reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki 2021

Czy któraś wie dlaczego olejków na rozstępy nie można stosować przed 4 miesiącem ciąży?

U mnie 11tc i brzuch zaczyna mnie swędzieć, widzę że się powiększa delikatnie.
Pierwszy raz slysze, ja uzywam od 1 tyg ciąży!
Dokładnie. Małym zakładom pracy od 34 dnia płaci ZUS, a w większych płaci pracodawca. Nie pamiętam już od ilu pracowników zaczyna się duży zakład pracy :D
Od 100 pracownikow wydaje mi sie.
Dziewczyny czy któraś już odstawiała może duphaston? Ja zgodnie z zaleceniami lekarza od piątku brałam połowę dawki, a od poniedziałku nie biorę już w ogóle i powiem Wam, że wczoraj i dzisiaj czuję się tak zadziwiająco dobrze, że sama jestem w szoku - brak wymiotów i mdłości [emoji44] Dzisiaj zaczęłam 13 tc (12+0) i zastanawiam się, czy to polepszenie mojego samopoczucia to wynik tego, że za chwilę wejdę w II trymestr, czy może to być skutek odstawienia duphastonu? [emoji2368]
Ja biorę od początku i razczej do konca.
Mi kazala brac dalej mimo że przestalam plamić, ale wy macie normalna dawkę ja mam jakąś końska [emoji2356][emoji2356] 3x po 2
Ja mam 2x1
Ponawiam pytanie czy któraś ma lub miała problem z Hemoroidami?
Kolezanka moja teraz w 8 miesiącu, lekarz zalecil surowego ziemniaka[emoji16] bo chyba nic zbytnio nie mozesz teraz. Na gumkowanie tez nie ma szans.
 
reklama
Fotki nie dostałam( nawet zapomniałam poprosić bo bałam się tylko tego że dziś powie że znów mniejsze) ale się wycwaniłam tym razem i jak leżałam a lekarz mnie badał podniosłam się lekko i patrzyłam na ekran. Dzidzia nie współpracowała bo była odwrócona tak że przez badanie przezpochwowe trochę lekarz się "namieszał " ale w końcu znalazł dobre ujęcie i widziałam całe dzieciątko 💕
Fajnie, Ja ostatnio poprosiłam swojego lekarza dyżurnego żeby przyłożył mi głowicę do brzucha i też widziałam dzieciątko :D
 
Powiem tak, że się popłakałam w aucie. W gabinecie się trzymałam ale w aucie już poszło. Po ostatnim co się stresowałam że tu mniejszej że zamiast 10tego tygodnia ona mi mówi że dzień przed 9tym jak dziś zobaczyłam na monitorze i wyskoczyło 12+3 to takie magiczne przejście że jednak jest dobrze. Jeszcze dziecko nie współpracowało i za pierwszym razem jej wyskoczył pomiar 2,2cm i ja sobie już w głowie najgorsze scenariusze układałam ale patrzę że skasowała i dalej sprawdza i do momentu aż uchwyciła idealnie całe dzieciątko i tam takie piękne 5,4cm i od razu cały stres spłynął.
Superowo :D
 
reklama
Ja już po wizycie z dzidziusiem oki ale wizyta na nfz tragedia też nie dostałam zdjęcie a lekarz po całym badaniu nie widziałam monitora powiedział dwa słowa pojedyncza żywa masakra. Ale głową dalej pęka i ciśnienie poszło w górę wzielam już na nie tabletkę ale nic nie lżej mam wrażenie że coś w głowie mi zaraz pęknie aż po drodze z bólu płakałam. Wróciłam do domu spróbuję zasnąć może sen pomoże już od 4 rano trzyma.
Dobrze, że wszystko w porządku. Przykro jak się na coś czeka i się wychodzi zawiedzionym :/
 
Do góry