reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szkarlatyna, prosze o pomoc...

lysa_d

Fanka BB :)
Dołączył(a)
21 Luty 2009
Postów
1 429
Miasto
Manchester
W srode moja 3 letnia corka zaczela uskarzac sie na bolacy brzuszek. W srode ok 12 w poludnie miala juz 39.5 stopni goraczki, temperatura spadala do 38-38.5 po podaniu paracetamolu i ibuprofenu. Lekarz powiedzial ze wirus i odeslal do domu. Wieczorem wymiotowala i cala noc miala temperature, wczoraj rowniez i dostala drobnej wysypki przede wszystkim na brzuchu i plecach. Czewone zlewajace sie plamki. Caly czas temperatura na tym samym poziomie co w srode ale spada po podaniu paracetamolu po czym idzie w gore gdy zbliza sie czas kolejnej dawki. Dzis nadal z temperatura ale dolaczyl jezyk z bialym nalotem po srodku i czerwone kropki na przodzie wygladajace jak truskawka. Kolor malinowy. N 15.40 mamy wizyte ale wysypka jakos zelzala i juz jej nie widac a wiem ze szkarlatyne leczy sie antybiotykiem, boje sie ze lekarz odesle nas do domu z niczym :-( czy ktos moze potwierdzic?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Szkarlatyna występuje bardzo zadko, ja bym prędzej powiedziała ze to angina. W zeszłym roku tez myślałam ze córka ma szkarlatyne i lekarz tez odesłał nas do domu. A za 2 dni po ponownej wizycie u lekarza okazało sie ze to angina. No i oczywiście był antybiotyk. Także radzę jeszcze raz iść do lekarza. Szczególnie jeśli gorączka nie zniknie po 3 dniach.
 
Iloona dziekuje za odpowiedz. Przy szkarlatynie tez wystepuje dosyc ostre zapalenie gardla I sa pecherze itd. Oba przypadki leczy sie penicylina. W kazdym badz razie bylam na wizycie I lekarz potwierdzil szkarlatyne. Nawet usta moja corcie ma czerwono-krwiste jakby pomadka sie smarowala. Dostalismy antybiotyk wiec ktory kolwiek z przypadkow by to nie byl to mamy czym leczyc ;-) Jeszcze raz dzieki
 
moja mała też miała szkarlatynę - to jest choroba zakaźna więc ogranicz kontakt z innymi dziećmi.
Przy szkarlatynie jest zawalone gardło, bardzo wysoka temperatura i wysypka jakby ktoś pokuł dziecko tysiącem igieł. Oprócz tego mogą być powiekszone narządy wewnętrzne. Moja Ania miała robione co kilka dni usg, bo miała powiększoną śledzionę. My byłyśmy w szpitalu. to poważna choroba
 
Witam serdecznie.Mam pytanie związane z ta choroba.Moj maź przywiózł właśnie swojego syna,który tydzień temu chorował na szkarlatyne.Od niedzieli był w szpitalu i w środę został wypisany.Dalej jest na antybiotykach,mial wieczorem gorączkę i strasznie kaszle.Mam w domu 3 swoich dzieci i chciałam sie dowiedzieć czy moje przypadkiem tego nie złapią? Bardzo proszę o odpowiedz
 
reklama
W leczeniu farmakologicznym stosuje się oczywiście antybiotyki, które są najskuteczniejszą linią obrony przeciwko paciorkowcom. W leczeniu stosuje się głównie penicyliny i cefalosporyny, o ile chory nie ma na nie uczulenia.
Inne ważne rzeczy to
leki przeciwzapalne
zbijanie gorączki
wypoczynek
lekka dieta
oraz nawadnianie

Więcej informacji na stronie szkarlatyna.info.pl
 
Ostatnia edycja:
Do góry