reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

święta , święta , czyli nasze zwyczaje , tradycje i ciekawostki z regionu ...

dwie wigilię jak bylismy sami w raciborzu to nie przyjmowałam ale z racji tego ze nie miałam nawet pieniedzy dac księdzu w kopercie bo oczywiscie u "meża" pieniądze na jedzenie wyliczone bardzo skrupulatnie ze na kolęde nie wystarczało a jemu na tym nie zależało, mnie w sumie też nie bardzo ale jakoś tak wstyd mi było przed samą sobą bo taka czajana, w domu pogaszone bo tam późno chodzili bo "nasza" ulica była ostatnia i okolo 18 -19 chodził ksiądz. więc no tak nie miło ogólnie.
Rodzice przyjmują, teraz tez zwłaszcza ze ksiadz sie zmienił bo stary odszedł bo juz dziadziunio z niego po 80-tce. A ten jest luzak totalny. Ale nie zastanawialam sie czy tylko na dole bedzie, czy przyjmę go też na górze u siebie. Wszak żyję w grzechu, komuni nie mogę bo z mężem nie żyję. Tak jakos słyszałam, dokladnie nie wiem jak to jest bo nie latam do koscioła i sie na tym nie znam i mi nie zależy na kolędzie.
 
reklama
mama nie żyjesz w grzechu, po prostu nie żyjesz z mężem. Jakbyś z jakimś innym sypiała to i owszem.

ja z księzemt o różnie. Generalnie przyjmuje mimo, ze A. niewierzący ale i tak zwykle ksiądż jesli przychodzi (bo zdaża mu się do nas nie dotrzeć) to o takiej porze,z e A. w pracy, czasem wszyscy są w pracy jak przychodzi o 14 i dziwi się, że nikt nie otwiera.

a co do dekorowania to myślałam raczej o bibelotach i naklejkach w oknie, bo choinkę to tez przed samymi świętam będziemy ubierac, bo u nas żywa.
 
Mama dopóki nie żyjesz z innym facetem to możesz nawet do Komunii chodzić. Choć znam 3 osoby które mimo że w tym grzechu żyją to dostały rozgrzeszenie i chodzą do Komunii. Każda jakimś przypadkiem ma księdza w rodzinie, a jedna z tych osób bardzo przyjaźni się z księdzem :))))) widać są mniej i bardziej uprzywilejowani :)))))
 
dziunka bo wiesz to chyba od księdza zależy. moja ciocia po rozwodzie ma drugiego męża i dostała rozgrzeszenie! normalnie chodzi do komunii, nie wiem jakim cudem to rozgrzeszenie dostała, bo przecież znajomość nie ma ;-)
a jeszcze znam kobietę , która po aborcji dostała rozgrzeszenie, też bez znajomości. Są księża i księża ;-) tak samo jak z ochrzczeniem dziecka w rodzinie, która nie ma ślubu kościelnego! jeden ochrzci bez problemu a drugi będzie szukał dziury w całym ;-)
a po znajomości to jedna moja ciotka dostała tzw. unieważnienie ślubu kościelnego ;-)
 
tu na bb jedna dziewczyna pisała nam, ze miała duze problemy zdrowotne w ciazy (prawie na pewno by nie przeżyła i mało prawdopodobne było by przeżyło dziecko) lekarze zalecili aborcję i jej ksiądz powiedział, ze musi ich posłuchać. Nie wiem czy miało znaczenie, zę miała już jedno dziecko, które zostałoby bez matki
 
Do góry