reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepienie mmr

Patii_666

Fanka BB :)
Dołączył(a)
20 Marzec 2018
Postów
4 234
Witam chciałabym was prosić o poradę, niedługo czeka nas szczepienie mmr plus meingokoki, jak dla mnie zbyt dużo na raz, mieszkamy w Holandii już zapowiedziałam że będę chciała rozdzielić te szczepienia osobno nie ukrywam że bardzo boje się mmr, nie wiem czy w Polsce również szczepia odrazu mmr plus mengokoki czy wy rozdzielalyscie lub czy byście rozdzielily? Drugie syn ma bardzo słabe żelazo przez to również wyniki krwi wyszły słabo, czytałam aby przy mmr wyniki były dobre wtedy szczepienie mniej obciąża organizm. Czy któraś mama była w podobnej sytuacji? Szczepić razem czy oddzielnie oraz czy czekać aż morfologia się poprawi. Dziękuję za porady
 
reklama
Co do badań to niestety nie doradzę bo to musi ocenić lekarz. Ja jeszcze córki nie szczepiłam na to, dopiero przed nami te szczepienia ale radziłabym rozdzielić. Ja jestem zwolenniczką rozdzielenia szczepień. Nawet teraz jak szczepię córkę na inne szczepnia to staram się jak najbardziej rozdzielić i nasz pediatra jest tego samego zdania.
 
Co do morfologii to nie doradzę bo nie wiem.
Jesli mogę coś doradzić...zrób meningokoki pierwsze i zrób miesiac przerwy miedzy meningokokami i MMR. Dwa tygodnie to jak dla mnie osobiście trochę za mało.
Tez się obawiam MMR i córce tego nie podałam (mieszkam w UK, szczepienia są u nas dobrowolne)zbieram info nt tej szczepionki ale póki co nie jestem przekonana. Rozmawiałam dzisiaj z moja health visitor i ona ma się dla mnie kilku rzeczy dowiedzieć.
A najlepiej gdybys MMR tez rozdzieliła i szczepiła pojedynczymi szczepionkami, jeśli są one dostępne w Holandii.
 
Zapisałam się że przerwa ma być miesiąc tak gdzieś też przeczytałam.. Niestety mmr nie mogę rozdzielic. Mogę wiedzieć dlaczego pierwsze proponujesz meingokoki? Też strasznie boję się tego szczepienia i nie ukrywam że źle wyniki żelaza u małego to wymowka aby przełożyć to szczepienie.. Jutro mamy rodzinna jestem ciekawa co ona powie na to.. I mogę spytać ile przekladasz już szczepienie swojej córce?
 
Meningokoki pierwsze bo z moich doświadczeń wynika, ze reakcje po tej szczepionce są niewielkie i zazwyczaj krótkotrwałe. A MMR zawiera trzy choroby o rożnym okresie wylęgania, najdłuższy to dwa tygodnie bodajże. Podasz pierwsze MMR, potem meningokoki, zajdzie jakaś reakcja a ty się będziesz zastanawiać po której szczepionce? A tak to dasz meningokoki odczekasz ten miesiąc upewnisz się, ze jest ok i jeśli się zdecydujesz to wtedy podasz MMR.
U nas MMR podaje się w 12 miesiącu życia. Córka ma obecnie dwa latka a ja nadal się ociągam...pomimo, nikt mnie nie popędza.
 
reklama
reklama
Do góry