reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Sucha, szorstka skóra na stopach niemowlaka

Monag89

Aktywna w BB
Rozwiązania
0
Moja córeczka ma 3 miesiące. Na stopach ma bardzo twardą, szorstką skórę, przypomina to ciemieniuche. Na poczatku nic nie robilam, myslam ze przejdzie. Potem zaczęłam smarować oliwką i mleczkiem dla niemowląt ale słabe efekty. Co to może byc? Czy to alergia? Co robić żeby zeszło? Na łydkach i koło kolanek tez ma suchą skórę, nie az tak jak na stopach ale widać i czuć.
Karmię piersią, na twarzy i ciele nie ma żadnych wyprysków, zaczerwień itp. Pomyślałam że to może alergia na mleko i już jakiś czas nie pije, dolewałam tylko troszkę do kawy. Ale jem biały ser, jogurty itd. Czy odstawic?
Na głowie ma dużą ciemieniuche i zmagamy sie z nią juz jakis czas, powoli schodzi. Miala tez na brwiach, ale juz zeszlo. Mozliwe ze na stopach to tez ciemieniucha?
Wklejam zdjęcie, mam nadzieję że dobrze widać
Resized_20200402_081417.jpeg
S

reklama

Mamaminionka

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Wizualnie wygląda jak ciemieniucha. A czym smarowałas głowę? Może spróbuj tym samym?
Spróbuj też przed kąpielą mocno nawilżyć lub naoliwkowac i lekko później ręcznikiem spróbować zetrzeć - coś jakbyś robiła delikatnie peeling.

Monag89

Aktywna w BB
Rozwiązania
0
Wizualnie wygląda jak ciemieniucha. A czym smarowałas głowę? Może spróbuj tym samym?
Spróbuj też przed kąpielą mocno nawilżyć lub naoliwkowac i lekko później ręcznikiem spróbować zetrzeć - coś jakbyś robiła delikatnie peeling.
Głowę smaruje sprayem Baby Cap. Dziękuję za odp. Będę próbować

Chrząszczyk 1

Rozwiązania
1
U większości dzieci skóra przesusza się, a w zasadzie zluszcza sie na stopach krótko po porodzie. U moich dzieciakow było tak samo. Lekarz radził smarować emolientami po kazdej kapieli i mozesz rowniez natluszczac podczas kazdej zmianie pieluszki.
Moja córeczka ma 3 miesiące. Na stopach ma bardzo twardą, szorstką skórę, przypomina to ciemieniuche. Na poczatku nic nie robilam, myslam ze przejdzie. Potem zaczęłam smarować oliwką i mleczkiem dla niemowląt ale słabe efekty. Co to może byc? Czy to alergia? Co robić żeby zeszło? Na łydkach i koło kolanek tez ma suchą skórę, nie az tak jak na stopach ale widać i czuć.
Karmię piersią, na twarzy i ciele nie ma żadnych wyprysków, zaczerwień itp. Pomyślałam że to może alergia na mleko i już jakiś czas nie pije, dolewałam tylko troszkę do kawy. Ale jem biały ser, jogurty itd. Czy odstawic?
Na głowie ma dużą ciemieniuche i zmagamy sie z nią juz jakis czas, powoli schodzi. Miala tez na brwiach, ale juz zeszlo. Mozliwe ze na stopach to tez ciemieniucha?
Wklejam zdjęcie, mam nadzieję że dobrze widaćZobacz załącznik 1100411S

Monag89

Aktywna w BB
Rozwiązania
0
Konsultowałam się telefonicznie z pediatrą i stwierdził, że to atopowe zapalenie skóry. Mam smarować maścią z mocznikiem 5% i maścią hydrokortyzonową. Polecacie jakąś dobrą maść? A co sądzicie o maści hydrokortyzonowej? Trochę boję się ją stosować u niemowlęcia

Mamaminionka

Rozwiązania
0
Hydrokortyzon dla takiego malucha, to trochę ryzykowne. Poszukaj jakiegoś kremu lub masła na AZS, takiego od pierwszych dni życia. Po porodzie dostałam tzw. Niebieskie pudełko. W nim było masło z dermedic. Sprawdzało się na różne przesuszenia skóry.

Chrząszczyk 1

Rozwiązania
1
Ta linia Dermedic o, której pisze przedmowczyni jest fajna. Teraz w aptece jest dużo balsamów na AZS, ktore mozna stosowac od pierwszego dnia życia. Ważną jest tylko regularność w stosowaniu, nawet i kilka razy w ciągu dnia. Zresztą sama zauważysz jak szybko skóra będzie "wciągała" balsam.

Monag89

Aktywna w BB
Rozwiązania
0
Dziewczyny stosowała może któraś z Was na AZS kosmetyki z serii Emolium lub Atoperal Baby?

reklama

Chrząszczyk 1

Rozwiązania
1
Dla mnie Atoderm Balneum. Czasami trzeba wypróbować kilka tych smarowideł żeby trafić w ten konkretny dla siebie czy dziecka.

Agatka29

Rozwiązania
0
Jeśli mogę doradzic to dla mnie nie wygląda to na AZS ( nie jestem lekarzem) mam synka który wyrósł z AZS i córkę którą na szczęście nie ma,
U córki identyczne złuszczenie skóry w okolicach stopy jak na zdjęciu, smarowalam tylko bapantenem takim zwykłym, przeszło koło 6 msc

reklama
Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
Tymuniek Mega sucha skòra plus anemia Pielęgnacja 14
K Paluszek w buzi, skutek - sucha skóra Pielęgnacja 6
N Czerwone chrostk z ropa i sucha skora na twarzy POMOCY!!!! Zdrowe dziecko 6
N Sucha skóra :-(( Zdrowa mama 54
KasiaSun Sucha skóra u niemowlęcia Zdrowe dziecko 14
A sucha skóra dłoni Zdrowa mama 94
K co z sucha skóra? Ładna mama 151
melina77 Szorstka skora u niemowlaka. Zdrowie 12
K Szorstka wysypka na buzi nóżkach szyji brzuszku Pielęgnacja 10
Anulka86 Blado-różowe drobne krostki,szorstka skóra..czerwone policzki po oilatum soft!!! Mały alergik 3
K Zaczerwieniona skóra wokół odbytu u dziecka BB położna radzi mamom 6
A Kontakt "skóra do skóry" Ciąża, poród, połóg 0
A Kontakt "skóra do skóry" Styczniowe mamy 2020 0
A Wysuszona skóra Potrzebuję porady 5
Tusia5058 Skóra niemowlaka . Noworodek 9
Tusia5058 Skóra niemowlaka ! Noworodek 4
S Dziwna szyja u niemowlaka Zdrowie 12
S Stopy niemowlę. Skóra się łuszczy Zdrowie 5
M Bezpieczne kosmetyki dla Dzieci Allerco Pielęgnacja 9
Mruczka Rytuał Hammam- skóra bez problemów i cellulitu!!! Ładna mama 5
manes Swędząca skóra. Proszę o radę!!!!!! Porady - rozwój i zdrowie dzieci 4
tulaga Łuszcząca się skóra na całej głowce! Pielęgnacja 7
agatapa Chropowata skóra na policzkach Mały alergik 16
G Pielęgnacja styczniowych maluszków; kupki, skóra, itp. Dzieci urodzone w styczniu 2010 1779
Do góry