reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepienia -pytania,obawy i niepokoje/reakcja dzieci na szczepienia

moja córeczka ma 7 mies.mogę ją teraz zaszczepić na pneumokoki,czy poczekać aż skończy 2 latka,dodam że mała nie chodzi do żłobka a do przedszkola będzie chodzić jak będzie mieć 3 latka.Czytałam że dzieci po 6 mies.nie szczepi się tylko na początku w pierwszych miesiącach albo dopiero jak będzie mieć 2 lata.Na rota wirusa chyba zapóźno,choć taka szczepionka jest naprawde potrzebna,moich dwóch koleżanek córki miały i okropnie się dzieci męczyły.
 
reklama
Mój synek ma roczek i w przychodni nam też zaproponowano zaszczepić go na pneumokoki. Narazie się zastanawiamy, chcemy się skonsultować też z innym lekarzem.
 
moja Emilka skończyła 7 tygodni i wczoraj byłyśmy na szczepieniu. Po długim namyśle zdecydowałam się na 6 w 1.
Emilka zniosła to dzielnoie - nie było żadnych skutkó ubocznych poza jednymm - po przyjściu od lekarza myszka zasnęła o 13 - stej i spała do rana z przerwami na jedzenie. A ja wreszcie skończyłam czytać "Dom nad rozlewiskiem". Polecam i szczepionkę i książkę ;-)
 
moja córeczka ma 7 mies.mogę ją teraz zaszczepić na pneumokoki,czy poczekać aż skończy 2 latka,dodam że mała nie chodzi do żłobka a do przedszkola będzie chodzić jak będzie mieć 3 latka.Czytałam że dzieci po 6 mies.nie szczepi się tylko na początku w pierwszych miesiącach albo dopiero jak będzie mieć 2 lata.Na rota wirusa chyba zapóźno,choć taka szczepionka jest naprawde potrzebna,moich dwóch koleżanek córki miały i okropnie się dzieci męczyły.

czym dziecko starsze tym jest mniej dawek zaszczepić można w kazdym wieku a czym mniej dawek tym mniej skuteczna szczepionka .

Lolka - niestety w Polsce wiedza lekarzy na temat szczepień jest w stanie opłakanym szczególnie w przychodniach państwowych . :wściekła/y:
 
moja córeczka ma 7 mies.mogę ją teraz zaszczepić na pneumokoki,czy poczekać aż skończy 2 latka,dodam że mała nie chodzi do żłobka a do przedszkola będzie chodzić jak będzie mieć 3 latka.Czytałam że dzieci po 6 mies.nie szczepi się tylko na początku w pierwszych miesiącach albo dopiero jak będzie mieć 2 lata.Na rota wirusa chyba zapóźno,choć taka szczepionka jest naprawde potrzebna,moich dwóch koleżanek córki miały i okropnie się dzieci męczyły.

ja szczepiłam córkę na rotawirusa i teraz na pneumokoki i mój pediatra powiedział, żeby dziecko szczepić na pneumokoki nie wcześniej jak po 6 miesiącu życia, a na meningokoki to dopiero później, jak pójdzie do przedszkola
pytałam o te szczepienia dwóch lekarzy i każdy powiedział to samo, że na pneumokoki po 6 miesiącu szczepić, na meningokoki później
nie wiem gdzie wyczytałaś takie informacje o tym, że po 6 miesiącu dziecka się nie szczepi na pneumokoki
ja dużo na ten temat czytała, ale takich informacji nie znalazłam
 
Ostatnia edycja:
ja również podpisuję się pod szczepionką skojarzoną. Ja zastosowałam hexę 6w1, 3 razy po 1 wkłuciu przy pierwszym dziecku (koszt 200 zł każda) i przy drugim robię dokłądnie to samo. Skutków ubocznych brak no i przede wszystkim co było dla nas najważniejsze to jedno wkłucie a nie trzy. Przy okazji w miejsce wkłucia stosuję krem emla znieczulający (na receptę od pediatry) i działa. A odnośnie "domu na rozlewiskiem" to rzeczywiście ciepła książka na smutki i rozterki ale polecam też dalsze dwa tomy "miłość nad rozlweiskiem" i "powroty nad rozlewiskiem" Najlepsze jak się usypia malucha ;)
 
natrafiłam gdzieś na jakiejś stronie wypowiedz lekarza.Nasz lekarz rodzinny też mnie wprowadził w błąd:wściekła/y:,mówiąc że albo w pierwszych miesiącach albo dopiero po skończeniu 2 lat,widać że lekarze pierwszego kontaktu mają bardzo małą wiedze na ten temat. Po weekendzie biegnę dowiedzieć się o szczepieniu na pneumok..i szczepię moją córę.
 
to rzeczywiście lekarze nie popisali się ;-)

ja chodzę z córką na wszystkie szczepienia do lekarza neonatologa - ordynatora oddziału noworodkowego w szpitalu w moim mieście - tak więc jestem dobrze poinformowana na temat szczepień ;-)
 
reklama
natrafiłam gdzieś na jakiejś stronie wypowiedz lekarza.Nasz lekarz rodzinny też mnie wprowadził w błąd:wściekła/y:,mówiąc że albo w pierwszych miesiącach albo dopiero po skończeniu 2 lat,widać że lekarze pierwszego kontaktu mają bardzo małą wiedze na ten temat. Po weekendzie biegnę dowiedzieć się o szczepieniu na pneumok..i szczepię moją córę.

Brak słów .. Własnie czesto się słyszy że lekarze odradzają to szczepienie , wydaje mi się właśnie ze z tego powodu że g... o nim wiedzą . jak się szczepi malucha 6 tyg to sa 3dawki i potem uzupełniajaca po 7 miechu ( czy po 6 jak się myle poprawcie ) są dwie i przypominająca i potem chyba po 1.5 roku jedna .
 
Do góry