reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki 2021

reklama
Dziewczyny, czy spotkałyście się z pojęciem zez pozorny/fizjologiczny? Zauważyłam, że mojemu synkowi ucieka czasem lewe oczko do środka. Na necie są rozne informacje: można znaleźć, że do 6mż to normalne, potem już trzeba się udać do okulisty, gdzieś indziej z kolei jest napisane, żeby poczekać do roku/15 mcy, bo może to być zez fizjologiczny. Są to opinie lekarzy (ktoś napisał o poradę i odpowiedzieli lekarze na portalach typu ABC zdrowie itp). Syn w sb kończy 8 mcy. W UK bardzo ciężko uzyskać skierowanie do specjalisty i już widze jak lekarz ogólny mówi, że wszystko ok, żeby narazie czekać. Być może tak jest, ale chciałam zapytać najpierw czy któras z was spotkała się może z takim przypadkiem. W załącznikach zdjęcia syna. Zobacz załącznik 1321820Zobacz załącznik 1321821
Ja bym to skontrolowała, wychodzę zawsze z założenia, że lepiej szybciej niż później. Niestety nigdy się nie spotkałam z czymś takim :(
 
Ja bym to skontrolowała, wychodzę zawsze z założenia, że lepiej szybciej niż później. Niestety nigdy się nie spotkałam z czymś takim :(
Kurcze, ja tego nie widzę na codzień, ale zauważyłam na zdjęciach. Teraz przeglądam zdjęcia i na niektórych też ucieka mu lekko prawe oczko, a na niektórych jest zupełnie ok. Może ma po prostu jeszcze nie skalibrowany wzrok 🤔, albo coś się dzieje. Chyba pójdę do okulisty prywatnie to sprawdzić.
20210929_200034.jpg
20210903_101712.jpg
 
Kurcze, ja tego nie widzę na codzień, ale zauważyłam na zdjęciach. Teraz przeglądam zdjęcia i na niektórych też ucieka mu lekko prawe oczko, a na niektórych jest zupełnie ok. Może ma po prostu jeszcze nie skalibrowany wzrok 🤔, albo coś się dzieje. Chyba pójdę do okulisty prywatnie to sprawdzić.Zobacz załącznik 1323386Zobacz załącznik 1323393
Ja na tych zdjęciach nic nie widzę, w na tamtym faktycznie coś widać. Lepiej moim zdaniem szybko to sprawdzić, niż potem żałować. Może to naturalne zjawisko, albo dostanie tylko okularki.
Cudny chłopczyk 😍
 
Ja na tych zdjęciach nic nie widzę, w na tamtym faktycznie coś widać. Lepiej moim zdaniem szybko to sprawdzić, niż potem żałować. Może to naturalne zjawisko, albo dostanie tylko okularki.
Cudny chłopczyk 😍
Dziękuję :)
No właśnie te wrzuciłam na potwierdzenie, ze nie zawsze ma tak, że mu uciekają te oczka:) już widze jak on by nosił okularki😅 no ale jak będzie trzeba, to będę go musiała jakoś nauczyc 😳 myślę, że się umowie do tego lekarza, tak na wszelki wypadek. Dzięki za odzew :)
 
Czy wasze dzieci tez tak kiepsko śpią? Moj spal w nocy super, ale jakis czas temu mu sie odmienilo . Jak ide z nim do sypialni to juz od wejscia jest wrzask, usypianie to dramat, bardzo dlugi dramat. Jak juz zasnie to budzi sie kilka razy, wierci i kręci. Juz trochę jestem tym zmeczona a nie wiem co robić.
 
Czy wasze dzieci tez tak kiepsko śpią? Moj spal w nocy super, ale jakis czas temu mu sie odmienilo . Jak ide z nim do sypialni to juz od wejscia jest wrzask, usypianie to dramat, bardzo dlugi dramat. Jak juz zasnie to budzi sie kilka razy, wierci i kręci. Juz trochę jestem tym zmeczona a nie wiem co robić.
Tak, trwa to od prawie 3 miesięcy, budzi się co chwilę, nie chcę spać, płacze przez sen :(
 
Tak, trwa to od prawie 3 miesięcy, budzi się co chwilę, nie chcę spać, płacze przez sen :(
No to u mnie właśnie to samo. A najdziwniejsze ze w dzien spi normalnie, drzemki takie jak zawsze. Nie wiem o co mu chodzi. A juz nie mam pomysłu jak go usypiac na noc zeby afery nie bylo. Jemu nawet sie zdarza zwymiotowac z tego placzu. Widac ze jest zmeczony ale nie chce spac i kropka.
 
No to u mnie właśnie to samo. A najdziwniejsze ze w dzien spi normalnie, drzemki takie jak zawsze. Nie wiem o co mu chodzi. A juz nie mam pomysłu jak go usypiac na noc zeby afery nie bylo. Jemu nawet sie zdarza zwymiotowac z tego placzu. Widac ze jest zmeczony ale nie chce spac i kropka.
No u nas to samo, przez to potrafi cała noc wisieć ma piersi, bo inaczej zanosi się od płaczu.
W dzień np. wczoraj w ogóle nie spał, padł o 21 i wstał o 24, a potem regularnie co niecałą godzinę, nie mam pojęcia czemu tak jest. Zaczęłam mu dawać butlę z kaszką na noc i tak niewiele to daje, widzę że przecież nie jest głodny :(

Nie wiem o co w tym chodzi, pocieszam się że u córki mojej siostry do roku się to ustabilizowało, a też jej tak wstawała.
 
reklama
Może zęby im wychodzą?,mojemu jak zaczęły wychodzić a miał wtedy 4 miesiące to budził się co 2 godz i musiałam go nosić 1,5 godz żeby usnął ,bo jak odkładałam do łóżeczka to marudził ,teraz ma 10 miesięcy to lepiej śpi ,budzi się tylko dwa razy w nocy i odrazu po nakarmieniu usypia,
 
Do góry