaftaniki miałam kilka i nigdy więcej.
Oilatum płyn do kąpieli, super!, nic więcej nie trzeba było używać
Podgrzewacz w domu zupełnie bez potrzeby, szybsza i oszczędniejsza mikrowela lub garnek z wodą, ALE na wyjazdach lub u znajomych, gdzie żeby wyjść podgrzać wodę na mleko trzeba się ubrać, żeby nie spotkać kogoś na korytarzu w pidżamie (lub kto jak tam śpi ;-)) to bardzo pomogło. Znalazłam na swoim podgrzewaczu takie ustawienie, przy którym temperatura pokarmu jest optymalna dla dziecka (fakt, że po jakiś 20 minutach od wstawienia) Stawiałam podgrzewacz przy łóżku z butelką wody i kiedy mała chciała jeść brałam butelkę, wsypywałam odmierzoną porcję mleka (którą wcześniej przygotowywałam w takim pojemniczku: Philips Avent Dozownik mleka w proszku SCF135/06 - Sklep internetowy Agito.pl), zakręcałam, mieszałam, podałam mleko a do podgrzewacza wstawiałam następną butelkę wody. Wszystko trwało niecałą minutę, z zamkniętymi oczami i bez wstania z łóżka ;-). Bezcenne w niektórych sytuacjach :-)
Wanienka najlepiej jak największa, teraz dokupię też stojak
 
Do góry