reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sucha, szorstka skóra na stopach niemowlaka

Monag89

Fanka BB :)
Dołączył(a)
7 Lipiec 2019
Postów
152
Moja córeczka ma 3 miesiące. Na stopach ma bardzo twardą, szorstką skórę, przypomina to ciemieniuche. Na poczatku nic nie robilam, myslam ze przejdzie. Potem zaczęłam smarować oliwką i mleczkiem dla niemowląt ale słabe efekty. Co to może byc? Czy to alergia? Co robić żeby zeszło? Na łydkach i koło kolanek tez ma suchą skórę, nie az tak jak na stopach ale widać i czuć.
Karmię piersią, na twarzy i ciele nie ma żadnych wyprysków, zaczerwień itp. Pomyślałam że to może alergia na mleko i już jakiś czas nie pije, dolewałam tylko troszkę do kawy. Ale jem biały ser, jogurty itd. Czy odstawic?
Na głowie ma dużą ciemieniuche i zmagamy sie z nią juz jakis czas, powoli schodzi. Miala tez na brwiach, ale juz zeszlo. Mozliwe ze na stopach to tez ciemieniucha?
Wklejam zdjęcie, mam nadzieję że dobrze widać
Resized_20200402_081417.jpeg
S
 
reklama
Rozwiązanie
N
To i ja dołączę się do odpowiedzi wyżej, że również nie sądzę by to było AZS. Syn miał, córka ma i są to suche placki, szorstkie, zaczerwienione mocno po ciepłej kąpieli.
Tutaj wygląda jak łuski, nie mam pomysłu co by to mogło być, chyba jedynie mocne nawilżanie pomoże, jeśli by to było coś związanego z ciemieniuchą to polecam mustelle.
Wizualnie wygląda jak ciemieniucha. A czym smarowałas głowę? Może spróbuj tym samym?
Spróbuj też przed kąpielą mocno nawilżyć lub naoliwkowac i lekko później ręcznikiem spróbować zetrzeć - coś jakbyś robiła delikatnie peeling.
 
U większości dzieci skóra przesusza się, a w zasadzie zluszcza sie na stopach krótko po porodzie. U moich dzieciakow było tak samo. Lekarz radził smarować emolientami po kazdej kapieli i mozesz rowniez natluszczac podczas kazdej zmianie pieluszki.
Moja córeczka ma 3 miesiące. Na stopach ma bardzo twardą, szorstką skórę, przypomina to ciemieniuche. Na poczatku nic nie robilam, myslam ze przejdzie. Potem zaczęłam smarować oliwką i mleczkiem dla niemowląt ale słabe efekty. Co to może byc? Czy to alergia? Co robić żeby zeszło? Na łydkach i koło kolanek tez ma suchą skórę, nie az tak jak na stopach ale widać i czuć.
Karmię piersią, na twarzy i ciele nie ma żadnych wyprysków, zaczerwień itp. Pomyślałam że to może alergia na mleko i już jakiś czas nie pije, dolewałam tylko troszkę do kawy. Ale jem biały ser, jogurty itd. Czy odstawic?
Na głowie ma dużą ciemieniuche i zmagamy sie z nią juz jakis czas, powoli schodzi. Miala tez na brwiach, ale juz zeszlo. Mozliwe ze na stopach to tez ciemieniucha?
Wklejam zdjęcie, mam nadzieję że dobrze widaćZobacz załącznik 1100411S
 
Konsultowałam się telefonicznie z pediatrą i stwierdził, że to atopowe zapalenie skóry. Mam smarować maścią z mocznikiem 5% i maścią hydrokortyzonową. Polecacie jakąś dobrą maść? A co sądzicie o maści hydrokortyzonowej? Trochę boję się ją stosować u niemowlęcia
 
Hydrokortyzon dla takiego malucha, to trochę ryzykowne. Poszukaj jakiegoś kremu lub masła na AZS, takiego od pierwszych dni życia. Po porodzie dostałam tzw. Niebieskie pudełko. W nim było masło z dermedic. Sprawdzało się na różne przesuszenia skóry.
 
Ta linia Dermedic o, której pisze przedmowczyni jest fajna. Teraz w aptece jest dużo balsamów na AZS, ktore mozna stosowac od pierwszego dnia życia. Ważną jest tylko regularność w stosowaniu, nawet i kilka razy w ciągu dnia. Zresztą sama zauważysz jak szybko skóra będzie "wciągała" balsam.
 
reklama
reklama
Do góry