reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepienia, wizyty u lekarza i zdrowie maluszków

Basia-75

Fanka BB :)
Dołączył(a)
26 Marzec 2012
Postów
480
Miasto
Kraków
Może przyda się osobny dział dotyczący zdrowia naszych maleństw :-).
Dziewczyny jak szczepicie lub zamierzacie szczepić maluszki? Pediatra z przychodni moich lasek zaleca skojarzone, dodatkowo p.rota, pneumo i meningokokom, najpilniejsze teraz są te podstawowe i p.rota. Znowu pediatra, którego wzywam do domu, a do którego mam bardzo duże zaufanie i leczy moje dziewczyny chyba od ponad 6-7 lat (inni się nie sprawdzili) zaleca skojarzone 5w1 lub 6w1 a p.rota uważa, że nie warto, z pneumo można zawsze oczekać, nie jest to tak pilne szczepienie. No i chyba faktycznie teraz zaszczepię 6w1, a rota i resztę odpuszczę, mimo, że młodsza była 3 lata temu w szpitalu i miała salmonellę (po lodach) i adenowirusa, przeciw któremu nie ma szczepionki, dziecko mojej koleżani zaszczepione p. rota też zaliczyło szpital z powodu biegunki i wymiotów - wirus inny niż rota
 
reklama
Basia ja na pewno szczepie skojarzoną 5in1 tak samo jak synka. A to dlatego,że darmowe są az trzy ukłucia i dziecko więcej cierpi a tu tylko jedno!! a poza tym pediatra powiedziała,że te darmowe są Nieoczyszczone i są stosowane tylko w Polsce i chyba w Bułgarii ( nie wiem czy dobrze zapamiętałam) a na pneumo i resztę to nie szczepie.
 
My zdecydujemy się na 5w1. Słyszałam w przychodni, że od 6w1 się odchodzi i na tę 6 chorobę, której nie pamiętam, już się nie szczepi.
Rota sobie darujemy, bo o ile zachorowanie może być męczące, to jego skutki nie są śmiertelnie niebezpieczne. Ale zastanawiam się nad pneumo, zwłaszcza, że Kuba będzie chodził do żłobka. Powikłania po chorobach pneumokokowych są jednak bardzo niebezpieczne.
 
My szczepiłyśmy się 5w1. (synka starszego też). Zero problemów, gorączki etc

Zato dziś się wściekłam i mogę zagryść. Dostałyśmy skierowanie do alergologa z podejrzeniem alergii pokarmowej. Pediatra może mi pisać mleko bez zaświadczenia od alergologa tylko na 100 %. Zapisałam małą najbliższy termin sierpień​. No ale ok myślę sobie pójdę raz prywatnie może. Zadzwoniłam do szanownej p doktor a ona na to że owszem przyjmie, że owszem będzie pisała recepty na zniżkę ale zaświadczenia nie da bo nie. Jak będe do niej chodziła (za pieniądze) to się mojemu dziecku będzie mleko należało a jak nie to nie. Zaświadczenia nie da i koniec.
 
skoro watek o zdrowiu to ja sie was zapytam czy ktorys maluszek tez ma takie cos jak moja córcia??? co to moze byc? IMG_5550.jpgIMG_5557.jpgIMG_5545.jpg

to wyglada okropnie :( Kilka krostek to ospa ale reszta?? Jak ja widzial lekarz to powiedzial że minie ale ja nie wiem co mam o tym myslec... :( nie przeszkadza jej to chyba bo jest spokojna, nie placze...
 
Ostatnia edycja:
Iza na co alergia?
I co masz zalecone? Moja pije moje mleko i w nocy modyfikowane Aptamil=Bebilon..
 
Ostatnia edycja:
U Lenki tak wyglądała reakcja na białko krowie, nawet na uszkach miała suchą, łuszczącą skórę, dopiero teraz jej buzia zaczyna ładnie wyglądać
 
reklama
Do góry