reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Testy owu brak okresu

kingutek

Fanka BB :)
Dołączył(a)
17 Listopad 2011
Postów
427
Miasto
gdańsk
Dziewczyny problem mam następujący
Q grudniu urodziłam synka karmi łam piersią 4 miesiące a gdy go odstawialam dostalam pierwszy okres dwa cykle miałam normalnie co 35 dni. 22 czerwca dostałam okres i od tej pory go nie mam. Myślą na początku że coś mi się pomoeszalo w cyklach bo po pierwszej ciąży też tak miałam że jeden cykl miałam prawie 60 dniowy więc czekałam cierpliwie. Zrobiłam kilka testów ciążowych wszystkie negatywne.Czekam na wizytę u ginekologa ale w zeszłym tyg postanowiłam zrobić testy owulacyjne żeby zobaczyć czy przypadkiem owu się nie przesunęla no i w środę wyszedł mi pozytyw i tak utrzymuje się do dziś czyli już 6 dzień. Co do szans na ciąże raczej jest mała szansa bo co prawda się nie zabezpieczamy ale mój facet nie kończy we mnie. Pytanie dlaczego te testy owu tyle dni są pozytywne tyle czasu i czy wogole te testy według was wskazują wynik pozytywny bo kreski są zbliżone do testowej ale nigdy nie były mocniejsze.
 

Załączniki

  • 15353510797033526647135583879718.jpg
    15353510797033526647135583879718.jpg
    2,2 MB · Wyświetleń: 269
reklama
Zrób betę z krwi. Stosunek przerywany to nie jest metoda antykoncepcyjna... Testy owu badają poziom LH, a on o ile mnie pamięć nie myli, to we wczesnej ciąży jest wysoki...
 
Pozytywny test owulacyjny pokazuje, że organizm szykuje się do owulacji, do ktorej nie musi dojść. Liczy się tylko pierwszy pozytyw, od ktorego liczymy 24-36h, kiedy to powonna wystapic owu. Nie ma znaczenia ile kolejnych testów jest poztywnych. Mogą być dwa a może pięć.
Po odstawieniu dziecka od piersi organizm może trochę szaleć hormonalnie. Może przygotowywać się do owulacji ale może też z tego nic nie wyjść i takich podejść będzie kilka.
Rzeczywiście HCG jest bardzo podobne do LH, dlatego często testy owu pokazują pozytyw, kiedy jest ciąża. U mnie tak było, ale jednocześnie test ciążowy był pozytywny, więc nie sądzę, żeby o to chodziło u Ciebie. Zawsze jednak możesz zrobić bete, aby się upewnic.

4BoJp1.png
 
Ciąże raczej też wykluczam czytałam tez ze przy torbiel ach dochodzi do zatrzymania miesiączki i testy owu też mogą wychodzić dodatnie. Teraz zrobiłam jeszcze jeden i wyszła już słabsza kreska
 
Zrobiłam test ciazowy tak na wszelki wypadek ale zamiast rozwiać moje wątpliwości to mam ich więcej.
Test Bobo test płytkowy początkowo wydawało mi się że coś tam się pojawiło ale zniknęło i jak spojrzałam na test po 5 min to była kreska testowa cały ten pasek był lekko różowy a na jego tele było widać biała kreskę ale wyglądało to na miejsce gdzie dana kreska ma się pojawić test uznałam za negatywny wrzuciłam do szafki ale jak otworzyłam szafkę po 20 min 0atrze a tam slaba druga kreska ale widoczna wiem że test nieważny
 

Załączniki

  • IMG_20180827_114659.jpg
    IMG_20180827_114659.jpg
    848,5 KB · Wyświetleń: 273
  • IMG_20180827_114452.jpg
    IMG_20180827_114452.jpg
    886,7 KB · Wyświetleń: 256
Do góry