reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Tardyferon- anemia w ciąży

Ja dziś pierwszy dzień wzięłam Sorbifer i miałam 2 godziny taki ból brzucha 😵😮‍💨. Mam Brać profilaktycznie co 2 dzień, ale ginka mi powiedziała, że jak ból brzucha się powtórzy to mam odstawić, bo szkoda się męczyć.
 
reklama
@Sun flower35 a jakie te tabletki?

Ja mam brać 2x1 tabletce tadyferon i niestety mój układ pokarmowy tego nie toleruje. Jedna tabletka jest ok, dwie to masakra
Ja brałam 3 tabletki trzy razy dziennie. Wyniki mi się ładnie poprawiły.
 

Załączniki

  • Screenshot_2022-08-11-21-35-32-51_0c4774337ed3af704aa6765aafcefe5d.jpg
    Screenshot_2022-08-11-21-35-32-51_0c4774337ed3af704aa6765aafcefe5d.jpg
    261,3 KB · Wyświetleń: 32
Ja dziś pierwszy dzień wzięłam Sorbifer i miałam 2 godziny taki ból brzucha 😵😮‍💨. Mam Brać profilaktycznie co 2 dzień, ale ginka mi powiedziała, że jak ból brzucha się powtórzy to mam odstawić, bo szkoda się męczyć.
A wzięłaś na czczo czy po posiłku? Ja zawsze miałam mdłości i ból brzucha kiedy zażywałam żelazo na czczo, kiedy brałam tabletkę po śniadaniu było już ok 🙂
 
A wzięłaś na czczo czy po posiłku? Ja zawsze miałam mdłości i ból brzucha kiedy zażywałam żelazo na czczo, kiedy brałam tabletkę po śniadaniu było już ok 🙂
Wzięłam na czczo, bo też muszę mieć 4 godz odstępu od innej tabletki, którą biorę rano, ale spróbuję jutro wziąć po obiedzie. Dziękuję Ci bardzo:)
 
Tardyferon też okazał się dla mnie niekorzystny w ciąży. Polecam Feroplex, zapytaj lekarza. Jest trochę droższy bo około 50 zł za opakowanie, ale za to ładnie podniósł mi hemoglobinę w ciąży. To lek w postaci małych buteleczek do wypicia, zazwyczaj jedną dzieli się do dwukrotnego wypicia w ciągu dnia. Więc np łyczek rano i łyczek wieczorem. Dziewczyny pamietajcie, że Wit C bardzo pomaga wchłanianie żelaza, nawet kilkukrotnie lepiej się wchłania w jej towarzystwie.
 
Do góry