reklama

Szczepienia?

Razer69gaming

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Czy grono dzieci nie szczepionych powiększa się ? Jaki jest powód waszej decyzji oraz czy nie macie jakiś nieprzyjemności z tym związanych?
Czy wasze dzieci jeśli zaszczepione - to miały jakieś powikłania lub dolegliwości po szczepieniu ?

reklama

littlebabe

Rozwiązania
0
Moja córka szczepiona na wszystkie obowiązkowe szczepionki. Głównie zawsze występowała gorączka, raz się zdarzyło że razem z gorączką była też biegunka. Nigdy żadnych groźniejszych powikłań.

murasaki

Rozwiązania
3
Szczepiona na wszystko plus rota, meningokoki. Żadnych powikłań, nawet gorączki

mamaelaela

Rozwiązania
5
Szczepiony zgodnie z kalendarzem szczepień i po wszystkich oprócz pierwszej szczepionkach coś. 4 miesiące- kilka godzin nieustannego płaczu i dziecko zupełnie nie chciało jeść, jak zjadło wymiotował, trwało to 1 dzień.
7 miesięcy- jeszcze tego samego dnia gdzie wcześniej był zupełnie zdrowy kaszel, temperatura na szczęście szybko minęło. 13 miesięcy- mmr- po tygodniu gorączka, bardzo długo powiększone węzły chłonne. 18 miesięcy- ogromne siniaki w miejscu szczepień na nóżkach, dziecko przez tydzień budziło się w nocy z atakami histerii, zwijało się z bolu po dotknięciu w nozke, aż dzwoniłam na pogotowie. 19 miesięcy - ostatnie szczepienie-uff tylko temperatura. Nie wiem czy wymienilam wszystkie. Chyba nie. Ogólnie rzecz biorąc po każdym coś jak by objawy delikatnego przeziębienia, gorączka+ to co pisałam+ pogarszał się stan skóry. Nie były to jakieś nopy zagrażające życiu ale jednak, widać było że dziecko bardzo cierpi. Z duszą na ramieniu szłam na kolejne szczepienia. Żaden nop nie zgłoszony mimo że lekarka wiedziała zawsze bo zazwyczaj albo tego samego albo następnego dnia byliśmy u niej lub telefonicznie

Sopek

Moderator
Rozwiązania
2
Moja trójka szczepiona na wszystko co obowiązkowe plus ospę. Czasami zaczerwienione miejsce po wkłuciu. Nie za wysoka gorączka taka do 38. Córka tylko źle zniosła ospę, świnkę, różyczkę. Była w szpitalu wtedy 6 dni, dostała antybiotyk który brała 21 dni. Najpierw 10 dni i wydawało się ze jest już ok ale po dwóch dniach zaczęło się na nowo. Oprócz tego zazwyczaj wszystko było ok

reklama

DarkAsterR

Rozwiązania
2
W UK szczepienia nie są obowiązkowe tak wiec jak się zdecyduje nie szczepić to żadnych konsekwencji nie ma.
Mimo wszystko nasza szczepiona na wszystko poza MMR. Zazwyczaj występowała tylko gorączka i miała śpiący dzień. Nic ponad to.

sawcia92

Aktywna w BB
Rozwiązania
1
Moja córka szczepiona na wszystko i powikłań praktycznie nie było. Jedynie wysypka na rączce w miejscu wkłucia oraz jeden raz miała przez pół dnia temperaturę 38 a tak to nic wiecej