reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Test owulacyjny przed okresem

Screenshot_20230405_101411_com.android.chrome.jpg
 
reklama
Dla mnie lekarz, który mówi, że można wykonać test ciążowy 6 dni po stosunku jest całkowicie niewiarygodny.
A w którym miejscu ten lekarz tak napisał? Podkreśla, że na testach ciążowych jest tak napisane, ale że najlepiej i najpewniej wykonać je w dniu spodziewanej miesiączki. Proszę czytać ze zrozumieniem :) ta lekarka tylko powtórzyła to, co "oferuje" producent testu, z podkreśleniem że jest to mało wiarygodne.
 
A w którym miejscu ten lekarz tak napisał? Podkreśla, że na testach ciążowych jest tak napisane, ale że najlepiej i najpewniej wykonać je w dniu spodziewanej miesiączki. Proszę czytać ze zrozumieniem :) ta lekarka tylko powtórzyła to, co "oferuje" producent testu, z podkreśleniem że jest to mało wiarygodne.
Przeczytałam ze zrozumieniem tekst. I fragment: "Dostępne w aptekach testy ciążowe można co prawda wykonywać nawet 6 dni od stosunku (...)" nijak nie jestem w stanie zinterpretować jako przekazanie oferty producenta. Tak, wiem że takie informacje istnieją na opakowaniach testów, natomiast lekarka nie napisała nic w stylu: "Mimo zapewnień producenta testów odnośnie wykonania testu 6 dni po stosunku, polecam zrobić w terminie miesiączki". W żaden sposób nie zanegowała sensowności robienia tak wcześnie testu. 🤔
Ale może jestem ślepa. Proszę mi przytoczyć fragment, w którym lekarka powiedziała, że robienie tak wcześnie testu jest mało wiarygodne.
 
Przeczytałam ze zrozumieniem tekst. I fragment: "Dostępne w aptekach testy ciążowe można co prawda wykonywać nawet 6 dni od stosunku (...)" nijak nie jestem w stanie zinterpretować jako przekazanie oferty producenta. Tak, wiem że takie informacje istnieją na opakowaniach testów, natomiast lekarka nie napisała nic w stylu: "Mimo zapewnień producenta testów odnośnie wykonania testu 6 dni po stosunku, polecam zrobić w terminie miesiączki". W żaden sposób nie zanegowała sensowności robienia tak wcześnie testu. 🤔
Ale może jestem ślepa. Proszę mi przytoczyć fragment, w którym lekarka powiedziała, że robienie tak wcześnie testu jest mało wiarygodne.
Proszę bardzo, podkreśliłam 😁 widzę że jednak punkt widzenia, zależy od punktu patrzenia.
 

Załączniki

  • Screenshot_20230405_101411_com.android.chrome_edit_393981973951859.jpg
    Screenshot_20230405_101411_com.android.chrome_edit_393981973951859.jpg
    467 KB · Wyświetleń: 65
No i nadal: tak, najbardziej wiarygodne jest robienie testu w dniu miesiączki, ale zrobienie po 6 dniach od stosunku nie ma prawa dać rzetelnego wyniku. Zatem lekarz nie powinien mówić, że można robić po 6 dniach od stosunku. Fajnie, że końcówka zdania jest poprawna, ale początek zawiera nieprawdę, tym samym wiarygodność takiego lekarza jest niewielka. Poza tym w podkreślonej części zdania nie widzę stwierdzenia, że robienie wcześniej testu jest wymysłem producenta, a autorka nie popiera takiego zachowania... 🤷
 
Chyba 6 dni przed spodziewaną @. Niektóre szybko wykrywające mogą 6 dni przed wykryć ale zawsze lepiej robić w dniu bądź po spodziewanej @
 
Hej wiem że temat już jest,a to mój test owulacyjny w 30 dniu cyklu,cykle ok 35 dniowe czy faktycznie owulki wykrywają wczesna ciążę?
 

Załączniki

  • 20240217_123017.jpg
    20240217_123017.jpg
    470,6 KB · Wyświetleń: 28
reklama
Do góry