reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Świętochłowice mamusie obecne i te przyszle,zapraszam na forum

Dziewczyny, jeżeli macie ochotę na trochę ruchu i nie chcecie się rozstawać się z swoimi maluchami to polecam zajęcia "aktywna mama" w Gymnasionie w Silesia Sity Center. Na zajęcia można zabrać swojego maluszka :-) Ćwiczyć mogą już mamusie od 8 tygodnia po porodzie fizjologicznym i 12 po cc. Byłam i osobiście polecam :-D
 
reklama
Witam po kilku dniowej nieobecności! W końcu urodziłam moją Kluseczkę!!! Tak, więc dnia 7 maja o godzinie 14.40 na świat przyszła nasza Nataszka!!! Skurcze zaczęły się już dzień wcześniej po południu, ale przeszły. Dopiero w nocy znowu mnie złapało. O 11.00 pojechaliśmy do szpitala i o 14.40 Mała się urodziła. Ważyła 3480 i miała 56 cm długości. I powiem jedno. Jestem bardzo zadowolona z opieki i przebiegu porodu w szpitalu w Chorzowie. Nie wiem o co ludziom chodzi?!?!? Wszystko było na prawdę o.k. Jedynie jedzenie kiepskie, ale to chyba w większości szpitali . A tak mogę z czystym sumieniem polecić ten szpital.
 
Marzena80 - moje gratulacje z okazji narodzin córeczki :-) Mam nadzieje że poród do ciężkich nie należał. Jak się czujesz jako świeżo upieczona mamusia?
 
Byliśmy dzisiaj na szczepieniu. Okazuje się że waży już 7,5 kg - teraz już wiem dlaczego mi tak ciąży :-D Ale waga wyjściowa to 4,5 więc nie mam się chyba co dziwić...
Ciesze się że w końcu coś się tutaj ruszyło :-)
 
Marzena80- Dużo zdrowia i uśmiechów pisków, wrzasków i zabawy moc, sporo radości z tupotu malutkich nóżek, łez szczęścia z pierwszego usmiechu, ząbka, słowa i kroku, porozrzucanych wszędzie klocków, przytulenia okrąglej główki i uścisków małych rączek. GRATUALCJE:-)
 
No to wielkie gratulacje - bardzo się ciesze, że wszystko było w porządku - sądząc po opisie musiałaś nie mieć trudnego porodu no i dobrze ze jesteś zadowolona z opieki w Chorzowie... :) Pozdrowionka dla Ciebie i maleństwa...ale Ci zazdroszczę - ja tez bym już chciała chodzić z drugiem a tu ciągle głucha cisza....A kto był z lekarzy przy Twoim porodzie...?
 
Mały był nawet dzielny na szczepieniu :-) Byliśmy w sobotę na grillu i strasznie się mu spodobało siedzenie na kolanach. Nie chce już leżeć w wózku! Wczoraj na spacerze musiałam go nieść na rękach i pchać wózek przed sobą bo urządził taki pokaz krzyku że chyba wszystkie oczy były zwrócone na nas :zawstydzona/y:
 
Cześć dziewczyny - a ja nie umiem już wytrzymać i muszę się Wam pochwalić. Zrobiłam w sobotę test i wynik jest pozytywny... Nie dało mi spokoju, ze od kilku dni mam takie paskudne zawroty głowy i mdłości ... z przerwa co dwa trzy dni...i tak jak przy pierwszym - zwala mnie sen z nóg no nie wychodziłabym z łóżka non stop....spać spać i jeszcze raz spać....ale dałam się zrobić w konia no....a cały czas sobie wmawiałam że to kolejny rozregulowany cykl przez stres związany z kłopotami z obroną mgr i wyjazdem ( mówię sobie zmiana klimatu ) a tu niespodzianka...

Teraz mam tylko dylamat nad wyborem lekarza - bo jeżeli chodzi o szpital to będę robić wszystko żeby mieć możliwość rodzic i na Świętochłowicach i na Łubinowej - w zależności od sytuacji - Chce sobie zostawić możliwość i tu i tu, wiec do jednego lekarza będę musiała chodzić prywatnie raz na 6,7 tygodni ( tego który pracuje na Lubinowej albo współpracuje ze szpitalem ) a do drugiego - najlepiej żeby był z NFZ i pracował na Świętochłowicach co 4 tygodnie zeby być pod stałą kontrolą i zeby za te cholerne badania nie płacić i mieć możliwość dostać potem skierowanie do Szpitala na Świętochłowice...

Co Wy o tym myślicie..?
 
Ostatnia edycja:
Kamuzo - serdecznie gratuluję upragnionych dwóch kreseczek na teście :-) no to teraz 9 "owocnych" miesięcy przed tobą:-D
Jeżeli chodzi o szpital to masz wolny wybór, sama wybierasz gdzie chcesz rodzić. Ja na przykład jeździłam do ginka prywatnie do Katowic a rodziłam w Świętochłowicach. Wybierz sobie lekarza do którego będziesz miała zaufanie. Obchody w szpitalu są tylko 2 razy dziennie i to tak naprawdę z położnymi masz więcej kontaktu niż z lekarzami, więc wybrany przez ciebie lekarz nie koniecznie musi tu pracować. A jak na razie to cieszcie się chwilą :-)
 
reklama
Kamuzo-gratulacje
Obliczyłaś sobie już przybliżony termin porodu?
Ja czekam na drugą dawkę saczepionki na WZW, którą mam 29 maja. Lekarka zaleciła mi po niej jeszcze odczekać trzy tygodnie. W tym cyklu jeszcze nie poszalejemy, ale w przyszłym już tak:-). Mąż jest pewny że uda się przy pierwszym podejściu:-p, zobaczymy:-D.
Co to za szpital na łubinowej?
Moja lekarka pracuje w Katowicach na Raciborskiej, może któraś z was słyszała opinie na temat tego szpitala?
 
Do góry