reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

szkoła rodzenia

Karlam1

mamy styczniowe 2007 Mamusia Michasia :o)
Dołączył(a)
12 Sierpień 2006
Postów
3 257
Miasto
Zabrze, okolice DMiT
Hej kochane myślałyście już o szkole rodzenia?:) zastanawiam kiedy najlepiej sie wybrac do takiej szkoly i w zasadzie czy to jest platne czy nie :) gdzies slyszalam ze lekarz daje skierowanie i musi zaznaczyc czy kobietka moze cwiczyc :) moja znajoma nie mogla cwiczyc i uczestniczyla tylko w tym oddychaniu i w zajeciach teoretycznych :)
 
reklama
Może lepiej zpytaj najpierw lekarza - może ci poleci szkołę rodzenia np. przy szpitalu gdzie będziesz rodzić. Ja zaczynam chodzić do szkoły rodzenia pod koniec września . W mojej przychodni prowadzi ją min. fajna położna , która współpracuje z moim lekarzem. A pozatym mam tam 10 min. drogi no i dla mężusia będzie to wygodne , bo b. długo pracuje i nie mielibyśmy czasu wałęsać się jeszcze gdzies daleko po mieście wieczorem.

A tak wogóle to moja koleżanka , która ma dziecko powiedziała, że te szkoły sa bez sensu , bo i tak czego innego uczą , a co innego dzieje sie podczas porodu.... No ja nie jestem taka łatwowierna, a ze wględu , iż to moje pierwsze dziecko, chciałabym się czegoś więcej dowiedziec min. np. o pielęgnacji noworodka.
 
a ja wlasnie slyszalam ze taka szkola duzo daje ze naprawde latwiej jest podczas porodu bo panika jest mniejsza i wiesz mniej wiecej co sie moze dziac :)) poza tym faktycznie bezcenne sa wiadomosci dotyczace pielegnacji dzidziusia i inne dotyczace jego rozwoju:))
 
Ela :):)

.. ja się wybieram od 7 miesiąca... choćby z nudów...co ja bede robić po powrocie do gdańska jak mój małżonek bedzie wyjeżdzał na mecze..

P.s. Ela... a może nie swoim pacjentkom też rozdasz tą prasę.. różowe cośtam... :) ja się pisze :D
 
A ja bym bardzo chciala isc do szkoly rodzenia ale nie wiem jak z nia w irlandii jest, poza tym ja to ja op nagielsku zroumiem ale moj mezus niekoniecznie :/ dowiem sie wszystkiego na miejscu, narazie mam od mezula zapewnienie ze jesli tylko bedzie czul sie na silach psychicznych to przy mnie bedzie :p
 
Szkoła rodzenia ... obowiązkowo !!! Jestem z natury panikara, więc tylko wiedza może mi pomóc ... im więcej będę wiedziała na temat porodu tym mniej będę panikować :D
Do szkoły rodzenia najlepiej chodzić przy szpitalu, w którym się będzie rodzić, bo można już poznać swoją położną, sale porodowe, sale, w których będzie się przebywać z lub bez maleństwa itp. ... choć to nie jest warunek konieczny, bo zawsze można się umówić na wizytę w szpitalu i tego wszystkiego się dowiedzieć. Najistotniejsze dla mnie jest, by zajęcia były nieodpłatne i by odbywały się późnym wieczorem, bym mogła z mężem tam uczęszczać.
Narazie jestem na etapie zbierania informacji.
 
reklama
aniay pisze:
A ja bym bardzo chciala isc do szkoly rodzenia ale nie wiem jak z nia w irlandii jest, poza tym ja to ja op nagielsku zroumiem ale moj mezus niekoniecznie :/ dowiem sie wszystkiego na miejscu, narazie mam od mezula zapewnienie ze jesli tylko bedzie czul sie na silach psychicznych to przy mnie bedzie :p

aniay.. mam nadzieje, że dobrze trafisz z opieką medyczną tam na wyspach. Trzymać będziemy kciuki... bo póki co to co się słyszy o opiece medycznej dla kobiet ciężarnych tam woła o pomste do nieba
 
Do góry