reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Tarczyca

U

uż papi

Gość
Byłam u endykrynologa bo mam wysokie tsh do zajścia w ciążę przepisał tablekini kazał powtórzyć badanie tsh i anty tpo,
Tsh 2.43
Anty Tpo 1.5
Zastanawiam się czy mam chora tarczyca czy nie ft4 i ft3 w normie
 
reklama
Byłam u endykrynologa bo mam wysokie tsh do zajścia w ciążę przepisał tablekini kazał powtórzyć badanie tsh i anty tpo,
Tsh 2.43
Anty Tpo 1.5
Zastanawiam się czy mam chora tarczyca czy nie ft4 i ft3 w normie
Zależy jakie to ft, bo w normie też może oznaczać np subkliniczna niedoczynność. Dlatego ważne gdzie w tej normie. Samo TSH jest dość chwiejne.
 
Zależy jakie to ft, bo w normie też może oznaczać np subkliniczna niedoczynność. Dlatego ważne gdzie w tej normie. Samo TSH jest dość chwiejne.
A możesz napisać normy FT3 i FT4 dla ciąży? Czy są takie same jak dla nieciezarnych? Bo z tego co wiem to z TSH jest inaczej. W ciąży max 2.5 a normy w laboratorium są wyższe 😊
 
Slabiutko. Powinny być co najmniej w okolicach 50%
Nie dziwne, że TSH za duże, niedługo może bardziej skoczyć.
Screenshot_2020-01-21-17-36-51-603_com.android.chrome.jpg


Warto też zbadać czy są inne niedobory wpływające na tarczycę.
 
reklama
zobacze co lekarz powie mam wizyte 6 lutego ostatnio tylko przepisal letrox 50 ale po dwoch misiacach tsh nie spadlo wiele wczesniej wynosil 2.88 a teraz 2.44 wyniki anty tpo chyba sa w normie wiec zobaczymy co bedzie dalej
 
reklama
Do góry