reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szkoły rodzenia, zajęcia dla ciężarnych

Witam, czy któraś z was chodziła na ćwiczenia w SR Siemiradzkiego na Al. Słowackiego albo na ul. Zawiłej do Centrum Perfekcyjnych Rodziców? Jakie wrażenia? Potrzebuję szybko coś znaleźć, bo niestety w Prima Mama nie utworzyli grupy z braku chętnych :(
 
reklama
Witam, poszukuję opinii na temat SR na Al. Słowackiego prowadzonej przez szpital Siemiradzkiego oraz SR w Centrum Perfekcyjnych Rodziców na ul. Zawiłej. Niestety Prima Mama nie skompletowała grupy na listopad i muszę coś szybko znaleźć, bo jestem już w 7 m-cu. Będę bardzo wdzięczna za każdą pomoc :-)
 
Cześć monia-t ja chodziłam do Herbewa na Al.Słowackiego ale na gimnastykę dla kobiet w ciąży nie na SR Siemiradzkiego bo rodzić chcę w Żeromskim,
powiem Ci że byłam baaaardzo zadowolona z tych zajęć, one są w czwartki chyba o 14.30, prowadzi je, zapomniałam imię, taka miła fajna dziewczyna, ciemne dluższe włosy, czasem zastepuje ją np.Natalka tez super instruktorka!ZAJECIA SUPER!!!cena 20 zł za 45 min ćwiczen + 15 min robisz w basenie co chcesz np. pływasz, masujesz sobie nózki...
Ja niestety juz nie chodzę bo nie mogę, mam zabronione od lekarza wykonywanie, uprawianie jakiegokolwiek sportu - bo u mnie bliźniaki, więc ciąża zagrozona, no muszę sie oszczędzać, ale po porodzie jak tylko przyjdzie czas ze będe mogła wracam tam na zajecia na aquaaerobic bo to duuuuzo daje!!!chodziłam tez przed ciazą, nie tylko tam, w innych miastach też!swietnie robia te ćwiczenia na figurę no i nie czujesz zmęczenia, woda łagodzi!
pozdrawiam.
ps.wejdz sobie na ich strone, chyba Energetica.pl, tak to sie nazywa, polecam!
 
Dokładnie Energica ENERGICA - Fitness Kraków, siłownia, basen, aqua aerobik, fitness klub ;-)
Ja też tam będę na zajęciach, ponieważ zapisaliśmy się na SR w Siemiradzkim, i tam - oprócz 0,5h gimnastyki przed wykładami - w pakiecie są właśnie zajęcia w Herbewie. Jak mi się spodoba, to może jeszcze pochodzę. Mam takie pytanko: jak długo byłyście w stanie chodzić na ćwiczenia? Ja jestem teraz w 28tc i tak myślę, że fajnie by było móc pochodzić jeszcze może w grudniu...
 
monia-t - to wszystko zależy od przebiegu ciąży i od tego jak się będziesz czuła. ja jestem w 39 tyg i chodzę dalej. Czasem muszę ominąć ostatnie powtórzenia, ale ogólnie daję radę.
 
Witam.
Ja również jestem w koncówce i stres doprowadza mnie do sytuacji kiedy to poszukuje szkoły rodzenia. Mieszkam niedaleko alei 29 listopada i poszukuje szkoly ktora jest niedaleko. Macie jakies namiary? Podoba mi sie oferta "Family Care" ale nie wiem? Prowadzą również grupe wsparcia dla kobiet w ciąży. A mój stres jest duży!!
Może Pozytywka?
Pomocy!!
 
Ponieważ nie znalazłam żadnych opinii o szkole Perfekcyjnych Rodziców, a ja chciałam zrobić szkołę w listopadzie, więc wpisałam się na SR Siemiradzkiego im. dr Jadwigi Beaupré na Al. Słowackiego. Za cenę 350zł oprócz wykładów (4 tygodnie; 3x w tygodniu) jest gimnastyka 0,5h przed każdym wykładem i zajęcia na basenie bodajże raz w tygodniu. Zajęcia zaczynamy w najbliższy wtorek 09.11 o 17:30 :-D Oczywiście podzielę się wrażeniami. Rodzić planujemy i tak na Galla, ale w razie czego będziemy mieć alternatywę w okolicy ;-)
Zaczyna do mnie docierać, że to już praktycznie ostatni etap przygotowań!:confused:
 
Już niebawem, bo 11 stycznia, rusza kolejna edycja Nowoczesnej Szkoły Rodzenia. Zapraszam i baaardzo polecam- sama brałam udział w pierwszej edycji i dużo mi to dało.
Bo oprócz tej konkretnej i fachowej wiedzy na tematy okołoporodowe, pomagano nam np. ułożyć własny plan porodu. W ogóle panowało tam pro-naturalne podejście, i już samo uwrażliwienie na co poniektóre kwestie (typu oksytocyna na dzień dobry czy rutynowe cięcie pierworódek) pomagało w egzekwowaniu swoich praw podczas tego jakże trudnego negocjacyjnie momentu jakim jest poród! ;)

Prowadzący to małżeństwo posiadające 5 dzieci - Agnieszka jest instruktorką jogi (także dla kobiet w ciąży) i Janusz - naturoterapeuta, dietetyk. Dodatkowo zapraszają oni specjalistów z różnych dziedzin, więc całość jest naprawdę potężną dawką wartościowej wiedzy.

Zajęcia odbywają się na ul. Biskupiej 18, w Joga Centrum.

Więcej informacji znajduje się na stronie www.jogacentrum.pl, nie ma bezpośredniego linka, ale znajdziecie pod hasłem Instytut Świadomego Rodzicielstwa.

jakbyście chciały o coś zapytać,to śmiało :)
 
reklama
Jak rozumiem są to zajęcia na które się chodzi
dodatkowo poza zwykłą szkołą rodzenia?
Bo z mą lepszą połówką idę w lutym do szkoły przy
Siemiradzkim ale tu też bym się chętnie wybrał ;/

ps. za diabła nie mogę tego znaleźć na ich stronie.
 
Do góry