reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Testy alergologiczne u 2-latki?

Dołączył(a)
13 Czerwiec 2021
Postów
10
Myślę czy córce nie zrobić testów alergologicznych, zwłaszcza, że z mojej strony alergie w rodzinie są chlebem powszechnim, a mała ostatnio narzeka na wysypkę. Jednak boje się czy 2 lata to nie za mało. Znalazłam firmę, która robi panele alergologiczne bez względu na wiek, zwie się ona Polycheck. Czy Wy byście zdecydowały się na te testy? Czy poczekać jeszcze z rok?
 
reklama
Myślę czy córce nie zrobić testów alergologicznych, zwłaszcza, że z mojej strony alergie w rodzinie są chlebem powszechnim, a mała ostatnio narzeka na wysypkę. Jednak boje się czy 2 lata to nie za mało. Znalazłam firmę, która robi panele alergologiczne bez względu na wiek, zwie się ona Polycheck. Czy Wy byście zdecydowały się na te testy? Czy poczekać jeszcze z rok?
Zależy jak bardzo alergia dokucza. Jeżeli dolegliwości są mocne, to bym się zdecydowała. Jednak jeżeli nie są uciążliwe to bym poczekała. Mam synka, który co prawda z alergii wyrósł. Ale zarówno gastroenterolog jak i alergolog byli zadania, że u dziecka młodszego niż 4 lata wyniki testów są średnio wiarygodne.
 
Każde laboratorium zrobi testy prywatnie niezależnie od wieku dziecka ;) zasadnosc robienia powinien ocenić lekarz po analizie objawów. Test sam w sobie nic nie wniesie - wszysto i tak interpretuje się w odniesieniu do objawów. Polecam wizytę specjalisty alergologa.
 
Moja córka miała 8 miesięcy gdy miała robiony pierwszy panel pediatryczny - miałaby go wcześniej ale pandemia nas zatrzymała. Teraz ma 1,5 roku miała kolejne testy.
 
@kajasza Polecam wizytę u alergologa. Oceni czy warto i jakie testy wykonać. Jak dla mnie spam. Mam nadzieję, że się mylę.
Właśnie trochę dziwne że w jednym poście autorka pisze o synku, w drugim o córce 🤷‍♀️ Chyba, że po prostu o każdym dzieciaczku osobny wątek :)
Screenshot_20210615_085837.jpg
 
Ostatnia edycja:
Do góry