reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Test papp-a i usg

Aleksandra0501

Fanka BB :)
Dołączył(a)
1 Sierpień 2020
Postów
184
Miasto
Pyskowice
Witam wszystkie mamusie. Piszę z taka sprawa.jestem w 12 tygodniu ciąży i Byłam w piątek na USG prenatalnym i okazało sie, że dzieciątko ma bardzo duże NT 6,5 CM od razu zostałam skierowana do genetyka wizytę mamy w środę i chciałam się dowiedzieć czy któraś z mam miała może robiona aminopunkcje i czy wyniki z testu PAPP-A I WOLNE BHCG wyszły złe, a po aminopunkcji było wszystko dobrze. Wyniki z bety 29,93 odpowiada 0,579 MoM i papp-a 0,230 odpowiada 0,132 MoM
ryzyko podstawowe
Trisomia 21 1:929 skorygowane 1:4
Trisomia 18 podstawowe 1:2142 skorygowane >1:4
Trisomia 13 podstawowe 1:6747 skorygowane 1:9
 

Załączniki

  • 15962768135756503971188871301315.jpg
    15962768135756503971188871301315.jpg
    1,8 MB · Wyświetleń: 4 529
reklama
reklama
Bo czytam ze przychodzi wynik np prawidłowy kardiotyp męski .. to jest już jakaś odpowiedz
Taki wynik jak prawidłowy lub nieprawidłowy kariotyp wychodzi w amniopunkcji.
W testach nipt masz nadal prawdopodobieństwo, wszystkie nipt są teoretycznie dość czułe na 3 podstawowe trisomie, nie wiem czy którys jest najlepszy, także nie doradze.
Polecam grupę na Facebooku
Badania w ciąży: USG prenatalne, genetyczne, amniopunkcja

Wiele różnych historii, doświadczeń innych kobiet, dziewczyny też wstawiają swoje wyniki, można poczytać jakie badania najlepiej zrobić
 
Taki wynik jak prawidłowy lub nieprawidłowy kariotyp wychodzi w amniopunkcji.
W testach nipt masz nadal prawdopodobieństwo, wszystkie nipt są teoretycznie dość czułe na 3 podstawowe trisomie, nie wiem czy którys jest najlepszy, także nie doradze.
Polecam grupę na Facebooku
Badania w ciąży: USG prenatalne, genetyczne, amniopunkcja

Wiele różnych historii, doświadczeń innych kobiet, dziewczyny też wstawiają swoje wyniki, można poczytać jakie badania najlepiej zrobić
Ja robiłam dwa usg oba super aż mi doktor pogratulował , powiedział ze jak jest usg dobre to już się nie powinno nic złego wydarzyć i masz pappa mi się zachciało 🙄🙄
 
Ja robiłam dwa usg oba super aż mi doktor pogratulował , powiedział ze jak jest usg dobre to już się nie powinno nic złego wydarzyć i masz pappa mi się zachciało 🙄🙄
Przy dobrym USG jest duża szansa, że po amniopunkcji usłyszysz najpiękniejsze słowa na świecie: kariotyp prawidłowy i tego Ci z całego serca życzę. Najprawdopodobniej wiek tak namieszał plus biochemia krwi, która nie musi oznaczać nieprawidłowości.
Ja równo rok temu dostałam telefon: Dzień dobry, ryzyko ZD 1:17, gdyby nie prawidłowe USG to bylibyśmy pewni, że dziecko jest chore. Beta 5,3913 MoM PAPP-A 0,3897.
W amniopunkcji kariotyp prawidłowy męski ❤️ Ma 6 miesięcy, jest zdrowy i właśnie słodko śpi obok mnie. Trzymam kciuki za Was, dawaj znać koniecznie co i jak po badaniach. Przykro mi, że również musisz przez to przechodzić. Przytulam mocno.
 
Przy dobrym USG jest duża szansa, że po amniopunkcji usłyszysz najpiękniejsze słowa na świecie: kariotyp prawidłowy i tego Ci z całego serca życzę. Najprawdopodobniej wiek tak namieszał plus biochemia krwi, która nie musi oznaczać nieprawidłowości.
Ja równo rok temu dostałam telefon: Dzień dobry, ryzyko ZD 1:17, gdyby nie prawidłowe USG to bylibyśmy pewni, że dziecko jest chore. Beta 5,3913 MoM PAPP-A 0,3897.
W amniopunkcji kariotyp prawidłowy męski ❤️ Ma 6 miesięcy, jest zdrowy i właśnie słodko śpi obok mnie. Trzymam kciuki za Was, dawaj znać koniecznie co i jak po badaniach. Przykro mi, że również musisz przez to przechodzić. Przytulam mocno.
Bardzo dziękuje za takie słowa i za Twoja historie tak dobrze zakończona .. ja mam 46 lat właśnie i strach przed najgorszym .. ale mam nadzieje ze będzie dobrze i to mnie trzyma jakoś inaczej bym zwariowała .. pozdrawiam Cb i Twojego maluszka ❤️
 
Bardzo dziękuje za takie słowa i za Twoja historie tak dobrze zakończona .. ja mam 46 lat właśnie i strach przed najgorszym .. ale mam nadzieje ze będzie dobrze i to mnie trzyma jakoś inaczej bym zwariowała .. pozdrawiam Cb i Twojego maluszka ❤️
Przy dobrym USG jest duża szansa, że po amniopunkcji usłyszysz najpiękniejsze słowa na świecie: kariotyp prawidłowy i tego Ci z całego serca życzę. Najprawdopodobniej wiek tak namieszał plus biochemia krwi, która nie musi oznaczać nieprawidłowości.
Ja równo rok temu dostałam telefon: Dzień dobry, ryzyko ZD 1:17, gdyby nie prawidłowe USG to bylibyśmy pewni, że dziecko jest chore. Beta 5,3913 MoM PAPP-A 0,3897.
W amniopunkcji kariotyp prawidłowy męski ❤️ Ma 6 miesięcy, jest zdrowy i właśnie słodko śpi obok mnie. Trzymam kciuki za Was, dawaj znać koniecznie co i jak po badaniach. Przykro mi, że również musisz przez to przechodzić. Przytulam mocno.
A czy robiłaś jakieś testy typu sanco czy od razu amniopunkcja ?
 
Czy jest tu może mama starsza po 40 z podobnym wynikiem pappa jak ja 1:4 , wynikami biochemii beta : 3.59 pappa 0,599, a jednak z dobrym zakończeniem ?
 
Jak ja bym sie cieszyla jakbym tak miała , mam 1:4 pisałam wyniki beta 3,591 pappa 0,599 czytam teraz to forum młoda kobieta z takimi samymi wynikami została poinformowana przez lekarza ze to typowy zespół downa .. strasznie się boje
Nic nie jest przesadzone. Jak usg jest dobre to jest nadzieja. Jak bylam na amnio to dziewczyna ktora tam byla ze mna powiedziala ze lekarz jej przekazal ze jak sa problemy z sercem u dziecka przy takich wynikach pappa to moze to wskazywac na zd. Mi z kolei lekarz powiedzial ze zły wynik pappa u mnie to glownie wiek ale tez moglo wskazywac na pozniejsze problemy z łożyskiem. Takze rob testy. Ja bym tez zdecydowala sie na amnio mimo wszystko aby moec pewność. Każdy przypadek jest inny wiec i nadzieję trzeba mieć
 
reklama
reklama
Do góry