reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Testy owulacyjne a temperatura

Dołączył(a)
28 Luty 2020
Postów
13
Hej dziewczyny. Po raz pierwszy używam testów owulacyjnych więc można powiedzieć że jestem nowa w tym temacie. Temperature mierze od dłuższego czasu lecz z nią bywało różnie... Czy dobrze rozumiem że ostatni test wskazuje na owulacje?
 

Załączniki

  • 20200627_165519.jpg
    20200627_165519.jpg
    1,3 MB · Wyświetleń: 446
  • 20200627_165512.jpg
    20200627_165512.jpg
    843,9 KB · Wyświetleń: 352
reklama
Witajcie Dziewczyny,

Postanowiłam dołączyć do wątku bo nasuwa mi się pewne pytanie. Moze, któraś z Was się orientuje czy w cyklach bezowulacyjnych wydziela się LH? Przez trzy cykle robię testy owulacyjne, cykle mam z reguły 28-29-dniowe. Od 10-11 cyklu wychodzą testy pozytywne, nawet dziś przy 19 dc test owu jest pozytywny. Jednak biorę leki, które w pływają na prolaktyne, ktorą co prawda, bez obciążenia mam w normie, ale w ciążę na razie nie udało mi się zajść, więc się zastanawiać czy mam w ogóle owulkę. Dodam, że temperatura ciała waha się między 36,1 a 36,9; ale te wzrosty to raczej od temperatury otoczenia.
 
Witajcie Dziewczyny,

Postanowiłam dołączyć do wątku bo nasuwa mi się pewne pytanie. Moze, któraś z Was się orientuje czy w cyklach bezowulacyjnych wydziela się LH? Przez trzy cykle robię testy owulacyjne, cykle mam z reguły 28-29-dniowe. Od 10-11 cyklu wychodzą testy pozytywne, nawet dziś przy 19 dc test owu jest pozytywny. Jednak biorę leki, które w pływają na prolaktyne, ktorą co prawda, bez obciążenia mam w normie, ale w ciążę na razie nie udało mi się zajść, więc się zastanawiać czy mam w ogóle owulkę. Dodam, że temperatura ciała waha się między 36,1 a 36,9; ale te wzrosty to raczej od temperatury otoczenia.
Ja tylko napisze tak: test owu negatywny nie oznacza że owu nie było lub nie będzie tak samo test owu pozytywny nie mówi o tym że owu była lub będzie w danym cyklu. Jeśli masz regularne cykle to 7-8 dni po domniemanej owu sprawdź progesteron jeśli będzie 10 i więcej to znaczy że owu była.

A i testy owu robi się tylko do pierwszego pozytywnego bo później wychodzą klocki i robią z mózgu wodę kobietom. Nie którym dziewczynom pik LH utrzymuje się cała II fazę cyklu innej tydzień a jeszcze innej jeden dzień.
 
Ja tylko napisze tak: test owu negatywny nie oznacza że owu nie było lub nie będzie tak samo test owu pozytywny nie mówi o tym że owu była lub będzie w danym cyklu. Jeśli masz regularne cykle to 7-8 dni po domniemanej owu sprawdź progesteron jeśli będzie 10 i więcej to znaczy że owu była.

A i testy owu robi się tylko do pierwszego pozytywnego bo później wychodzą klocki i robią z mózgu wodę kobietom. Nie którym dziewczynom pik LH utrzymuje się cała II fazę cyklu innej tydzień a jeszcze innej jeden dzień.
Dziekuję ogromnie, nie wiedziałam o tym progesteronie ;) a z tymi testami to faktycznie jest cyrk, bo w poprzednich pozytywne wychodziły mi przez 7 dni, a w obecnym cyklu 12.
 
Dziekuję ogromnie, nie wiedziałam o tym progesteronie ;) a z tymi testami to faktycznie jest cyrk, bo w poprzednich pozytywne wychodziły mi przez 7 dni, a w obecnym cyklu 12.
Nie rób już tych testów owu. A w kolejnym cyklu rób tylko do pierwszego pozytywnego i później 8 dni po pozytywnym teście zrób progesteron i będziesz wiedziała czy pozytywny test owu = owulacja u ciebie.
 
Hej dziewczyny. Po raz pierwszy używam testów owulacyjnych więc można powiedzieć że jestem nowa w tym temacie. Temperature mierze od dłuższego czasu lecz z nią bywało różnie... Czy dobrze rozumiem że ostatni test wskazuje na owulacje?
Skok:24-25 dc, Wiec tak bym liczyła owulacje. Na testach sie nie znam ale chyba potwierdzają. Choć czasem sa tzw temperatury przedwczesne, przed szczytem śluzu i takich sie nie bierze pod uwagę.
 
Witajcie Dziewczyny,

Postanowiłam dołączyć do wątku bo nasuwa mi się pewne pytanie. Moze, któraś z Was się orientuje czy w cyklach bezowulacyjnych wydziela się LH? Przez trzy cykle robię testy owulacyjne, cykle mam z reguły 28-29-dniowe. Od 10-11 cyklu wychodzą testy pozytywne, nawet dziś przy 19 dc test owu jest pozytywny. Jednak biorę leki, które w pływają na prolaktyne, ktorą co prawda, bez obciążenia mam w normie, ale w ciążę na razie nie udało mi się zajść, więc się zastanawiać czy mam w ogóle owulkę. Dodam, że temperatura ciała waha się między 36,1 a 36,9; ale te wzrosty to raczej od temperatury otoczenia.
Temperaturę mierzysz prawidłowo? Tzn przed wstaniem z łóżka po spoczynku.
Bo jesli tak to te różnice sa prawidłowe.
Tylko zeby sie na tym opierać trzeba mierzyć prawie cały cykl, a przynajmniej od ustania miesiaczki do 3 wyzszych
 
Hej,podlacze sie.
Mierze temp dlugo juz.
W sobote mialam piekny test owu pozytywny,a skoku nie bylo,poszlam 4 dni od pozytywnego testu na usg,i lekarka mowi ze moze byla owu ze moze nie,ze moze jakas resztka plynu,ze w sumie to ona nie wiez czy jest cialko zolte,ladne endo i tyle...czyli mam czekac.Wiec ja mysle ze jak masz skok i testy sa dodatnie to dobry znak,,ja bym sie cieszyla.Ja od paru dobrych miesiecy mam tak ze mam testy owu pozytywne i brak skoku przez 4-5(!) dni i jest skok na pare dni i opada i jest okres.Dodam tylko ze mieszkam w Uk,i tu sie nie ma jak przebadac tak jak w Pl.
 
Witajcie Dziewczyny,

Postanowiłam dołączyć do wątku bo nasuwa mi się pewne pytanie. Moze, któraś z Was się orientuje czy w cyklach bezowulacyjnych wydziela się LH? Przez trzy cykle robię testy owulacyjne, cykle mam z reguły 28-29-dniowe. Od 10-11 cyklu wychodzą testy pozytywne, nawet dziś przy 19 dc test owu jest pozytywny. Jednak biorę leki, które w pływają na prolaktyne, ktorą co prawda, bez obciążenia mam w normie, ale w ciążę na razie nie udało mi się zajść, więc się zastanawiać czy mam w ogóle owulkę. Dodam, że temperatura ciała waha się między 36,1 a 36,9; ale te wzrosty to raczej od temperatury otoczenia.
Tak wydziela się. Sama tak miałam. Dopiero podczas pomiarów temperatury i wyzyt u ginekologa okazało się, że owolacja to u mnie loteria. Mierzysz temp po przebudzeniu?
 
reklama
Tak wydziela się. Sama tak miałam. Dopiero podczas pomiarów temperatury i wyzyt u ginekologa okazało się, że owolacja to u mnie loteria. Mierzysz temp po przebudzeniu?
A mialas tak ze owu test pozytyw brak skoku temp. I na usg bylo brak owulacji.ciekawi mnie czy zawsze musi byc lub da sie wychwycic ten skok temp
 
Do góry