reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Testy alergiczne u niemowlaka

Skalia1

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
5 Grudzień 2019
Postów
100
Witam, czy jest sens wykonania testu alergicznego z krwi u niemowlaka 2,5 miesiąca. Córka pije Nutramigen, skóra czysta, ale ma dolegliwości ze strony układu pokarmowego i świszczący, charczący oddech czasami wręcz jakby się dusiła. Czy lepiej przejść na Neocate i zobaczyć po prostu czy będzie poprawa? Mam 3 puszki.
 
reklama
Rozwiązanie
@Skalia1 jeśli chodzi o diagnostykę nie ma dokładnej granicy wiekowej. Jednak twoja córeczka jest tak maleńka, że ona jeszcze właściwie nie ma własnych IgE lub ma twoje, ale jest ich niewiele. Dlatego mogą wyjść wyniki fałszywie ujemne i pojawić sie trudności z interpretacją. U maluszków dopiero koło 6 miesiąca życia rozpoczyna się synteza IgE.

Jeśli chodzi o charczenie , to pytanie, czy nie jest to sapka, która faktycznie często jest powiązana z alergią pokarmową. Nie podpowiem ci, czy zrobić badania. Natomiast jeśli zmieniłaś mleko odstawiając jedno i wprowadzając drugie to dziecko potrzebuje się przyzwyczaić. Lekarze uważają, że niedojrzały układ pokarmowy może potrzebować na to około 2 tyg.
Właśnie trafiłam na Twój drugi wątek na ten sam temat i odnoszę wrażenie że chcesz usłyszeć że masz robić tak jak czujesz i nie stosować się do zaleceń. Raczej wątpię by któraś dziewczyna tak Ci poradziła - mamy tu różne zdania na różne tematy ale napewno żadna nie chce źle dla żadnego dziecka i skoro rozwiązanie masz podane - testy alergologiczne to po co chcesz kluczyć i przedłużać dyskomfort dziecka?
A i jak do całego tematu ma się informacja że masz 3 puszki Neocante? Nie chcesz żeby się "zmarnowało" czy jak?
 
Nie jedynie chcialam uniknąć dyskusji na temat konieczności wypisania recepty przez lekarza, a odnośnie testów dlatego pytam ponieważ dużo słyszałam, że u takich maluchów testy są niewiarygodne, tamten wątek tyczy się również innych badań.
 
reklama
U nas alergolog zalecał testy po 1r.ż. i tak też zrobiliśmy, Do tego czasu syn był na Nutramigenie.

Ja w sumie nie spotkałam się, by objawem nietolerancji mleka (alergii) był świszczący, charczący oddech - a osłuchowo jest czysta? Jeśli podejrzewasz refluks, to pozostaje wizyta u gastrologa.
 
reklama
U nas alergolog zalecał testy po 1r.ż. i tak też zrobiliśmy, Do tego czasu syn był na Nutramigenie.

Ja w sumie nie spotkałam się, by objawem nietolerancji mleka (alergii) był świszczący, charczący oddech - a osłuchowo jest czysta? Jeśli podejrzewasz refluks, to pozostaje wizyta u gastrologa.
Te testy są tylko częścią zleconych badań. Wydaje mi się że lekarz chce wykluczyć kolejne przyczyny dolegliwości dzieciątka. To chyba nie jest proste zadanie ale dla mnie plusem jest że lekarz w ogóle coś działa a nie stwierdza że to normalne i trzeba czekać.
 
Do góry