reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Test owulacyjny ponownie 10.01

Moje testy owu od 9.01 czy to oznacza ze nadal się zbliża czy trwa? Wczoraj jednorazowo na papierze mialam troche brazowego śluzu wśród tego sluzu o konsystencji białka kurzego.
 

Załączniki

  • 20220113_113339.jpg
    20220113_113339.jpg
    1,1 MB · Wyświetleń: 79
  • 20220113_114626.jpg
    20220113_114626.jpg
    377,2 KB · Wyświetleń: 82
reklama
Testy robi się do pierwszego piku.
Później stężenie lh może się wahać i nie jest to już miarodajne.
Tak jak mowilam, owulacja występuje PO piku, a komórka jajowa żyje maksymalnie 24 godziny chociaż bardziej wiarygodne źródła podają, że od 6 do 12 godzin więc nie ma czegoś takiego, że trwa na przykład 3 dni.
Owulacja to jeden konkretny dzień cyklu i tylko w jego trakcie może dojść do zapłodnienia.
Oczywiście plemniki mogą poczekać na jajeczko podobno w ekstremalnie dobrych warunkach nawet 7 dni, ale sama owulacja jest dosyć krótkim procesem.
Moje testy owu od 9.01 czy to oznacza ze nadal się zbliża czy trwa? Wczoraj jednorazowo na papierze mialam troche brazowego śluzu wśród tego sluzu o konsystencji białka kurzego.
 
Czyli ten 3 od dołu wskazywał, że w ciagu 24h bedzie owulacja, czyli stosunek 4 dni przed 9.01, dzień przed testem z najwyraźniejszą kreską, w dzień testu o najwyraźniejszej kresce, i dzień po musi wystarczyć?.... pytam bo z mezem mamy juz dosc tego seksualnego maratonu poczęcia 🤣🤣🤣
 
Powinien.
Zdrowa para ma w każdym cyklu 30% szans na zapłodnienie więc nawet codzienny seks przez cały cykl nie daje gwarancji ciąży
Czyli ten 3 od dołu wskazywał, że w ciagu 24h bedzie owulacja, czyli stosunek 4 dni przed 9.01, dzień przed testem z najwyraźniejszą kreską, w dzień testu o najwyraźniejszej kresce, i dzień po musi wystarczyć?.... pytam bo z mezem mamy juz dosc tego seksualnego maratonu poczęcia [emoji1787][emoji1787][emoji1787]
 
A monitorujesz jeszcze jakoś cykl?
Fajnie do tego jest dorzucić pomiar temperatury, wtedy da się już bardzo dużo powiedzieć na temat czy i kiedy była owulacja.
Sam test owulacyjny sugeruje, że organizm się szykuje do owu no ale zawsze pęcherzyk może nie pęknąć, a na przykład pęknąć za kilka dni
 
To ja jeszcze dodam, że są też aplikacje do testów i wtedy jest czasem łatwiej ogarnąć kiedy był pik.
No i 7 dni po owulacji można zbadać progesteron, który też coś może powiedzieć

ADSFFEFEWA.jpg
 
Akurat tu był już wcześniej pik[emoji16]
Ale apki zawsze biorą pod uwagę najciemniejsze kreski więc u kobiet u których lh się długo utrzymuje to i tak trzeba samemu to ocenić
To ja jeszcze dodam, że są też aplikacje do testów i wtedy jest czasem łatwiej ogarnąć kiedy był pik.
No i 7 dni po owulacji można zbadać progesteron, który też coś może powiedzieć

Zobacz załącznik 1357101
 
Próbowałam z tą aplikacją ale nie ogarniam w j.ang i nie wiem co tu kliknąć żeby aplikacja zrobila swoje 🤣🙃😊
 
A monitorujesz jeszcze jakoś cykl?
Fajnie do tego jest dorzucić pomiar temperatury, wtedy da się już bardzo dużo powiedzieć na temat czy i kiedy była owulacja.
Sam test owulacyjny sugeruje, że organizm się szykuje do owu no ale zawsze pęcherzyk może nie pęknąć, a na przykład pęknąć za kilka dni
Co do temperatury nie badam. Z ciekawosci zmierzylam tylko czoło i w dni kresek ciemnych mialam 37.3 . Nie wiem czy to cos znaczy.
 
reklama
Do góry