reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Test papp-a i usg

Rozwiązania
0
Witam wszystkie mamusie. Piszę z taka sprawa.jestem w 12 tygodniu ciąży i Byłam w piątek na USG prenatalnym i okazało sie, że dzieciątko ma bardzo duże NT 6,5 CM od razu zostałam skierowana do genetyka wizytę mamy w środę i chciałam się dowiedzieć czy któraś z mam miała może robiona aminopunkcje i czy wyniki z testu PAPP-A I WOLNE BHCG wyszły złe, a po aminopunkcji było wszystko dobrze. Wyniki z bety 29,93 odpowiada 0,579 MoM i papp-a 0,230 odpowiada 0,132 MoM
ryzyko podstawowe
Trisomia 21 1:929 skorygowane 1:4
Trisomia 18 podstawowe 1:2142 skorygowane >1:4
Trisomia 13 podstawowe 1:6747 skorygowane 1:9

Załączniki

reklama

Agnieszka1989

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Hej. Mi z testu Papa też wyszły źle wyniki... Jestem w ryzyku średnim zespołu Downa. USG nic nie wskazuje na to aby dziecko było chore. Pamiętaj że test papa to tylko statystyka!!! Która sieje lęk i strach! Miałam rozmowę z genetykiem... Amniopunkcja w moim przypadku została odrzucona ale zasugerowano Nam test sanco. W poniedziałek jadę na badania...

Kundlica

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Niestety nie jestem dokładnie osoba do której kierujesz pytanie, ale zajrzałam w wątek. Moje pierwsze usg prenatalne wyszło dobrze, testy z krwi koszmarnie. Ryzyko T18 wzrosło wtedy do 1:83. U mnie wyszło 0,05MoM, zarówno w bhcg, jak i w bialku. Tak niskiego wyniku nie znalazłam nigdzie na internecie. Zrobiłam tydzień później kolejne usg w którym wyszły jednak pewne nieprawidlosci, których nie zauważył niedokładny lekarz podczas pierwszego badania. Jeśli czujesz, że Twoje usg zostało zrobione porządnie to myślę, że możesz czuć się spokojna i wierzyć, że będzie dobrze, bo sama krew często niepotrzebnie zakłamuje wyniki. Jeśli czujesz się tak jak ja przerzucona przez taśmę na badaniu prenatalnym to zrób kolejne u certyfikowanego lekarza, który poszuka konkretnych markerów ZD i powie Ci czego możesz się spodziewać. Akurat w przypadku ZD wiele złych wyników z testu podwójnego się nie potwierdza po amnio i tej myśli radzę Ci się trzymać ja swoje wyniki amnio w kierunku Zespołu Edwardsa będę miała za 3 tyg...

Paulaa1987

Rozwiązania
0
Autorka tematu wspomniała w pierwszym poście, że w USG NT wyszło 6,5 mm - jest to bardzo wysoki wynik - wiec USG nie wyszło poprawne ...

Padarka

Rozwiązania
0
Myślę, że genetyk wyśle Ciebie na amniopunkcję. Niestety będziesz musiała czekać na nią ok. 3-4 tygodni, bo dopiero ok. 15 tygodnia robią. Potem czeka Ciebie jeszcze oczekiwanie na wynik. Gdyby nie to bardzo wysokie NT i niską pappa to byłoby ok, niestety te wyniki nie są dobre, ale pamiętaj, że są mamy, które z ryzykiem 1:2 rodziły zdrowe dzieci.

Kundlica

Rozwiązania
0
Autorka tematu wspomniała w pierwszym poście, że w USG NT wyszło 6,5 mm - jest to bardzo wysoki wynik - wiec USG nie wyszło poprawne ...
Fakt! Dostałam zaćmienia, ale też często dopóki nie występują jeszcze inne markery to nie jest tak jednoznaczne.

Rozwiązania
0
Robiłam USG w bardzo dobrej klinice, lekarz powiedział, że muszę iść do genetyka ponieważ ta przezierność karkowa jest bardzo duża i pewnie wyśle mnie pani genetyk na aminopunkcje i zobaczymy co dalej. Kość nosowa jest widoczna.

Paulaa1987

Rozwiązania
0
Robiłam USG w bardzo dobrej klinice, lekarz powiedział, że muszę iść do genetyka ponieważ ta przezierność karkowa jest bardzo duża i pewnie wyśle mnie pani genetyk na aminopunkcje i zobaczymy co dalej. Kość nosowa jest widoczna.
Tak, tak - lekarz wie co mówi. Przeciętność karkowa to nie chodzi tylko o to, ze jest coś za duże, jak np dłuższa nóżka, tylko jest to ilość płynów ustrojowych, które ciałko maluszka powinno wchłonąć - jeśli zbiera się pod skóra tak bardzo dużo tego płynu tzn. że któreś narządy funkcjonują źle - może to być np. wada serca, układ krążenia nie pompuje poprawnie krwi, aby organizm mógł wchłonąć ten płyn ALE jeszcze wszystko może skończyć się dobrze w miarę rozwoju maluszka. Jest temat Amniopunkcja - robić czy nie? Tutaj na forum - poczytaj sobie, tam jest dużo historii, gdzie dziewczyny miały NT po 4,5 mm i wszystko kończyło się dobrze. Trzymam kciuki!

reklama
Rozwiązania
0
Cześć,
ja przeżywam podobne stresy, chociaż u mnie z USG wyszła trochę mniejsza przezierność NT 2,52 mm.
Wolne ß-hcG 1,561 MoM, PAPP-A 1,506 MoM
Ogólne ryzyko Trisomii 21 1:413
Dodam, że mam prawie 40 lat.
Mój lekarz, który nota bene twierdzi, że w tym wieku nie powinno się w ogóle zachodzić w ciążę, uważa, że wyniki są bardzo złe i chce mnie wysłać na aminopunkcję.
Co myślicie?

Kundlica

Rozwiązania
0
Cześć,
ja przeżywam podobne stresy, chociaż u mnie z USG wyszła trochę mniejsza przezierność NT 2,52 mm.
Wolne ß-hcG 1,561 MoM, PAPP-A 1,506 MoM
Ogólne ryzyko Trisomii 21 1:413
Dodam, że mam prawie 40 lat.
Mój lekarz, który nota bene twierdzi, że w tym wieku nie powinno się w ogóle zachodzić w ciążę, uważa, że wyniki są bardzo złe i chce mnie wysłać na aminopunkcję.
Co myślicie?
To na pewno nie są bardzo złe wyniki. Po chwilowym zastanowieniu raczej nie zrobiłabym amnio. Statystykę powalił Ci na pewno wiek plus te 3 wyniki - beta, białko i NT, ale każdy z nich na dobrą sprawę jest nieznacznie przekroczony.. Nie raz są naprawde z grubej rury przekroczone i mimo wszystko okazuje się być ok.

reklama
Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
syl-ka Kiepski test PAPP-A Potrzebuję porady 71
K Duphaston, a test PAPP-A Przyszłe mamy 17
A Test papp a Potrzebuję porady 2
ewelulka Czy powinnam wykonać ponownie test? Temat tygodnia 10
L Test pozytywy czy nie ? Staramy się 4
M Po jakim czasie można uznać test za wiarygodny. Ciąża, poród, połóg 6
P Test ciążowy Staramy się 29
Pau_lina89 Test obciążenia glukoza Potrzebuję porady 10
Natii91 Witam może ktoś powiedziec czy to jest ciąża wczoraj wykonałam test z krwi i było 0.5 czy to ciąża czy nie i kiedy powinnam powtorzy Ciąża, poród, połóg 9
Carmelita93 Test owulacyjny clearblue a pozytywny wynik Potrzebuję porady 32
K Czy to pozytywny test Potrzebuję porady 9
aqatam Test owulacyjny - interpretacja Staramy się 8
L Listopadowe kropki - II kreski ❤️ Staramy się 339
C Czy ten test owulacyjny jest pozytywny? Potrzebuję porady 8
Węgorz Czy ten test jest pozytywny? 3 dni spóźnia mi się okres myślę spróbuję. Druga kreska bardzo bladziutka... Potrzebuję porady 15
A Wynik testu Staramy się 12
CzarnaMamba21 Test Staramy się 17
Marta1489 Czy to znaczy ze wynik jest pozytywny ? Potrzebuję porady 34
Aniaa98 Wczoraj wieczorem test owu. pozytywny dzis negatywny ale test ciazowy pozytywny Potrzebuję porady 42
X Test owulacyjny Potrzebuję porady 4
I Ciąż po miesiącu od Poronienia? Czy fałszywy test Ciąża po poronieniu 12
Marta9115 Wynik testu czy budzi wątpliwości Staramy się 13
elysia141 Badania prenatalne Potrzebuję porady 63
domgro Interpretacja testu owulacyjnego Potrzebuję porady 5
L Test ciążowy pozytywny czy nie ? Ciąża, poród, połóg 11
1 Wyniki testu pappa - dwa różne wyniki Potrzebuję porady 18
K Test ciazowy 2 dni przed miesiaczka 2 wyrazne kreski Potrzebuję porady 4
L Test ciążowy co sądzicie? Staramy się 9
X Test ciążowy.? Staramy się 28
P Test ciążowy druga kreska? Staramy się 7
M Test ciążowy Potrzebuję porady 7