reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Termometr

chciałam was zapytać, jakie macie doświadczenia z nianią Orava BM3:confused:. szukam taniej i czułej niani. jej cena jest dość przystępna, ale czy warto wydać te 80 zł? dzięki za odpowiedzi:-)
 
reklama
hej martacot,
miałam ten sam problem z biustem to poradziła mi właścicielka sklepu abym kupiła troszke większy bo i tak będę używała wkładek. Sama bym na to nie wpadła...
Odnośnie ubrań ciążowych to polecam sklep MamaOk.pl - moda ciążowa, odzież ciążowa, konfekcja ciążowa, ubrania ciążowe, kroje dla mam
To tam mi pani doradziła odnośnie bielizny... Praktycznie wszystko tam kupiłam co mi było potrzebne również biustonosz i majteczki... Najfajniejsze jest że jak czegoś nie mają w sklepie to potrafią to załatwić na zamówienie we opisu....

Pozdrawiam i lekkiego i szybkiego porodu życzę:-)
 
Cena poniżej 100 zł. Pomiar na czole - w jedną sekundę. (dosłownie) Wspaniały zakup, nie żałuję ani jednej złotówki wydanej na ten wspaniały termometr. Ma przyzwoitą dokładność i powtarzalność pomiarów, tak że w zuepłności wystarcza do mierzenia temperatury dzieciom (mierzy lepiej niż niejeden tradycyjny elektroniczny termometr z tych które miałam i musiałam wywalić do kosza, bo różnica w pomiarach dochodziła do ponad 0,5 stopnia).Mam też inny termometr elektroniczny tradycyjny microlife i jest to naprawdę dobra firma.
Co rpawda nie miałam nigdy termometru do ucha ale WYOBRAŻAM sobie reakcję moich dzieci na wkłądanie im czegoś potwornie pikającego do ucha, no a ze zwykłym temrometrem pod pachę były po prostu cyrki... W smoczku jest tylko dla maluszków no i można zmierzyć kiedy akurat dziecko CHCE ssać smoczka, a nie jak np drze się i wierzga.... Tak więc pomiar na czole to naprawdę super pomysł

No i cena jest przystępna jak na termometr tego typu. Ja kupiłam za około 80 złotych.

Pozdrawiam

Agnieszka
 
Witam
Chcę zaktualizować temat który był kiedys poruszany przez forumowiczkę Panna_Nikt z Poznania. Dobry byłby taki wątek gdzie zebrane byłyby wiadomości na temat tego kto co kupił i dlaczego. Będzie to bardzo dobre źródło wiedzy dla przyszłych rodziców, również dla Mnie (6 mies. ciąży)
Podaję treść posta.
Jesli znajdziecie odrobine czasu proszę o wypełnienie poniższej ankiety. Będzie to na pewno pomocne przy wyborze towarów.

I. Wózek:
- Firma, model...
- Dlaczego wybrałam akurat ten...

II. Materac do łóżeczka
- Typ...
- Dlaczego wybrałam akurat ten...

III. Wanienka do kąpieli
- Firma, typ ...
- Dlaczego wybrałam akurat ten...

IV. Fotelik samochodowy
- Firma, model
- Dlaczego wybrałam akurat ten...

V. Podgrzewacz do butelek
- Firma, model
- Dlaczego wybrałam akurat ten...

VI. Laktator
- Firma, model ...
- Dlaczego wybrałam akurat ten...

VII. Butelki
- Firma,rodzaj smoczka...
- Dlaczego wybrałam akurat ten...

VIII. Wkładki Laktacyjne
- Firma...
- Dlaczego wybrałam akurat ten...

IX. Pieluchy jednorazowe
- Firma ...
- Dlaczego wybrałam akurat ten...

X. Chusteczki nawilżające
- Firma ...
- Dlaczego wybrałam akurat ten...

XI. Ubranka (bielizna niemowlęca)
- Firmy ...
- Dlaczego wybrałam akurat ten...

XII. Rożek, śpiworek
- Potrzebne?...
- Jakie?
- Dlaczego wybrałam akurat ten...

XIII. Kocyk, pled, pościel
- Jaki (wymiary, rodzaj tkaniny)...
- Dlaczego wybrałam akurat ten...

XIV. Kosmetyki
- Oliwka ( firma, dlaczego ta?)...
- Krem do ciałą ( firma, dlaczego ta?)...
- Inne...

XV. Karuzela do łózeczka
- Firma, Model...
- Dlaczego wybrałam akurat ten...

XVI. Łóżeczko
Firma, model....
Dlaczego wybrałąm akurat ten....

Z gory dziekuje za wypelninie ankiety.
 
Ostatnia edycja:
I. Wózek:
- głęboki: Jedo - Bartatina (bo niedrogi, miękkie zawieszenie co ułatwia kołysanie dziecka, dobrze się prowadzi i jest w miarę lekki - 14kg)
- spacerówka - Peg Perego - Pliko P3, bo jest rewelacyjny do miasta - lekki, świetnie sie go prowadzi

II. Materac do łóżeczka
- kokosowo - gryczany (chyba taki, w każdym razie te standardowe)
- dlaczego ten?? hmm, pani w sklepie poleciła, mówiła że te są standardowe, gąbkę wykluczyliśmy od razu bo dziś pewnie juz by jej nie było...)

III. Wanienka do kąpieli
- Firma? jaka firma? zielona, z Reala :laugh2:

IV. Fotelik samochodowy
- Ramatti - Saturn
- Dlaczego ten-dostaliśmy w prezencie, gdybym sama miała wybierac NA PEWNO bYłby to MaxiCosi, zresztą niedługo będziemy wymieniać na 8-18kg i też kupie MaxiCosi

V. Podgrzewacz do butelek
- Canpol
- prezent od teścia; całe szczęście że mamy taki, mieści się do niego butelka TT, bo jest niestandardowa, szersza niż zwykłe

VI. Laktator
- Tommee Tippiee
- kupiliśmy w pakiecie z butelkami, pani w sklepie mówila że to jakaś nowa generacja więc wypróbowaliśmy i rzeczywiście super!!

VII. Butelki
- tommee Tippiee, bo mają najnowocześniejsze smoczki imitujące sutek kobiety

VIII. Wkładki Laktacyjne
- Bella - ale ja nawet jednego opakowania nie zużyłam

IX. Pieluchy jednorazowe
- Huggies Soft Flex
- bo mają gumkę z tyłu i dzięki temu lepiej trzymają sie na pupie i siusiu i kupa nie wylatują poza, a poza tym nasza małą nie ma przy tym żadnych odparzeń

X. Chusteczki nawilżające
- Bambino
- to chyba nie ma znaczenia jakiej firmy, te są najtańsze :)

XI. Ubranka (bielizna niemowlęca)
- różnie - od niefirmówek (koszulki, body) do 5.10.15, CoolClub, Wójcik, Coccodrillo itp.
- Dla mnie firma nie ma znaczenia, kupuję to co mi sie podoba i ma przystępną cenę - body i śpioszki do spania kupuję w Realu dwupaki - sa tanie i na pewno nie najlepszej jakości ale do spania na 2-3miesiące wytrzymują; a to co na wierzchu to już lepsze gatunkowo kupuję

XII. Rożek, śpiworek
- Rożek używałam przez ok. miesiąc bo moja mala urodziła się tak duża ze potem nie mieściła sie a poza tym ona lubi sobie nogami pofikać więc sie nie przydał za bardzo...ale kosztują niewiele więc nie jest to wielki wydatek a w szpitalu bardzo pomocny!
- ja kupiłam z Allegro za 24zł
_ śpiworka nie mam, mimo że moja urodzila sie w styczniu, uważam że to niepotrzebne, przecież dzidzia lezy w kocu i ma jeszcze ochraniacz od wózka

XIII. Kocyk, pled, pościel
- wymiary jak kołdra i poduszka - 120/60cm, a poduszka 60/40cm; ja za zestaw zapłaciłam bawełniany 140zł, największa głupota, do tego prześcieradło z falbankami za 70zł, a na Allegro sa piękne pościele duży wybór za ok.40zł!!
- kocyk jeden polarowy a drugi grubszy, 120/60cm - trochę jest mały
- Dlaczego wybrałam akurat ten...

XIV. Kosmetyki
- Oliwka - Bambino (ponoć Johnson uczula)
- Krem do ciała - Emolium (genialne kosmetyki tej firmy, są trochę droższe ale naprawdę polecam, do kupienia tylko w aptekach) i maść robiona na zamówienie bo moja M ma atopową skórę

XV. Karuzela do łózeczka
- Canpol, jakas tam pluszowa, juz nieużywamy bo wisała małej nad samymi oczami i tylko mnie denerwowała a była tak głośna że mała i tak nie zasypiała przy niej tylko się bawiła miśkami, chwytała w rączki i wkładała do buzi

XVI. Łóżeczko
Klupś, nie wiem jaki to model, jakiś tam zwykły, koiecznie z szufladą pod spodem bo to dla nas dodatkowa szafka na pościel i ręczniki dla małej - inaczej byśmy się nie pomieścili!!
 
Czy ktos ma taki wózek- zastanawiam sie czy warto go kupić???

WÓZKI DZIECIĘCE, FOTELIKI SAMOCHODWE, WSZYSTKO DLA DZIECI - Mamaija - Najlepszy sklep z artykułami dla dzieci
 
Hej dziewczyny
Zamierzam kupić córce nianie elektroniczną i mam na oku nianię firmy CARRERA BABY. Napiszcie czy warto?? Napiszcie ewnetualnie jakie są minusy i plusy.

dziekuje i pozdrawiam
 
Witam.
Usłyszałam niedawno o przytulankach firmy Sterntaler z modułem dźwiękowym imitującym odgłos serca matki, jakie słyszy dziecko w jej łonie. Podobno rewelacyjnie pomagają w usypianiu maluszka. Czy któraś z Was wypróbowała może taką przytulankę? Jak się sprawdza - warto kupić?
 
reklama
Ja też chciałabym wiedzieć. A czy taka przytulanka przeszkadza w spaniu jeżeli łóżeczko jest w tym samym pokoju co rodzice??
 
Do góry