reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Hity i kity - lista wyprawkowa

u nas rożek też się sprawdził w 100%, córa lubiła być zawijana, wydaje mi się, że teraz też użyję mimo lata... bo na wieczór cienkie body i rożek, a dziecko czuje się bezpieczne, poza tym ja używałam później jako kołderkę,
 
reklama
bo właśnie cały problem jest w tym, żeby wyczuć dziecko, co jemu pasuje, jedno lubi być opatulane, inne niekoniecznie. wszystko trzeba robić metodą prób i błędów, my możemy wrzucać listy tego, co u nas się sprawdziło, a niekoniecznie musi się sprawdzić u innej mamy, bo wiadomo, inne preferencje, inny gust, czy przekonania. Najlepiej zebrać taką listę i okroić maksymalnie do niezbędnych rzeczy, a później w razie czego tatusia wysłać do sklepu :)
 
Ja wam powiem że czytam o tych wszystkich preparatach do przemywania pępka i aż oczy otwieram. Tutaj niczym nie każą przemywać tylko normalnie czystą wodą podczas kąpieli i tak właśnie robiłam z córką po tygodniu kikut odpadł bez żadnego problemu ładnie zagojone. No a na brodawki polecam krem Avent, jak zauważyłam że robią się różowe posmarowałam i odrazu przechodziło.
 
styna- dokładnie tak! Moja przyjaciółka pierwszą córeczkę rodziła w UK. Sama musiała się wszystkiego dowiadywać po aptekach i znajomych. Niczym specjalnym nie przemywają pępuszków- ot woda z mydłem. Tu w Polsce w maściach przebierała :) położna inną polecała, lekarz inną, mama i znajome inną :) Witaminek i lekarstewek różnych tutaj też dostała kupę, a tam nic. Za to sporo pieniążków na obkupienie maluszka od państwa dostawała. Co kraj to obyczaj.

Bardzo bardzo dziękuję za ten wątek. Przydatny niesamowicie. Czytam z wypiekami i potem wieczorem zdaję relację mężulowi:-)
 
Z witamin to mi w Polsce polecili dawać witaminę D, K nie musiałam bo mała po urodzeniu dostała zastrzyk. Polecam D-vitum w kapsułkach latwo dac i dawka odmierzona.
 
Napiszcie jakie ubranka polecacie dla noworodka na lato. To nasze pierwsze dziecko i zupełnie się gubię w tych wszystkich pajacach, spiochach i kaftanikach ??!!! Pomocy!
 
Latem to body krótki rękawek i ewentualnie jakieś lekkie spodenki moim zdaniem są ok. Wiadomo jak jest chłodniej to coś na długi rękawek. Moja jak było gorąco to albo w body samym była albo w pampku. Na główke nic nie zakładałam bo starałam się jej na słońce nie wystawiać. a przykrywałam pieluszką albo cienkim kocykiem jak była potrzeba. No i zawsze miałam ze sobą skarpetki bo często miała chłodne stopy i zaraz czkawka była. Śpiochów i kaftaników ne polecam bo się zaginają i gniotą pajacyki są super szczególnie takie odpinane po całości, aby nie trzeba było główki przeciskać (miałam taki jeden co przez główkę się wciągał i tylko raz ubrałam bo tak ciężko się zakładał że szok)
 
Ostatnia edycja:
jeśli chodzi o witaminy, to zeszłej zimy była wielka akcja, że kilka serii D-Vitum ma za małą dawkę wit.D i wycofywali je ze sprzedaży, dwóch pediatrów mnie pytało, jaką wit D podaję dziecku i czy nie przypadkiem D-Vitum.
Mi najwygodniej jest dawać wiitaminy z kropelkach z pompką i od urodzenia Q podawałam mu właśnie w taki sposób. Juvit ma takie rozwiązanie.
I jeszcze ważna rzecz, dzieci karmione tylko i wyłącznie piersią do 3 miesiąca powinny dostawać wit. K i D, nie wiem jak to się ma do dzieci na MM, ale jakoś inaczej dawkowało im się witaminy, bo wit. D jest już stężona w mleku modyfikowanym, tu trzeba dopytać lekarzy.
 
Hej dziewczęta! :-D

W wyprawce najważniejsze są ciuszki,kosmetyki,ale niezbędne są też również gadżety,zabawki,które będą rozwijały nasze Maluchy.Otóż,zastanawiałam się co kupić dla takiego tyci niemowlaka....i wtargnęłam na stronę na facebooku
Rozwijam Moje Dziecko | Facebook

Ta strona reklamuje przytulanki,maty i kocyki firmy Snoozebaby! No po prostu rewelacja! ich znakiem rozpoznawczym są gęsto naszyte metki,które Maluszek może dotykać.Moim zdaniem te zabawki są kreatywne i bardzo przyjemne w dotyku.Na allegro już obczaiłam sprzedawców,którzy oferują te produkty :-) Ceny są troszkę wysokie,ale ja np. kupię z dwa gadżety.

A Wy dziewczyny proponujecie jakieś kreatywne,przyjemne rzeczy dla niemowlaków?









 
reklama
Wspaniała stronka :-D

www.fabrykawafelkow.pl

Kota! a czy Ty kupiłaś kocyk Poofi?natknęłam się na niego na tej stronce i wygląda on na prawdę zachęcająco,mięciutko!a tak w ogóle to tam podoba mi się prawie wszystko! Chyba zacznę już zakupowy szał :-p Zamówię na pewno taką przytulankę-kocyk miły w dotyku i miękkiego króliczka z metkami do zabawy...no i ten kocyk ecru Poofi! Dla noworodka idealny na pierwsze dni :-)


 
Ostatnia edycja:
Do góry