reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Tabletka a wizyta w WC ;)

89karola80

Fanka BB :)
Dołączył(a)
8 Październik 2019
Postów
541
Hej dziewczyny 🖐️
Mam takie nietypowe pytanko ;)
Jak to jest z zazyciem tabletki a wizyta w WC? 🙈 Kiedy tabletka jest już rozpuszczona w organizmie? Czy jak jestem w toalecie 5/10/15/20 itd minut po zażyciu tabletki, czy jej już nie ma? I muszę zazyc nowa porcje? 🙈
Dziękuję za odp 🌷
 
reklama
Rozwiązanie
Oojej jaki alarm 🤷‍♀️
Pytam, bo mnie zastanowiło jak to jest z tym wchłanianie z jelit? Bo po zazytej tabletce rano (bez znaczenia czy witamina, czy przeciwbólowa, czy duphatson), nie ważne czy 7 czy 10 godz.ide do toalety 😃
I czy to jest jakoś obniżone czy nie 🤔
Kto pyta nie błądzi 😏
Po połknięciu, tabletka rozpuszcza się w żołądku i substancje z niej przedostają się do krwioobiegu.
Pójście do toalety na "grubszą sprawę" nie dezaktywuje działania tabletki na organizm o ile nie masz rozwolnienia ;) Także nie krępuj się ;)
 
Jeśli idziesz za "normalną" potrzebą to nie ma to wpływu na wchłanianie leku z połkniętej tabletki. Jeśli jednak dopadnie Cię rozwolnienie to prawdopodobnie tabletka nie zdążyła się wchłonąć. No i w zależności od leku (i tego co pisze w ulotce) często trzeba powtórzyć dawkę.
 
Po połknięciu, tabletka rozpuszcza się w żołądku i substancje z niej przedostają się do krwioobiegu.
Pójście do toalety na "grubszą sprawę" nie dezaktywuje działania tabletki na organizm o ile nie masz rozwolnienia ;) Także nie krępuj się ;)
O to mi chodziło 🙈
Kiedyś coś czytalam, że tabletka potrzebuje 30 min, aby się przeszla do krwioobiegu. Więc tak się zstanawialam, czy jak zazyje a za chwilę pójdę do toalety, czy ona już działa, czy juz jej nie ma 🙆🏻‍♀️
 
Nie wiem jak z innymi lekami ale przy anty na ulotce miałam napisane żeby do 4h pilnować się z rozwolnieniem, jeśli takowe wystąpi w tym czasie to tabletka mogła się nie wchłonąć i należy powtórzyć dawkę.
 
reklama
Nie wiem jak z innymi lekami ale przy anty na ulotce miałam napisane żeby do 4h pilnować się z rozwolnieniem, jeśli takowe wystąpi w tym czasie to tabletka mogła się nie wchłonąć i należy powtórzyć dawkę.
Dziekuje 🌷
Miałam na myśli tabletki, które stosuje się w zagrożonej ciąży. Coś mi się kojarzy że na duphatsonie była informacja, aby przyjmować w miarę regularnych odstępach, aby utrzymywać odpowiedni poziom, a co wtedy jak zazyje i zaraz pójdę do toalety? 🤔 Teraz jestem w 20 tc, ale mimo wyszstko byłam ciekawa jak to jest 🙈
 
reklama
Droga autorko, jak to możliwe, że przeżyłaś tyle lat na tym świecie nie mają podstawowej wiedzy o tym, jak przyswajają się rzeczy przyjmowane doustnie do żołądka? To, że idziesz za potrzebą, np. siusiu, nie znaczy, że wysikujesz to, czego się właśnie przed sekundą napiłaś. Analogicznie idąc za grubszą sprawą nie wydalasz obiadu, który zjadłaś pięć minut temu...
 
Do góry