reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepienia na COVID a ciąża !

To nieprawda :) Jak ją poprosisz o cytat, źródło, nagranie...to się okaże, że nia ma :) Dr Simons absolutnie nic takiego nie powiedział.
Mnie nie trzeba przekonuwal Bo znam inne sytuacje Z zycia no i Z tego co slyszalam i czytalam nikt ci takiej gwarancji nie daje, wrecz przeciwnie.
 
reklama
Na to wyglada, mimo iz juz sa szczepienia, jakies lepiej opracowane sposoby leczenia. Niestety nie udaje sie zerwac lancucha zakazen. Przerazajace jest to, ze przy takim podejsciu kolejna mutacja jest prawie pewna i pewnie jeszcze bardziej zajadliwa.
Coz zrobic , tyle badan, statystyk, tylu naukowcow mowi, pisze ... Kto chcial zrozumial.

Serio? To ciekawe. Bo ja sie spotykalam Z innymi sytuacjami . Ta jego wersja bylaby bardziej optymistyczna , kto Raz mial i przezyl juz na to nie umrze i super. Tylko po' co wtedy by polecali szczepic ozdrowiencow? Widac tych przypadkow jak moi znajomi jest znacznie wiecej.
Na całe szczęście najnowsza mutacja, wypierająca Deltę jest duuużo bardziej zaraźliwa, ale łagodniejsza :) Naukowcy liczą na to, że zdominuje świat...bo na ludzi i ich dobre decyzje chyba już nie ma co liczyć. Oby nie skończyło się jak przy Hiszpance :(
 
Mnie nie trzeba przekonuwal Bo znam inne sytuacje Z zycia no i Z tego co slyszalam i czytalam nikt ci takiej gwarancji nie daje, wrecz przeciwnie.
Tak, wiem :) Mi tylko chodzi o to, że to nieprawdziwa informacja, że dr Simons to powiedział. Kolejny, powtarzany fake :)
 
Na całe szczęście najnowsza mutacja, wypierająca Deltę jest duuużo bardziej zaraźliwa, ale łagodniejsza :) Naukowcy liczą na to, że zdominuje świat...bo na ludzi i ich dobre decyzje chyba już nie ma co liczyć. Oby nie skończyło się jak przy Hiszpance :(
A ja mam jakieś odmienne odczucia. Bo wg mnie jest bardziej zaraźliwa (szacuje się, że jedna chora osoba zaraża 7), ale i bardziej śmiertelna. Coraz więcej ludzi (i to młodych) ląduje pod respiratorem. A spod niego to już mało kto wychodzi :(
 
A skąd wiesz ze za miesiąc czy 2 będą aktualne?
Zapewne nie, to bedzie sie wciaz zmienialo. Pewnie beda kolejne mutacje, ofiary , kolejne dawki szczepienia. To nowy wirus wiec nikt nie zgadnie. Szczegolnie , ze nawet jesli znajduje sie srodek, ktory moze znaczaco zmniejszyc ryzyko to ludzie jego nie akceptuja
To chyba oczywiste , ze sytuacja bedzie sie zmieniac wraz Z mutacjami i reakcjami ludzi.
 
Tak tak, przekręcam nagminnie jego nazwisko, straszne po prostu, sedno dyskusji :)

To jest nagranie po pierwsze sprzed wariantu Delta (zauważ, że on tam mówi także o tym, że dzieci w ogóle nie chorują), po drugie on nigdzie nie stwierdza, że ZAWSZE przechoruje się Covid lżej za drugim razem, a omawia znane na tamten czas statystyki, podkreślając, że takie na tamten moment można wyciągnąć wnioski + że ciężkie przechorowania, a nawet zgony się zdarzają. Przy Alfie nawet przeciwciała rzędu 100 chroniły skutecznie, przy Delcie potrafią zachorować ludzie mający po kilka tysięcy przeciwciał po szczepieniu.

Jeśli chciałaś się podeprzeć tym wywiadem w dyskusji to powinnaś napisać, że Simon powiedział, że NAJCZĘŚCIEJ drugie zachorowanie w przypadku wariantu Alfa jest łagodniejsze. Ty uogólniłaś...i stąd potem suną fake newsy po sieci.
 
reklama
A ja mam jakieś odmienne odczucia. Bo wg mnie jest bardziej zaraźliwa (szacuje się, że jedna chora osoba zaraża 7), ale i bardziej śmiertelna. Coraz więcej ludzi (i to młodych) ląduje pod respiratorem. A spod niego to już mało kto wychodzi :(
Ale Ty piszesz o Delcie, prawda? Delta jest dużo bardziej zaraźliwa i dużo groźniejsza. Poza tym umierają na nią także młodzi, co przy Alfie było rzadkością. Ja piszę o najnowszym namierzonym wariancie, który teraz odpowiada za ok 12% zachorowań w UK. Jest jeszcze bardziej zaraźliwy (dlatego zaczął powoli wypierać Deltę), ale mniej groźny :) To oczywiście nie znaczy, że kolejna mutacja nie będzie gorsza od Delty, ale może jakaś chwila oddechu będzie :)
 
Do góry