reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szpitale, lekarze, położne, znieczulenia, SN vs. CC

White_orchid, a kiedy zapisywałaś się do szkoły rodzenia? Myślisz że będą jeszcze miejsca na styczeń, a jak to godzinowo wygląda? Raz w tygodniu? Będę tam dzwonic w poniedziałek może się uda.

Znalazłam darmowe warsztaty dla ciężarówek, ja się wybieram 13 grudnia na Ul. Szlak 65, jak bedę na swoim komputerze to podeślę linka, jakby któraś chciała. Jest jeszcze teraz szkolenie 6 listopada bezpieczny-maluch.com.pl, wysłałam właśnie maila może się jeszcze załapie.
 
reklama
widze ze zaczełyście temat porodowy heheh

Powiem Wam że dla mnie to okropnie ważne jak urodzę, jakoś tak się wczułam heheh i chce urodzić jak najpiękniej:-D

Ostatnio rodziłam naturalnie bez znieczulenia i jakos poszło wszystko gładko - choć w trakcie i na kilka dni po miałam w głowie tylko - "nigdy więcej porodu i tego bólu" heheheh:-D

Oglądałyście moze film na You tube - jest w 9 czesciach - baaardzo polecam.

Porodowy Biznes (Napisy PL) 01/09 - YouTube

Potrafi dobrze nastawić.

A wydaje mi sie ze duzo robi własnie dobre nastawienie, bo przeciez wiele z hormonów jest wytwarzanych na początku przez psychikę chyba...a czasami przez strach itd. rodzą sie kompilacje przy porodzie.

Słyszałam te zo filmie "Poród w ekstazie" ale nei mogę go zdobyc - gdyby któraś z was miała jakie snamiary czy cos to dajcie znaczka;-)

choć trudno mi uwierzyć w te orgazmy przyporodzie heheheh
 
Ostatnia edycja:
White_orchid, a kiedy zapisywałaś się do szkoły rodzenia? Myślisz że będą jeszcze miejsca na styczeń, a jak to godzinowo wygląda? Raz w tygodniu? Będę tam dzwonic w poniedziałek może się uda.

Znalazłam darmowe warsztaty dla ciężarówek, ja się wybieram 13 grudnia na Ul. Szlak 65, jak bedę na swoim komputerze to podeślę linka, jakby któraś chciała. Jest jeszcze teraz szkolenie 6 listopada bezpieczny-maluch.com.pl, wysłałam właśnie maila może się jeszcze załapie.

oj ja sie zapisywalam juz w sierpniu, bo sie dowiedzialam, ze trzeba ze sporym wyprzedzeniem. ale mysle, ze spokojnie mozesz zadzwonic i sprawdzic - a noz sie np. jakies miejsce zwolni;)
z tego co widzialam na stronie Zeromskiego to zajecia teoretyczne sa o 17 w poniedzialki, a gimnastyka bodajze w czwartki w trzech roznych godzinach (do gimnastyki trzeba zaswiadczenie od lekarza o braku przeciwwskazan). i trwa to 5 tygodni. ale jak ja sie zapisywalam to jeszcze pani nie umiala mi nic konkretnego powiedziec, kiedy dokladnie sie zacznie i w jakich godzinach bedzie. mozesz przy okazji telefonu dopytac - moze juz cos wiadomo konkretniej ;)
tu info ze strony szpitala http://www.zeromski-szpital.pl/?szkola-rodzenia,49

oo a jak sie nazywaja te warsztaty grudniowe??
ja ide na Bezpiecznego Malucha we wtorek;) jak ktoras z Was rowniez to dajcie znac :))
 
Ostatnia edycja:
A wydaje mi sie ze duzo robi własnie dobre nastawienie, bo przeciez wiele z hormonów jest wytwarzanych na początku przez psychikę chyba...a czasami przez strach itd. rodzą sie kompilacje przy porodzie.

Słyszałam te zo filmie "Poród w ekstazie" ale nei mogę go zdobyc - gdyby któraś z was miała jakie snamiary czy cos to dajcie znaczka;-)
choć trudno mi uwierzyć w te orgazmy przyporodzie heheheh
O to chodziło może? :-)

[video=youtube_share;k_dJv_LmTyQ]http://youtu.be/k_dJv_LmTyQ[/video]
 
oj ja sie zapisywalam juz w sierpniu, bo sie dowiedzialam, ze trzeba ze sporym wyprzedzeniem. ale mysle, ze spokojnie mozesz zadzwonic i sprawdzic - a noz sie np. jakies miejsce zwolni;)
z tego co widzialam na stronie Zeromskiego to zajecia teoretyczne sa o 17 w poniedzialki, a gimnastyka bodajze w czwartki w trzech roznych godzinach (do gimnastyki trzeba zaswiadczenie od lekarza o braku przeciwwskazan). i trwa to 5 tygodni. ale jak ja sie zapisywalam to jeszcze pani nie umiala mi nic konkretnego powiedziec, kiedy dokladnie sie zacznie i w jakich godzinach bedzie. mozesz przy okazji telefonu dopytac - moze juz cos wiadomo konkretniej ;)
tu info ze strony szpitala SZKOŁA RODZENIA - Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego w Krakowie

oo a jak sie nazywaja te warsztaty grudniowe??
ja ide na Bezpiecznego Malucha we wtorek;) jak ktoras z Was rowniez to dajcie znac :))

Zapisałam się na 6 listopada :):)
a warsztaty na grudzień
na stronie mama . pyta . pl (oczywiście bez przerw,ale nie mogę wkleić linka bo mi blokuje coś i jest zaszyfrowane...
 
Ostatnia edycja:
Zapisałam się na 6 listopada :):)
a warsztaty na grudzień
na stronie mama . pyta . pl (oczywiście bez przerw,ale nie mogę wkleić linka bo mi blokuje coś i jest zaszyfrowane...

oo super. jak zobaczysz niewielka istotke z ciemnymi dlugimi wlosami, bez brzucha :)-p), samotna (maz w pracy) - to ja :-D

tez sie zapisalam na te warsztaty grudniowe :-) tylko jeszcze nie dostalam zadnego potwierdzenia, wiec nie wiem na ile to doszlo do skutku :confused:
 
Powiem wam, że dla mnie ten orgazmiczny poród jest troszkę dziwny. W sensie ciężko mi znieść połączenie dziecka i orgazmu, czyli czegoś tak mocno związanego z seksem. Jakoś nie potrafiłabym myśleć o swoim rodzącym się dziecku jako o czymś, co może mi sprawić seksualną przyjemność. Z lekka to dla mnie chore.

Ale w filmie na szczęście powiedziane jest coś z czym całkowicie się zgadzam, że w szpitalach powinni zapewniać kobietom takie porody, jakie one chcą, czyli w dowolnej pozycji, w wodzie itd.
 
oo super. jak zobaczysz niewielka istotke z ciemnymi dlugimi wlosami, bez brzucha :)-p), samotna (maz w pracy) - to ja :-D

tez sie zapisalam na te warsztaty grudniowe :-) tylko jeszcze nie dostalam zadnego potwierdzenia, wiec nie wiem na ile to doszlo do skutku :confused:

zobacz może na moje zdjęcia w galerii to prędzej Ty mnie rozpoznasz, nie mam co prawda rudych kręconych jak do ślubu, raczej blond i proste :-p też będę sama.
dzwoniłam właśnie do szkoły rodzenia i niestety w styczniu nie ma miejsc, w lutym szkoła będzie nieczynna więc dopiero w marcu będę chodzic w 34 tyg :confused: ..nie wiem czy dam radę z moją dwójeczką, ale się zapisałam:-) godziny bez zmian jak na ich stronie.
 
To może ja napiszę o swoich 'doświadczeniach' z Kopernika. Niestety są one związane z poronieniem, ale wspominam szpital dobrze (brzmi dziwnie, ale chodzi mi oczywiście o opiekę).
Zaczęłam opisywać jak było ale chyba nie chcę tu Was czymś zdołować więc tylko podsumuję:
Trafiłam na Kopernika w długi weekend z niewielkim plamieniem (myślałam, że nic poważnego) dowiedziałam się że serduszko nie bije.
Pomimo długiego weekendu przyjęto mnie bardzo szybko, wszyscy byli bardzo mili.
Lekarz sympatyczny, dokładnie badał, poprosił o konsultację drugą lekarkę (podobno standardowa procedura), ja nie chciałam uwierzyć w diagnozę, lekarze okazali się baaaaaardzo wyrozumiali, wzięli mnie na oddział, gdzie przebadali na lepszym USG. W jakim byłam stanie możecie się domyślać, poprosiłam o obecność męża, nie było problemu.
Lekarze mili, delikatni, współczujący, dokładnie poinformowali mnie co i jak, jakie mam możliwości (potwierdzić w innym szpitalu, jechać do lekarza prowadzącego, zrobić hcg itd.), pod wpływem emocji odmówiłam przyjęcia na oddział, więc poinformował mnie co się może dalej dziać i kiedy powinnam przyjechać do szpitala.
Wróciłam w nocy ze strasznym krwotokiem.
Lekarzy, położne, panie przyjmujące oceniam na 5+, pomocne, miłe, współczujące.
Z mojej winy (!!!!) zabieg nie został wykonany od razu byłam na czczo ale żułam gumę. Położono mnie na oddziale, położna przychodziła co chwilę sprawdzała jak się czuję, dała lek przeciwbólowy itd.
Położne miłe, ale 'stanowcze' (nie wiem jak to określić) starają się zmotywować do wzięcia się w garść a nie rozczulać nad tobą (w moim przypadku bardzo dobrze, kazały mi się przespać, dały coś na uspokojenie).
Rano była jakaś masakra. Miałam iść na zabieg, ale porody, łożyska przodujące, komplikację itd więc lekarz nie miał jak się za mnie zabrać. Czekałam do ok.14, o wszystkim byłam informowana, a że byłam głodna i spragniona, dostawałam kroplówki.
Zabieg szybki, kontrola lekarza, obserwacja położnych, wszystko na 5.
Długo czekałam na wypis, ale co się później okazało, był to jakiś czarny weekend, bo mnóstwo poronień (ze mną czekało 5 dziewczyn po tym samym) i ciężkich porodów.

Warunki na patologii takie sobie, ale jest czysto, a to najważniejsze.
Opiekę miałam super, o wszystkim byłam poinformowana (co się dzieje ze mną, na oddziale, o zabiegu).

Ja nie wybrałam jeszcze szpitala, teraz czytam opinie na BB i muszę powiedzieć że każdy szpital ma bardzo dobre i bardzo złe opinie, bo chyba najwięcej zależy od tego na kogo się trafi.
 
reklama
Do góry