reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szkoły rodzenia, zajęcia dla ciężarnych

Nie wiem jak na Ujastku ale ja dzisiaj dzwonilam do Żeromskiego a ze mam termin na okolice 21 pazdziernika to juz sie nie zalapie bo nie ma miejsc :-(
 
reklama
Dziewczyny, 5 kwietnia rusza kolejna edycja Nowoczesnej Szkoły Rodzenia w Joga Centrum, już tutaj kiedyś o tym pisałam. Program szkoły rodzenia poszerzony jest o aspekt emocjonalny i duchowy rodzicielstwa oraz praktyczne wykorzystanie różnorodnych naturalnych technik pomocnych w czasie ciąży, porodu i połogu z silnym akcentem na rolę taty w tych wydarzeniach.
W programie - zajęcia teoretyczne i praktyczne z wybitnymi specjalistami z zakresu polożnictwa, psychologii, fizjoterapii i dietetyki.
Zobaczcie jak wyglądają takie zajęcia, tu jest kilka zdjęć:
Szkoła Rodzenia | Facebook

Zachęcam, bo to naprawdę bardzo duża dawka potrzebnej wiedzy, podanej w bardzo przyjemny sposób :)
 
Strona główna


Zachęcam do zapoznania się z w/w strona internetową.

Byłam na rozmowie z położną z tego Centrum Medycznego i dowiedziałam się rzeczy o których nie miałam pojecia wiec chcialam sie nimi podzielić i z innymi mamami Krakowiankami :-D

Położne środowiskowe współpracują ze szpitalem Ujastek - to było głównie powodem mojej wizyty tam.
Dowiedziałam sie ze od 26 TC do 40 TC można korzystać z porad położnych w ramach opieki przed porodowej, dowiedziec sie jak zachowac sie w czasie porodu, jak zajac sie niemowlakiem itp. Idziesz tyle razy ile chcesz i pytasz o to o co chcesz.
Coś jak Szkoła Rodzenia tylko bezpłatna w ramach NFZ oraz indywidualna bez grup.
:tak:

Goraco zachecam do kontaktu z tymi położnymi gdyż są bardzo miłe i chętne do pomocy. Dodatkowo po porodzie przyjezdzaja do domu do maluszka:tak:
 
Ponieważ Ujastek jest w Hucie a ja mieszkam na kurdwanowie, dzisiaj kontaktowałam się z opisanym powyżej Erkade Centrum Medyczne z pytaniem czy jest możliwość współpracy tzn. wizyt po porodzie. Okazuje się że jedna z położnych, pani Mróz Lucyna, jest z mojej okolicy i może do mnie przyjeżdżać.
Czy ktoś zna panią Lucynę Mróz? Nie mogę znaleźć żadnych opinii w internecie :no:

Oprócz tego kontaktowałam się z pobliską przychodnią-tutaj pracuje p. Iwona Kapustka-również nie znam nikogo kto mógłby wyrazić swoje zdanie o opiece...
Może ktoś pomoże??

Jedyne co to wiem ze strony erkade że położne pracują w różnych godzinach, również w weekendy i wieczorem.Urodzić chcę w szpitalu Ujastek i tam się ktoś z Erkade pojawia i można w szpitalu wypełnić deklarację i sie od razu umówić na wizytę.

Dla odmiany na osiedlu urocza recepcjonistka powiedziała mi że " jak już pani urodzi dzidziusia, proszę przyjść do przychodni, wypełnić deklarację położnej dla dziecka, my damy pani numer to się pani umówi... Położna pracuje od 8 do 16, może do 17-zależy ile ma dzieci" a jeśli wyjdę ze szpitala w piątek to mam w poniedziałek dopiero dreptać do przychodni, brać numer i umawiać się na "niewiadomokiedy?" niestety numeru do położnej wcześniej nie dostanę więc się od niej nie dowiem. Dziwne to wsparcie jakieś...
 
Też się z nimi kontaktowałam i również dostalam namiar do p. Mróz oraz informacje ze deklaracje położnej będę mogła złożyć w szpitalu a jak wyjdę zadzwonić już bezpośrednio do Pani położnej i umówić się na wizytę.

Z utęsknieniem czekam aż mały zdecyduje się wychodzić - termin mam na dziś - a potem mogę zdać relacje jak kontakt z Panią położną wygląda w rzeczywistości.
 
Ja jestem juz skontaktowana z inna pania położna i do niej mam numer telefonu ;)
Wypelnilam do niej deklaracje juz na poczatku ciąży, a teraz moge sie z nia spotkac przed porodem w razie jakichś pytan.


katerinka jesli masz numer telefonu do Erkade to moze zadzwon tam i zapytaj czy mozesz sie spotkac z polozna przez porodem i z nia pogadac osobiscie? Bo ja ze swoja moge sie spotkac i wlasnie na Ujastku w budynku Szkoły Rodzenia.
Albo podejdz do Erdkade jak bedziesz nastepnym razem na SR (chyba ze jestes juz po?) Bo to kilka pokoi dalej od Szkoly rodzenia :)
 
Może komuś się przydadzą informacje które uzyskałam od marzenka84 odnośnie współpracy z p. Lucyną Mróz z Erkade.
Marzenka jest już w domku z dzidziusiem i pozwoliła mi wkleić z gg to czego się od niej dowiedziałam:

otóż Pani całkiem miła i konkretna
mieliśmy troche pytań wiec bez problemu na wszytskie odpowiadala i czekala na kolejne. Odpowiedziała na pytania, obejrzala malego i umowiła sie na nastepną wizytę. w razie kłopotow z małym powiedziała ze mozna dzwonic i pytac
Wyszliśmy ze szpitala w czwartek i od razu zadzwoniłam i na piatek juz sie umówilismy wiec mysle ze szybciej niz umowic się z panią z przychodni do której nawet nie ma sie bezpośredniego numeru i do ktorej nie można zadzwonic w "razie czego"
co do pepka to w szpitalu kazali psikac taki preparatem o ona sceptycznie do tego podeszla i powiedziala tylko zeby nie moczyc w kapieli
kapac co 2-3 dni nie codziennie
co do kosmetyków to do kapieli albo dolewac oliwke do wody albo zel do mycia napewno nei mydelka
jak w zelu jest jakis olejek to nie uzywac oliwki
kremów tez nie
przyjsc chyba ma 3 razy
na jutro sie umowiłam bo chce zeby mi pokazala jak kapac małego
a teraz wlaśnie do niej dzwonilam bo maly od 8 nie spi i ciagle płacze i juz nawet jesc nie chce
bo chyba go boli brzuszek to oczywiscie kazala podac wszystko co wczoraj jadłam i wyszlo na to ze albo od ciemnego chleba, albo od tunczyka w puszcze i kazala podac koperek
na spotkanie z nia musisz wiedziec co po kolei jadla z 3 ostatnich dni to Ci powie czego nie jesc bo szkodzi
i sprawdzała jak karmie czy dobrze trzymam itd
 
hop, podnoszę temat, bo 24 stycznia rozpoczyna się Nowoczesna Szkoła Rodzenia w Instytucie Świadomego Rodzicielstwa przy Joga Centrum.

Program kursu wygląda tak:
· zdobycie wiedzy o przebiegu ciąży, porodu i połogu wraz z towarzyszącymi im emocjom i trudnościom,
· poznanie naturalnych sposobów radzenia sobie z tymi trudnościami,
· przygotowanie się do aktywnego, naturalnego porodu,
· rola osoby towarzyszącej w czasie porodu,
· wprowadzenie w duchowy aspekt rodzicielstwa
· wiedza o żywieniu w czasie ciąży i karmienia piersią
· zdobycie pewności w opiece nad dzieckiem,
· sztuka karmienia piersią
· zbliżenie się emocjonalne z sobą, partnerem i dzieckiem,
· utworzenie grup wsparcia pomiędzy uczestnikami zajęć oraz nawiązanie nowych znajomości.

Wykłady prowadzone są w sposób bardzo praktyczny z możliwością wymiany doświadczeń i poznania się w grupie.
Na kursie otrzymacie fachowe przygotowanie i wsparcie, a także dużo materiałów pomocnych w momencie, gdy zostajecie już sam na sam z noworodkiem.


Kurs prowadzą:Agnieszka Grin-Walaszek (mama Pawła, Dominiki, Julitki, Zosi i Majki - urodzonej w domu; instruktorka jogi prowadząca od wielu lat zajęcia dla kobiet w ciąży i dla mam z niemowlętami) i Janusz Walaszek (tata - obecny przy porodach; naturoterapeuta, dietetyk) przy współpracy z położnymi: Renatą Hudecką, Lidią Kuśnierz, Hanną Pułczyńską, Jolantą Łaszczyk, psycholog Marią Kołodziejczyk oraz zaproszonymi gośćmi - specjalistami z dziedziny położnictwa, psychologii i duchowości rodzin.

Zajęcia odbywać się będą we wtorki w godz. 19.00 – 21.00, kurs trwa 3 miesiące.
Szczegółowy program na stronie www.swiadomerodzicielstwo.pl/szkola-rodzenia/

Jeszcze raz zachęcam :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Polecam szkołę rodzenia przy szpitalu Żeromskiego :-) Bardzo fajny sposób prowadzenia zajęć i chyba jako jedna z nielicznych szkoła jest darmowa. Tylko trzeba sie wcześnie zapisywać, przynajmniej 3 miesiące przed planowanym terminem rozpoczęciem cyklu zajęć, czyli niedługo po ujrzeniu 2 kreseczek na teście :-D
 
Do góry