reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepionka na raka szyjki macicy

Szczepienie na raka szyjki macicy

  • Już się zaszczepiłam

    Głosów: 1 3,3%
  • Zaszczepię się jeszcze w tym roku

    Głosów: 1 3,3%
  • Zaszczepię się w najbliższej przyszłości

    Głosów: 11 36,7%
  • Nie skorzystam ze szczepionki

    Głosów: 18 60,0%

  • Wszystkich głosujących
    30
Priscilla - testu ja nie robiłam... jak chodziłam do ginki to ona wiecznie cos tam widziala... mimo,ze z mojej strony nic nie bylo wyczuwalne... ale ciaza osłabila moj organizm, ze sama zaczelam wyczuwac niewielkie kłykciny na narzadach...
oby wirus zanikł... chociaz mi sie wydaje ze co najwyzej w stan utajenia moze przejsc.. i sie tak nie przejmuje.... kiedys czytalam,.ze 80% populacji ma to tylko,ze nie wie:szok:
moja młodsza siorka mimo,ze nie współzyje jeszcze tez ma:-(... lekarz mówił zebym nawet w kontakcie z córka uwazała bo moge na nia przeniesc...
pozdrawiam
 
reklama
Dziewczyny, ktore wykonauje testy mowia ze zanika po np. po roku maja wynik negatywny.
Sorki za niedyskretne pytanie, ale jak wygladaja klyciny? Mozna ich nie zauwazyc?
Chyba staje sie hipohondryczka :-D

Dzis jade po druga dawke szczepionki!! :-)
 
to są takie wypustki... błona śluzowa nie jest gładka tylko z takimi naroślami... ja mam malutkie... jak byłam w ciąży to brałam lakcid i zmalały tak,że gin musiał ich szukać:-D ale jak są wielkości 1/3palca... to są wielgachne:szok:
ale można ich nie zauważyć bo mogą być umiejscowione troszke głębiej... wirus może się również uaktywnic przez otarcia podczas stosunku jak skóra zostaje podrażniona... też właśnie muszę chyba się zaszczepić choć opinie są podzielone ... co gin to inna opinia...
 
No wlasnie ciagle mam problemy z tymi obtarciami. Jest na to jakis sposob? Zastanawialm sie nad zelem nawilzajacym ale nie wiem czy to cos da :-(
 
Rozmawiałam z moją ginką na ten temat. Mozna mieć raka nie będąc zarażoną tym wirusem i można go mieć nie mając raka. Ta szczepionka jest cholernie droga a tak naprawdę nie daje żadnej pewności że się nie zachoruje.

Wirus HPV to ludzki wirus brodawczaka odgrywający bardzo istotną rolę w powstawania raka szyjki macicy, ale nie jest to jedyny czynnik, który powoduje raka szyjki macicy.
Tak więc kto chce i ma kasę niech sie szczepi na wszystko na co tylko wymyślą szczepionkę, dla mnie to jest paranoja. Nie szczepię się. Ale robię cytologię i regularnie się badam. Duuuużo taniej.
 
Mylisz się Priscilla, 10% przypadków raka szyjki macicy jest HPV-ujemne - czyli nie stwierdza się wirusów HPV. Infekcja wirusem HPV jest zatem istotną ale nie jedyną przyczyną transformacji nowotworowej komórki.
 
Misia, Brawo! Nareszcie rozsądny głos w dyskusji... Nie jestem zatem sama... Ulżyło mi. Od razu widać jaka dezinformacja panuje na stronach internetowych, tylko po to by kasę zbić na szczepionkach.
 
reklama
Misia, a skad Ty masz taka informacje??
We wszystkich publikacjach i na oficjalnych stronach HPV pisza ze wirus jest obowiazkowym czynnikiem ktory musi wystepowac. Nie zawsze musi on wywolywac raka. Oto fragment ze strony hpv.pl
"Rak szyjki macicy – jeden z około 200 różnych typów raka rozwija się w obrębie szyjki macicy, tej części macicy w kształcie stożka, która łączy górną część macicy (trzon macicy) z pochwą. Rak szyjki macicy rozwija się, kiedy uszkodzone komórki nabłonka zakażone wirusem HPV zaczynają się dzielić bez kontroli. Komórki te mogą się gromadzić w jednym miejscu tworząc guz. Guzy łagodne nie naciekają i z reguły są nieszkodliwe. Guzy złośliwe, jak na przykład rak, mogą naciekać okoliczne tkanki i stanowić poważne zagrożenie dla życia .


Co jest przyczyną raka macicy?

Za powstawanie raka szyjki macicy odpowiedzialne są niektóre typy wirusa brodawczaka ludzkiego – HPV. Wirus ten występuje powszechnie we wszystkich populacjach na całym świecie, około połowa ludzi w jakimś punkcie swojego życia ulega zakażeniu HPV.

Ponad 2/3 przypadków raka szyjki macicy spowodowane jest przez typy wirusa HPV 16 i 18."
 
Do góry