reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Tarczyca -wyniki

reklama
Tak myślałam. Niby w normie ale niziutko. Stąd i tsh takie. Nie ma na co czekać. Kiedy wizyta?
jutro zadzwonię, myślałam że spadnie i będzie ok, może uda się jutro jak będzie w pracy, albo coś powie przez telefon:( ale to prywatnie więc szybko mnie przyjmie
 
Hej dziewczyny. Ja miałam w 6 tc tsh 3,08, ginekolog zalecił wizytę, po miesiącu od wyniku byłam u endokrynologa, zrobiłam USG tarczycy (za mała ale wszystko ok) i cały pakiet tarczycowy (wyniki w normie oprócz tsh:2,8545, ft3 1,94, ft4 0.96, atg: 0,77, atpo: 0,00), lekarka powiedziała żeby poczekać 4 tyg i ponowić badanie, dziś jestem w 14 tc i wynik z dziś 3,3819 :(. Martwię się, myślicie że powinnam zacząć to leczyć? Nie miałam jak do niej zadzwonić bo już weekend;/.

Podejrzewam, że dostaniesz leki, choć trochę się dziwie, że nie dostałaś ich po pierwszej wizycie. Ja miałam zestaw badań w gabinecie, dostałam mała dawkę Euthyroxu, zlecone miałam dodatkowe badania z krwi i po miesiącu kontrola. TSH nieznacznie spadło, ale zważywszy na inne wyniki zwiększono mi dawkę i tak do końca ciąży. Leki, badania i kontrola co miesiąc. Liczę, że po ciąży sytuacja się unormuje, tak niestety już bywa z tą tarczycą. Nie ma co zwlekać z wizytą, niech szybko Cię przyjmą.

PS. W ciąży są nieco inne normy, na wynikach nie podaje się norm dla ciężarnych, niestety, tylko ogólne.
 
Hej dziewczyny. Ja miałam w 6 tc tsh 3,08, ginekolog zalecił wizytę, po miesiącu od wyniku byłam u endokrynologa, zrobiłam USG tarczycy (za mała ale wszystko ok) i cały pakiet tarczycowy (wyniki w normie oprócz tsh:2,8545, ft3 1,94, ft4 0.96, atg: 0,77, atpo: 0,00), lekarka powiedziała żeby poczekać 4 tyg i ponowić badanie, dziś jestem w 14 tc i wynik z dziś 3,3819 :(. Martwię się, myślicie że powinnam zacząć to leczyć? Nie miałam jak do niej zadzwonić bo już weekend;/.

Idź do innego endokrynologa. Przy takich wynikach powinnas mieć dawkę wyższa letrox bądź eutyrox. Ja biorę 100 6 dni 1 150 raz w tyg.
Mam tsh 0.653 ft4 12,6. Wszystko w normie. Kobieta w ciąży nie powinna przekroczyć 2,5 tsh wszędzie o tym piszą na forach i w książkach . Nawet każdy lekarz o tym mowi
 
Dokładnie tak jak pisze @Izabela1989
Są całkiem inne normy u kobiety ciężarnej, a nieleczona tarczyca to duży kłopot nie tylko dla matki. Dziwi mnie, że od razu nie dostałaś żadnych leków...
 
Przed ciążą mialam tarczyce ok. Co kilka mcy robiłam badania, bo mialam dziwne obajawy. Ale wszystko wporzadeczku.
We czwartek wyniki : ft3 za wysokie.
W pn ogarne jakiegos doktorka i dam znac co mi powiedział. Ale nie martwie sie na zapas bo to nic nie da
 
Normy
Screenshot_20190706-082149_Chrome.jpeg
Screenshot_20190706-082230_Chrome.jpeg
Screenshot_20190706-082256_Chrome.jpeg
Screenshot_20190706-082328_Chrome.jpeg
 
Lecę kupić jakiś dobry jod bo tego też oczywiście nikt mi nie zalecił ;/ a biorę pregna plus i dha i tam nie ma...
 
reklama
Do góry