reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Testy owulacyjne - 1 cykl

Babyboomka

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
17 Czerwiec 2019
Postów
139
Cześć, zaczynam zabawę z testami owulacyjnymi jako mama z doświadczeniami i przed 40tką. Jakoś nie potrafiłam z nich korzystać, nie ufałam. Teraz zaczynam.
Czy owulacja może pojawić się na tydzień przed planowanym okresem?
Tak przegladam i przegladam Internet i widzę, że pozytywne kreski wychodzą np. w 19 dc. Może to wyłącznie przy długich cyklach (33 dni np)
Stosujecie tylko wieczorem, zeby miało to sens?
Mój cykl 27 dni (po ciazy sie skrocil), dwie mocne kreski pokazuje dziś z rana w 12 dc, pojawil sie tez sluz.
 
reklama
Cześć, zaczynam zabawę z testami owulacyjnymi jako mama z doświadczeniami i przed 40tką. Jakoś nie potrafiłam z nich korzystać, nie ufałam. Teraz zaczynam.
Czy owulacja może pojawić się na tydzień przed planowanym okresem?
Tak przegladam i przegladam Internet i widzę, że pozytywne kreski wychodzą np. w 19 dc. Może to wyłącznie przy długich cyklach (33 dni np)
Stosujecie tylko wieczorem, zeby miało to sens?
Mój cykl 27 dni (po ciazy sie skrocil), dwie mocne kreski pokazuje dziś z rana w 12 dc, pojawil sie tez sluz.
Może. Ale 7 dniowa faza lutealna nie jest prawidłowa i utrudnia, a nawet uniemożliwia zajście w ciążę. Jeżeli faktycznie masz owu 7 dni przed miesiączką udaj się do ginekologa. Dostaniesz zapewne leki na wydłużenie fazy lutealnej. Prawidłowa, sprzyjająca zajściu ma długość 10-16 dni.

Ale jeżeli w 12 dc test pozytywny to owu w 13-14 dniu. Przy cyklach 27 dni to nie będzie tydzień przed @. Tylko 13 dni. Czyli prawidło.

I nie musisz robić wieczorem, najważniejsze żeby nie robić z porannego moczu (patrz instrukcja). Kilka godzin przed testem nie pije się dużo i robi do pierwszego pozytywnego.
 
Tylko pamiętaj, że pozytywne testy nie gwarantują owulacji. Wskazują tylko pik lh. A ten może wystąpić, a mimo to owu nie będzie.
 
Dziękuję, kreski są takie same, ciekawe, czy jutro pokaże się jedna mocniejsza. Tak czy siak, działamy. Cieszę się, że od 10-16 dni, bo też naczytałam się, że owulacja powinna występować 14 dni przed planowaną miesiączką..

Co do LH - tak tak, wiem, a szkoda ;) to by było cudowne :)

Instrukcja - pudełko zaginęło, mam same paski w folii, na której jest napisane, że wystarczy zanurzyć pasek do konkretnego miejsca i tyle.
 
Te 14 dni to takie założenie, dla cyklu 28 dni. No i zazwyczaj trwa ok 14 dni. Ja mam np. Fazę lutealna 10 dniowa.

Myślę, że jeżeli dzisiaj kreseczki takie same, to już możesz traktować jako pozytywny 🙂
 
A ja polecam Ci testy clearblue z takim czytnikiem 😊 jasno pokazuje czy jest owulacja czy nie, pokazuje się uśmiechnięta buźka. Może i trochę droższe niz takie zwykłe testy ale u nas zadziałało już przy pierwszym cyklu jak je stosowaliśmy, wcześniej 3 cykle stracone bo aplikacja pokazywała mi źle owulację, która w rzeczywistości była tydzień później
 
Do góry