reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepienia na COVID a ciąża !

Tak, o Delcie i ewentualnych obecnie jeszcze niezidentyfikowanych wariantach.
Ogólnie na temat aktualnej sytuacji. Bo tak naprawdę nie przeprowadza się za każdym razem sekwencjonowania wirusa, więc tylko możemy przypuszczać o jaki wariant chodzi.
 
reklama
Tak, o Delcie i ewentualnych obecnie jeszcze niezidentyfikowanych wariantach.
Ogólnie na temat aktualnej sytuacji. Bo tak naprawdę nie przeprowadza się za każdym razem sekwencjonowania wirusa, więc tylko możemy przypuszczać o jaki wariant chodzi.
On jeszcze nie ma nazwy, ale naukowcy wiążą z nim wielkie nadzieje :) Natomiast na razie wiadomo, Delta niestety i ona jest dużo dużo groźniejsza niż Alfa :(
 
Nie ,czekamy aż będzie jeden w miarę długofalowy schemat jak w przypadku kalendarza szczepień, który aż takich skrajnych emocji nie wzbudza-wiem ciężko pojąć komus ,kto ciągle śledzi liczbę zgonów, zachorowań i drży o własne życie każdego ranka nie wierząc tak naprawdę naukowcom w to co mówią. Skoro zgodnie z badaniami na które się wszyscy powołujecie szczepienie zapewnia łagodny przebieg covid to nie rozumiem skąd ta panika wśród tych dziabnietych ...
Dalej nie rozumiesz? Ile razy to już było wałkowane? Niewydolność służby zdrowia, brak pomocy przy nagłych przypadkach, porodówki zamieniane na szpitale covidowe w mniejszych miastach, inflacja, podwyżki, blackouty, problemy z prowadzeniem firm...Twoja decyzja o nieszczepieniu może kosztować np życie kogoś chorego na nowotwór. Poza tym osoby zaszczepione i przejmujące się dalej, od osób niezaszczepionych różni coś bardzo ważnego...empatia. Ty patrzysz tylko na siebie, nie myśląc o tym czy np któreś z dzieci chodzących z Twoimi do przedszkola / szkoły ma np rodzica po przeszczepie serca, czy nerki. Tobie jest wygodnie, czyli jest ok, na resztę najlepiej zamknąć oczy.
 
@Galadriela Bo mają oni dzieci, które jeszcze nie mogą być zaszczepione, bo mają rodziców, którzy zaszczepieni ze względów medycznych być nie mogą, bo mają przyjaciół, bo nie są sami na tym świecie.
Ale Wam jakby ta sytuacja bardzo pasowała - niech zamykają kolejne oddziały kardiologiczne, nerologiczne, pulmologiczne czy neurologiczne, a może niedługo i dziecięce. W końcu Wam to nie przeszkadza. I nawet nie fatyguj się z tłumaczeniem, że masz do tego prawo...
 
Sorry szczepisz się na wszystko jak leci w imię cudzego dobra czy tylko propaganda weszła zbyt mocno?
Czy Ty w ogóle jesteś w stanie rozmawiać rzeczowo i na temat, czy przepychanki jak w podstawówce to Twoja jedyna forma rozmowy? Odnieś się do tego co napisałam, zamiast pisać takie zaczepne głupoty.
 
Raczej nie, moja historia choroby to nie Twoja sprawa. Wiem trudno zrozumieć komuś kto chce mieć wpływ na moje ciało
Ludzie, którzy faktycznie nie mogą się szczepić ze względów medycznych zazwyczaj mają trochę większą wiedzę (z racji tego co przeszli). Ty jesteś najzwyklejszym antyszczepionkowcem i siewcą teorii spiskowych ;)
 
reklama
Nie wiem jaki jest cel pytania, skoro nie jest się w stanie uwierzyć, że ktoś serio się po prostu szczepi i wierzy w odpowiedzialność społeczną. W ciąży zaszczepiłam się już na grypę, za dwa tygodnie mam 3 dawkę na Covid, zaszczepię się także na krztusiec. Dla mnie to tak naturalne jak dla Ciebie doklejanie rzęs przy pomocy cyjanoakrylanu ;)
 
Do góry