reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Testy alergiczne u niemowlaka

Skalia1

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
5 Grudzień 2019
Postów
100
Witam, czy jest sens wykonania testu alergicznego z krwi u niemowlaka 2,5 miesiąca. Córka pije Nutramigen, skóra czysta, ale ma dolegliwości ze strony układu pokarmowego i świszczący, charczący oddech czasami wręcz jakby się dusiła. Czy lepiej przejść na Neocate i zobaczyć po prostu czy będzie poprawa? Mam 3 puszki.
 
reklama
Rozwiązanie
@Skalia1 jeśli chodzi o diagnostykę nie ma dokładnej granicy wiekowej. Jednak twoja córeczka jest tak maleńka, że ona jeszcze właściwie nie ma własnych IgE lub ma twoje, ale jest ich niewiele. Dlatego mogą wyjść wyniki fałszywie ujemne i pojawić sie trudności z interpretacją. U maluszków dopiero koło 6 miesiąca życia rozpoczyna się synteza IgE.

Jeśli chodzi o charczenie , to pytanie, czy nie jest to sapka, która faktycznie często jest powiązana z alergią pokarmową. Nie podpowiem ci, czy zrobić badania. Natomiast jeśli zmieniłaś mleko odstawiając jedno i wprowadzając drugie to dziecko potrzebuje się przyzwyczaić. Lekarze uważają, że niedojrzały układ pokarmowy może potrzebować na to około 2 tyg.
No u nas akurat tylko czas był najlepszym lekarstwem na wszelkie dolegliwości brzuszkowo-alergiczne ;-)
Ale różnie bywa, więc nie kwestionuję zdania lekarza. Lepiej sprawdzić niż potem żałować, że się tego nie zrobiło (nie znam drugiego wątku autorki).

A wogóle polecam kurację Latopic - z tymże nie pamiętam od jakiego wieku jest. My chyba zaczęliśmy jak młody miał 9 m-cy.
 
reklama
No u nas akurat tylko czas był najlepszym lekarstwem na wszelkie dolegliwości brzuszkowo-alergiczne ;-)
Ale różnie bywa, więc nie kwestionuję zdania lekarza. Lepiej sprawdzić niż potem żałować, że się tego nie zrobiło (nie znam drugiego wątku autorki).

A wogóle polecam kurację Latopic - z tymże nie pamiętam od jakiego wieku jest. My chyba zaczęliśmy jak młody miał 9 m-cy.
Powiem Ci że stwierdzenie "czas jest najlepszym lekarstwem" mnie przeraża. Nie miałam takich przebojów z synkiem bo jest cycoholikiem i było mi łatwo wyłapać uczulające go jedzonko. Jednak to że z pierwszym dzieckiem "się udało" nie znaczy że tak będzie z drugim i od jakiegoś czasu z przerażeniem czytam opisy Mam które właśnie czekają... Mam pod tym względem ogromne trudności żeby uwierzyć że tylko czas może być lekarstwem. No tak mam i już.
A tak z czystej ciekawości - ile musiałaś czekać na rozwiązanie problemów brzuszkowych?
 
Do ok 1 r.ż. - potem jak ręką odjął.
Oczywiście w międzyczasie próbowałam wszelkich rad od lekarzy (a nie, że zostawiłam dziecko same sobie i czekałam aż przejdzie - bo może faktycznie można znaleźć winowajcę), ale żadne leki i metody nie dawały efektu (a czasem wręcz go wzmagały). I w pewnym momencie wszystko zaczęło przechodzić. Z Nutramigenu przeszłam na zwykłe mm i obyło się bez żadnych niespodzianek.
 
Do ok 1 r.ż. - potem jak ręką odjął.
Oczywiście w międzyczasie próbowałam wszelkich rad od lekarzy (a nie, że zostawiłam dziecko same sobie i czekałam aż przejdzie - bo może faktycznie można znaleźć winowajcę), ale żadne leki i metody nie dawały efektu (a czasem wręcz go wzmagały). I w pewnym momencie wszystko zaczęło przechodzić. Z Nutramigenu przeszłam na zwykłe mm i obyło się bez żadnych niespodzianek.
Podziwiam, wyobrażam sobie ile to stresu kosztuje....ech, najważniejsze że macie to już za sobą.
 
Pytam o testy ponieważ inni lekarze twierdzą, że nie mają sensu u takiego niemowlaka natomiast Pani alergolog zleciła. Córka była osłuchiwana wielokrotnie przez różnych lekarzy, osłuchowo czysta, byliśmy u laryngologa - czysto, u gastrologa prawdopodobnie niedojrzałość przewodu pokarmowego a charczenie nie wiadomo skąd można zmienić mleko na Neocate, pierwsza Pani alergolog zaleciła zmianę.mleka na Neocate, druga te wszystkie badania w swojej prywatnej przychodni dlatego dopytuje poniewaz nie chcę córki narażać na ból, pozbawiać dużej ilości krwi jeżeli wyniki mają być wątpliwe. Córcia nie charczy cały czas, ale czasami strasznie, i prawie codziennie. Rano zaczęłam powoli wprowadzać Neocate bardzo się przed tym bronilam, ale już strasznie się o nią boję.
 
Powiem Ci że stwierdzenie "czas jest najlepszym lekarstwem" mnie przeraża. Nie miałam takich przebojów z synkiem bo jest cycoholikiem i było mi łatwo wyłapać uczulające go jedzonko. Jednak to że z pierwszym dzieckiem "się udało" nie znaczy że tak będzie z drugim i od jakiegoś czasu z przerażeniem czytam opisy Mam które właśnie czekają... Mam pod tym względem ogromne trudności żeby uwierzyć że tylko czas może być lekarstwem. No tak mam i już.
A tak z czystej ciekawości - ile musiałaś czekać na rozwiązanie problemów brzuszkowych?
Mnie również takie stwierdzenie przerażało, bo problem był. I gdyby nie zbywanie lekarzy wiele cierpienia moje dziecko mogłoby uniknąć, a zwłaszcza poszerzenia jelita. Więc jestem zdania, że nie zbywanie, ale też nie leki bez badań.

@Skalia1 już ci pisałam, że badania są konieczne, zwłaszcza pasaż. To jest bezbolesne badanie podobnie jak pH metrie. To bardziej rodziców boli niż dziecko. A lepsze badania niż cierpienie dziecka czy leki na chybił trafil
 
Rezygnując z badań możesz nie poznać przyczyny i męczyć się dalej. To nie jest nie wiadomo jaka ilość krwi - na pewno nie pobiorą więcej niż można.
A córka ulewa? Czy dużo je?
 
reklama
@Skalia1 jeśli chodzi o diagnostykę nie ma dokładnej granicy wiekowej. Jednak twoja córeczka jest tak maleńka, że ona jeszcze właściwie nie ma własnych IgE lub ma twoje, ale jest ich niewiele. Dlatego mogą wyjść wyniki fałszywie ujemne i pojawić sie trudności z interpretacją. U maluszków dopiero koło 6 miesiąca życia rozpoczyna się synteza IgE.

Jeśli chodzi o charczenie , to pytanie, czy nie jest to sapka, która faktycznie często jest powiązana z alergią pokarmową. Nie podpowiem ci, czy zrobić badania. Natomiast jeśli zmieniłaś mleko odstawiając jedno i wprowadzając drugie to dziecko potrzebuje się przyzwyczaić. Lekarze uważają, że niedojrzały układ pokarmowy może potrzebować na to około 2 tyg.
 
Rozwiązanie
Do góry