reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Test papp-a i usg

Aleksandra0501

Fanka BB :)
Dołączył(a)
1 Sierpień 2020
Postów
184
Miasto
Pyskowice
Witam wszystkie mamusie. Piszę z taka sprawa.jestem w 12 tygodniu ciąży i Byłam w piątek na USG prenatalnym i okazało sie, że dzieciątko ma bardzo duże NT 6,5 CM od razu zostałam skierowana do genetyka wizytę mamy w środę i chciałam się dowiedzieć czy któraś z mam miała może robiona aminopunkcje i czy wyniki z testu PAPP-A I WOLNE BHCG wyszły złe, a po aminopunkcji było wszystko dobrze. Wyniki z bety 29,93 odpowiada 0,579 MoM i papp-a 0,230 odpowiada 0,132 MoM
ryzyko podstawowe
Trisomia 21 1:929 skorygowane 1:4
Trisomia 18 podstawowe 1:2142 skorygowane >1:4
Trisomia 13 podstawowe 1:6747 skorygowane 1:9
 

Załączniki

  • 15962768135756503971188871301315.jpg
    15962768135756503971188871301315.jpg
    1,8 MB · Wyświetleń: 4 368
reklama
Hej. Mi z testu Papa też wyszły źle wyniki... Jestem w ryzyku średnim zespołu Downa. USG nic nie wskazuje na to aby dziecko było chore. Pamiętaj że test papa to tylko statystyka!!! Która sieje lęk i strach! Miałam rozmowę z genetykiem... Amniopunkcja w moim przypadku została odrzucona ale zasugerowano Nam test sanco. W poniedziałek jadę na badania...
 
Niestety nie jestem dokładnie osoba do której kierujesz pytanie, ale zajrzałam w wątek. Moje pierwsze usg prenatalne wyszło dobrze, testy z krwi koszmarnie. Ryzyko T18 wzrosło wtedy do 1:83. U mnie wyszło 0,05MoM, zarówno w bhcg, jak i w bialku. Tak niskiego wyniku nie znalazłam nigdzie na internecie. Zrobiłam tydzień później kolejne usg w którym wyszły jednak pewne nieprawidlosci, których nie zauważył niedokładny lekarz podczas pierwszego badania. Jeśli czujesz, że Twoje usg zostało zrobione porządnie to myślę, że możesz czuć się spokojna i wierzyć, że będzie dobrze, bo sama krew często niepotrzebnie zakłamuje wyniki. Jeśli czujesz się tak jak ja przerzucona przez taśmę na badaniu prenatalnym to zrób kolejne u certyfikowanego lekarza, który poszuka konkretnych markerów ZD i powie Ci czego możesz się spodziewać. Akurat w przypadku ZD wiele złych wyników z testu podwójnego się nie potwierdza po amnio i tej myśli radzę Ci się trzymać [emoji3590] ja swoje wyniki amnio w kierunku Zespołu Edwardsa będę miała za 3 tyg...
 
Autorka tematu wspomniała w pierwszym poście, że w USG NT wyszło 6,5 mm - jest to bardzo wysoki wynik - wiec USG nie wyszło poprawne ...
 
Myślę, że genetyk wyśle Ciebie na amniopunkcję. Niestety będziesz musiała czekać na nią ok. 3-4 tygodni, bo dopiero ok. 15 tygodnia robią. Potem czeka Ciebie jeszcze oczekiwanie na wynik. Gdyby nie to bardzo wysokie NT i niską pappa to byłoby ok, niestety te wyniki nie są dobre, ale pamiętaj, że są mamy, które z ryzykiem 1:2 rodziły zdrowe dzieci.
 
Robiłam USG w bardzo dobrej klinice, lekarz powiedział, że muszę iść do genetyka ponieważ ta przezierność karkowa jest bardzo duża i pewnie wyśle mnie pani genetyk na aminopunkcje i zobaczymy co dalej. Kość nosowa jest widoczna.
 
reklama
Robiłam USG w bardzo dobrej klinice, lekarz powiedział, że muszę iść do genetyka ponieważ ta przezierność karkowa jest bardzo duża i pewnie wyśle mnie pani genetyk na aminopunkcje i zobaczymy co dalej. Kość nosowa jest widoczna.
Tak, tak - lekarz wie co mówi. Przeciętność karkowa to nie chodzi tylko o to, ze jest coś za duże, jak np dłuższa nóżka, tylko jest to ilość płynów ustrojowych, które ciałko maluszka powinno wchłonąć - jeśli zbiera się pod skóra tak bardzo dużo tego płynu tzn. że któreś narządy funkcjonują źle - może to być np. wada serca, układ krążenia nie pompuje poprawnie krwi, aby organizm mógł wchłonąć ten płyn ALE jeszcze wszystko może skończyć się dobrze w miarę rozwoju maluszka. Jest temat Amniopunkcja - robić czy nie? Tutaj na forum - poczytaj sobie, tam jest dużo historii, gdzie dziewczyny miały NT po 4,5 mm i wszystko kończyło się dobrze. Trzymam kciuki!
 
reklama
Cześć,
ja przeżywam podobne stresy, chociaż u mnie z USG wyszła trochę mniejsza przezierność NT 2,52 mm.
Wolne ß-hcG 1,561 MoM, PAPP-A 1,506 MoM
Ogólne ryzyko Trisomii 21 1:413
Dodam, że mam prawie 40 lat.
Mój lekarz, który nota bene twierdzi, że w tym wieku nie powinno się w ogóle zachodzić w ciążę, uważa, że wyniki są bardzo złe i chce mnie wysłać na aminopunkcję.
Co myślicie?
 
Do góry