reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szpitale, lekarze, położne - ŁÓDŹ I OKOLICE

Dziewczyny, czy wiecie jak na tę chwilę wygląda poród w Salve? Czy przy cesarce może być obecny ojciec dziecka i czy może on później zostać na noc z mamą i dzieckiem w sali? (Za opłatą oczywiście).
 
reklama
Poleciłabym Doktor Barbarę Kociębę-Gałę jednak aktualnie w Luxmedzie jest, delikatnie mówiąc, bałagan i przyjmuje tylko telefonicznie. Prowadzi całą moją ciążę od prawie 4 tygodnia, jestem mega zadowolona, pozytywna osoba a do tego konkretna.
Chodziłam do niej jeszcze zanim byłam w ciąży, wysłuchała i doradziła co i jak, nie było problemu z badaniami :)
Hej. Którego ginekologa przyjmującego w luxmedzie polecacie do prowadzenia ciąży?
 
Chciala bym polecic szpital w lodzi ktory nie ma za dobrych opinii, ale uwazam ze jest super. Matka Polka - nie.wiem czemu ma tyle.negatywnych opinii. Bylam pacjentka ktora nie miala tam.lekarza. Opieka oki. Pomoc bardzo dobra i szybka. A przeciez chyba o to chodzi 👍
Ja rodziłam w Matce Polce i żadnych dobrych wspomnień nie mam. Pojechałam do szpitala z plamieniami w 41 tc i przez 3 dni żaden lekarz nie potrafił powiedzieć dlaczego. Przez ten czas miałam tylko jedno badanie przy przejęciu na oddział mimo to, że cały czas mówiłam lekarzowi, że mam plamienia. Podczas porodu jak skurcze zaczęły zanikać to położna naciskała mi na brzuch żeby dziecko szybciej wyszło. Skutki tego odczuwam do dzisiaj, a rodziłam 19 miesięcy temu. Bez mojej wiedzy i zgody nacieli mi krocze, a po wszystkim zostałam tak dobrze pozszywana, że puściły mi wszystkie szwy przez co zrobiła mi się wielka dziura i dostałam stanu zapalnego.
 
Ja rodziłam w Matce Polce i żadnych dobrych wspomnień nie mam. Pojechałam do szpitala z plamieniami w 41 tc i przez 3 dni żaden lekarz nie potrafił powiedzieć dlaczego. Przez ten czas miałam tylko jedno badanie przy przejęciu na oddział mimo to, że cały czas mówiłam lekarzowi, że mam plamienia. Podczas porodu jak skurcze zaczęły zanikać to położna naciskała mi na brzuch żeby dziecko szybciej wyszło. Skutki tego odczuwam do dzisiaj, a rodziłam 19 miesięcy temu. Bez mojej wiedzy i zgody nacieli mi krocze, a po wszystkim zostałam tak dobrze pozszywana, że puściły mi wszystkie szwy przez co zrobiła mi się wielka dziura i dostałam stanu zapalnego.
A ja rodziłam teraz 26 kwietnia w Matce Polce i jestem mega zadowolona z porodu 🙂 położne z którymi miałam przyjemność rodzić niesamowite osoby 🙂 opieka lekarzy na wysokim poziomie zwłaszcza w dzisuejszej sytuacji ...a miałam ridzuc w Medeorze ...dla mnie Matka Polka na 6 z plusem
 
A ja rodziłam teraz 26 kwietnia w Matce Polce i jestem mega zadowolona z porodu 🙂 położne z którymi miałam przyjemność rodzić niesamowite osoby 🙂 opieka lekarzy na wysokim poziomie zwłaszcza w dzisuejszej sytuacji ...a miałam ridzuc w Medeorze ...dla mnie Matka Polka na 6 z plusem
Ja właśnie miałam rodzić w Medeorze ale przez to, że miałam toksoplazmozę w ciąży musiałam w Matce Polce. Może wszystko zależy od tego na jaką zmianę lekarzy się trafi. Ja niestety nie miałam szczęścia. Na oddziale poporodowym położne też miały problem żeby w czymkolwiek pomóc. Jedynie co jest na plus to to, że syn został bardzo dokładnie przebadany
 
Czy którąś z Was prowadziła pani dr. Joanna Gruszczyńska-Walczak ? To moja najlepsza Pani ginekolog-położnik [emoji4] i zamierzam ją wybrać do prowadzenia ciąży.
 
Hej, czy któraś z Was rodziła w ostatnim czasie albo planuje rodzić w Łodzi? Chodzi mi o jakieś bieżące doświadczenia/opinie dotyczące Matki Polki, Madurowicza, Salve? Czy może polecacie jeszcze jakieś inne miejsca? :)
 
Rodziłam w CZMP.. 4 razy, ostatnim razem 27 stycznia tego roku, co prawda ten poród odbył się poprzez Cc, poprzedni w grudniu 2020 sn. No więc jak dla mnie zawsze będę mieć dobre zdanie o tym szpitalu, o położnych i lekarzach, wg mnie opieka nad położnicami jest bardzo dobra. Podczas porodu sn położne mega pomocne, no na prawdę za każdym razem miałam fantastyczne położne przy sobie mimo tego, że równolegle odbywały się też inne porody. W grudniu 2020 rodziłam jeszcze na starej porodówce, ale oddziały noworodkowe były już po remoncie i rzeczywiście wkroczyły w 21wiek w końcu. W styczniu tego roku rodziłam cc też na starej porodówce, te nowe nie były jeszcze oddane ale z tego co wiem miały być oddane w maju, więc wygoda pewnie jeszcze większa. Co do samego porodu to jak wspominałam podczas sn położne były cały czas ze mną, można korzystać ze znieczulenia-ale od razu na początku prosić o znieczulenie, ja przy dwóch porodach prosiłam ale było już za późno przy każdym z nich bo rozwarcie już za duże było.
Po porodzie sn z godzinkę na porodówce jeszcze leżałam, po przewiezieniu na oddział położna przywiozła dziecko i mogłam się już sama nim opiekować, ale kiedy potrzebna była pomoc zawsze ją otrzymywałam.
Po porodzie Cc leżałam na dole jeszcze chyba z 2 godziny, po czym przywieźli mnie na górę i też dostałam od razu dziecko ale i leki przeciwbólowe. Pionizacja w moim przypadku nastapiła po 12h ponieważ no nie mogłam się ruszyć zwyczajnie, i tutaj też położne pomagały.
Jeśli chodzi o opiekę dla dziecka, wg mnie jest bardzo dobra na oddziale noworodkowym, jak też cała opieka dostępna w szpitalu w razie nagłych wypadków. A dla mnie to było najważniejsze przy podejmowaniu decyzji o porodzie w tym szpitalu, aby dziecko w razie co miało pomoc na miejscu.
Nie mam doświadczeń z porodów w innych szpitalach, ale miałam nieprzyjemność ronić w Rydgierze na Sterlinga i tam opiekę oceniam na 0.
Jak masz jakieś pytania dotyczące CZMP to pytaj jak będę umiała odpowiem.
 
Rodziłam w CZMP.. 4 razy, ostatnim razem 27 stycznia tego roku, co prawda ten poród odbył się poprzez Cc, poprzedni w grudniu 2020 sn. No więc jak dla mnie zawsze będę mieć dobre zdanie o tym szpitalu, o położnych i lekarzach, wg mnie opieka nad położnicami jest bardzo dobra. Podczas porodu sn położne mega pomocne, no na prawdę za każdym razem miałam fantastyczne położne przy sobie mimo tego, że równolegle odbywały się też inne porody. W grudniu 2020 rodziłam jeszcze na starej porodówce, ale oddziały noworodkowe były już po remoncie i rzeczywiście wkroczyły w 21wiek w końcu. W styczniu tego roku rodziłam cc też na starej porodówce, te nowe nie były jeszcze oddane ale z tego co wiem miały być oddane w maju, więc wygoda pewnie jeszcze większa. Co do samego porodu to jak wspominałam podczas sn położne były cały czas ze mną, można korzystać ze znieczulenia-ale od razu na początku prosić o znieczulenie, ja przy dwóch porodach prosiłam ale było już za późno przy każdym z nich bo rozwarcie już za duże było.
Po porodzie sn z godzinkę na porodówce jeszcze leżałam, po przewiezieniu na oddział położna przywiozła dziecko i mogłam się już sama nim opiekować, ale kiedy potrzebna była pomoc zawsze ją otrzymywałam.
Po porodzie Cc leżałam na dole jeszcze chyba z 2 godziny, po czym przywieźli mnie na górę i też dostałam od razu dziecko ale i leki przeciwbólowe. Pionizacja w moim przypadku nastapiła po 12h ponieważ no nie mogłam się ruszyć zwyczajnie, i tutaj też położne pomagały.
Jeśli chodzi o opiekę dla dziecka, wg mnie jest bardzo dobra na oddziale noworodkowym, jak też cała opieka dostępna w szpitalu w razie nagłych wypadków. A dla mnie to było najważniejsze przy podejmowaniu decyzji o porodzie w tym szpitalu, aby dziecko w razie co miało pomoc na miejscu.
Nie mam doświadczeń z porodów w innych szpitalach, ale miałam nieprzyjemność ronić w Rydgierze na Sterlinga i tam opiekę oceniam na 0.
Jak masz jakieś pytania dotyczące CZMP to pytaj jak będę umiała odpowiem.
Dziękuję za odpowiedź! :) Ja właściwie waham się między Matką Polką, a Salve, ale ponoć w Salve nie zawsze są wolne miejsca i nie każdego przyjmują, więc może nie będę musiała podejmować decyzji.
 
reklama
CZMP to jedyny szpital w Łodzi który posiada wysoko specjalistyczny sprzęt dla noworodków, również do ratowania życia w nagłych wpadkach. Dla mnie priorytetem było aby moje dziecko miało ewentualną możliwość skorzystania z tego gdyby była potrzeba, przy wyborze szpitala kierowałam się tylko dobrem dziecka.
Nie wiem jak obecnie kiedy zniesiono stan epidemii ale jeszcze w styczniu niestety odwiedziny nie były możliwe, porodów rodzinnych też nie było, być może teraz wygląda to już inaczej i być może przywrócono porody rodzinne.
A na kiedy masz termin porodu?
 
Do góry