reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Test ciążowy a nieregularny cykl

Aliseek

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
16 Wrzesień 2020
Postów
110
Hej kochane. Staramy się o dziecko dopiero pierwszy cykl. Mam nieregularne cykle od 28 do nawet 36 dni. Dziś jest 34 dzień cyklu i zrobiłam rano test o wysokiej czułości (pink) i jest negatywny. Dodam, że nigdy w życiu przez ten cykl nie czułam się tak dziwnie. Kłucie w jajnikach, ciągnący śluz w dużej ilości jak nigdy, ból podbrzusza, uczucie ciągnięcia w dół. Nigdy nie badałam owulacji testem owulacyjnym. Robiąc test ciążowy szczerze mówiąc byłam pewna, ze jestem w ciąży. @ nie ma... czy mam jeszcze jakiekolwiek szanse ? Możliwe, ze wszystko sie przesunęło? Według aplikacji Flo owulacje miałam 3 września 21 dc. Help :(
 
reklama
Rozwiązanie
jest jakby jakiś cień. Ciekawe czy lekarz będzie w stanie Ci coś powiedzieć na tym etapie ale idź :) powtórz test za 2-3 dni. Może wyjdzie jakaś cienka ale druga kreska. Generalnie te testy pink nie są polecane. Zaopatrz się w testy najlepiej dwóch różnych firm aby mieć pewność :) który to dc?
A powiedz, czy znasz przyczynę tak nieregularnych cykli ?? Przy takim cyklu ciężko trafić w owulacje, a nawet nie wiadomo czy jest , wiesz jak się chce ,to nagle dzieją się z nami dziwne rzeczy ,albo poprostu sobie dużo wyobrażamy ,wiem z doświadczenia, najlepiej iść na bete ,a potem do ginwkologa
 
A powiedz, czy znasz przyczynę tak nieregularnych cykli ?? Przy takim cyklu ciężko trafić w owulacje, a nawet nie wiadomo czy jest , wiesz jak się chce ,to nagle dzieją się z nami dziwne rzeczy ,albo poprostu sobie dużo wyobrażamy ,wiem z doświadczenia, najlepiej iść na bete ,a potem do ginwkologa
dopóki nie zaczęłam się starać to nawet nie zauważyłam, ze moje cykle są nieregularne. Zawsze okres co miesiąc przychodził i nie martwiłam się. Nigdy tez nie monitorowałam długości cyklu. Te dane są tylko z 4 ostatnich cykli. Czy powinnam iść do ginekologa na konsultacje tych nieregularnych cykli? Myśle o becie jutro rano bo nie wytrzymam chyba w niepewności chociaż obawiam się, ze może być za wcześnie.
 
dopóki nie zaczęłam się starać to nawet nie zauważyłam, ze moje cykle są nieregularne. Zawsze okres co miesiąc przychodził i nie martwiłam się. Nigdy tez nie monitorowałam długości cyklu. Te dane są tylko z 4 ostatnich cykli. Czy powinnam iść do ginekologa na konsultacje tych nieregularnych cykli? Myśle o becie jutro rano bo nie wytrzymam chyba w niepewności chociaż obawiam się, ze może być za wcześnie.
Ja bym poszła i na bete i do ginekologa, trochę te cykle nie są ok , 2/3 różnicy mogą być, ale u Ciebie to tydzień, więc za długo, a skoro masz 34 dc to beta już będzie wiarygodna, chyba że wiesz kiedy był stosunek z którego mogłaby być ciąża?
 
Do lekarza musisz iść, bo lepiej mieć uregulowane cykle przy staraniach.
Aplikacja do sprawdzania owulacji to pic na wodę, dane statystyczne, a każda kobieta jest inna - jeśli chcesz mieć pewność, kiedy ta owulacja będzie i czy w ogóle będzie, to musisz iść na monitoring owulacji do lekarza, bo nawet testy owulacyjne pozostawiają wiele wątpliwości.
A objawy, których nigdy przenigdy w życiu nie miałaś, a teraz masz, mogą wynikać właśnie z tego, że się starasz o dziecko - sama piszesz, że nigdy nie zwracałaś uwagi na długość cyklu, równie dobrze mogłaś nie zwracać uwagi na różne objawy przedmiesiączkowe, które teraz bierzesz za "dziwne" i świadczące o tym, że pewnie w ciąży jesteś :)
Najlepiej idź na betę, wtedy będziesz mieć pewność, czy ciąża jest czy jej nie ma, a po otrzymaniu wyniku umów się do ginekologa :)
 
Ja bym poszła i na bete i do ginekologa, trochę te cykle nie są ok , 2/3 różnicy mogą być, ale u Ciebie to tydzień, więc za długo, a skoro masz 34 dc to beta już będzie wiarygodna, chyba że wiesz kiedy był stosunek z którego mogłaby być ciąża?
ostatni stosunek 26, 33 dc ale nie liczyłam wtedy, ze coś z tego będzie. Generalnie w tym cyklu było bardzo dużo serduszek. Idę na betę jutro w piątek. Zrobię tez test a jak nie wyjdzie beta to muszę iść do ginekologa na wyregulowanie cyklu.
 
Do lekarza musisz iść, bo lepiej mieć uregulowane cykle przy staraniach.
Aplikacja do sprawdzania owulacji to pic na wodę, dane statystyczne, a każda kobieta jest inna - jeśli chcesz mieć pewność, kiedy ta owulacja będzie i czy w ogóle będzie, to musisz iść na monitoring owulacji do lekarza, bo nawet testy owulacyjne pozostawiają wiele wątpliwości.
A objawy, których nigdy przenigdy w życiu nie miałaś, a teraz masz, mogą wynikać właśnie z tego, że się starasz o dziecko - sama piszesz, że nigdy nie zwracałaś uwagi na długość cyklu, równie dobrze mogłaś nie zwracać uwagi na różne objawy przedmiesiączkowe, które teraz bierzesz za "dziwne" i świadczące o tym, że pewnie w ciąży jesteś :)
Najlepiej idź na betę, wtedy będziesz mieć pewność, czy ciąża jest czy jej nie ma, a po otrzymaniu wyniku umów się do ginekologa :)
dziękuje za odpowiedz. Ogólnie domyślam się, ze jak kobiecie zależy na ciąży to wszystkie objawy może sobie wmówić. Nigdy nie przypuszczałam, ze jak zacznę się starać to momentalnie aż tak będzie mi zależeć. To już chyba jakaś obsesja. Beta jutro, później ginekolog. Jak czytam forum i dowiaduje się ile problemów może być z owulacja to od razu wiem, ze pójdę na monitoring owulacji. Kiedy warto się na niego wybrać pierwszy raz przy moich nieregularnych cyklach ?
 
reklama
reklama
Nie polecam testów Pink. Ja jestem w ciąży A Pink o czułości 10 nie pokazywał. Potem zobaczyłam taka mega blada kreskę. A na innych od razu wychodzily.
każde pocieszenie jest dla mnie na wagę złota. Dziękuje. Mam jeszcze clearblue w zanadrzu. Nie wiem czy robić po pracy czy czekać na poranny mocz jutro.
 
Do góry