reklama

Szczepienia, wizyty u lekarza i zdrowie maluszków

Temat na forum 'Dzieci urodzone w listopadzie 2012' rozpoczęty przez Basia-75, 10 Grudzień 2012.

1. Basia-75

Basia-75 Fanka BB :)

Może przyda się osobny dział dotyczący zdrowia naszych maleństw :-).
    Dziewczyny jak szczepicie lub zamierzacie szczepić maluszki? Pediatra z przychodni moich lasek zaleca skojarzone, dodatkowo p.rota, pneumo i meningokokom, najpilniejsze teraz są te podstawowe i p.rota. Znowu pediatra, którego wzywam do domu, a do którego mam bardzo duże zaufanie i leczy moje dziewczyny chyba od ponad 6-7 lat (inni się nie sprawdzili) zaleca skojarzone 5w1 lub 6w1 a p.rota uważa, że nie warto, z pneumo można zawsze oczekać, nie jest to tak pilne szczepienie. No i chyba faktycznie teraz zaszczepię 6w1, a rota i resztę odpuszczę, mimo, że młodsza była 3 lata temu w szpitalu i miała salmonellę (po lodach) i adenowirusa, przeciw któremu nie ma szczepionki, dziecko mojej koleżani zaszczepione p. rota też zaliczyło szpital z powodu biegunki i wymiotów - wirus inny niż rota

2. pati_pati

pati_pati Fanka BB :)

Basia ja na pewno szczepie skojarzoną 5in1 tak samo jak synka. A to dlatego,że darmowe są az trzy ukłucia i dziecko więcej cierpi a tu tylko jedno!! a poza tym pediatra powiedziała,że te darmowe są Nieoczyszczone i są stosowane tylko w Polsce i chyba w Bułgarii ( nie wiem czy dobrze zapamiętałam) a na pneumo i resztę to nie szczepie.

3. reklama
  4. babyduck

babyduck Fanka BB :)

My zdecydujemy się na 5w1. Słyszałam w przychodni, że od 6w1 się odchodzi i na tę 6 chorobę, której nie pamiętam, już się nie szczepi.
    Rota sobie darujemy, bo o ile zachorowanie może być męczące, to jego skutki nie są śmiertelnie niebezpieczne. Ale zastanawiam się nad pneumo, zwłaszcza, że Kuba będzie chodził do żłobka. Powikłania po chorobach pneumokokowych są jednak bardzo niebezpieczne.

5. iza:)

iza:) Fanka BB :)

My szczepiłyśmy się 5w1. (synka starszego też). Zero problemów, gorączki etc

Zato dziś się wściekłam i mogę zagryść. Dostałyśmy skierowanie do alergologa z podejrzeniem alergii pokarmowej. Pediatra może mi pisać mleko bez zaświadczenia od alergologa tylko na 100 %. Zapisałam małą najbliższy termin sierpień​. No ale ok myślę sobie pójdę raz prywatnie może. Zadzwoniłam do szanownej p doktor a ona na to że owszem przyjmie, że owszem będzie pisała recepty na zniżkę ale zaświadczenia nie da bo nie. Jak będe do niej chodziła (za pieniądze) to się mojemu dziecku będzie mleko należało a jak nie to nie. Zaświadczenia nie da i koniec.

6. taycia

taycia Fanka BB :)

My szczepimy jutro 6w1 i pneumonoki!

7. Crazy Girl

Crazy Girl Fanka BB :)

skoro watek o zdrowiu to ja sie was zapytam czy ktorys maluszek tez ma takie cos jak moja córcia??? co to moze byc? IMG_5550.jpg IMG_5557.jpg IMG_5545.jpg

to wyglada okropnie :( Kilka krostek to ospa ale reszta?? Jak ja widzial lekarz to powiedzial że minie ale ja nie wiem co mam o tym myslec... :( nie przeszkadza jej to chyba bo jest spokojna, nie placze...

Ostatnia edycja: 10 Grudzień 2012
  8. iza:)

iza:) Fanka BB :)

U Marysi tak wygląda alergia.

9. Crazy Girl

Crazy Girl Fanka BB :)

Iza na co alergia?
    I co masz zalecone? Moja pije moje mleko i w nocy modyfikowane Aptamil=Bebilon..

Ostatnia edycja: 10 Grudzień 2012
  10. reklama
  11. Basia-75

Basia-75 Fanka BB :)

U Lenki tak wyglądała reakcja na białko krowie, nawet na uszkach miała suchą, łuszczącą skórę, dopiero teraz jej buzia zaczyna ładnie wyglądać

12. panziorka1980

panziorka1980 Fanka BB :)

pati_pati -takie małe sprostowanie>szczepiąc dziecko szczepionką 5w1 są 2 ukłucia, bo dochodzi II dawka przeciwko wzw..jeśli szczepisz 6w1 to jest 1 ukłucie...

Poleć forum