reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Testy owulacyjne

Mario95

Fanka BB :)
Dołączył(a)
3 Styczeń 2021
Postów
1 613
Hej, jestem tutaj nowa🙂 chciałam się poradzić odnośnie testów owulacyjnych.. Dopiero zaczynam i nie do końca wiem jak je zinterpretowac, czy to była owulacja? 🤔 ponieważ producent mówi że test jest pozytywny gdy druga kreska jest tak samo intesywna a u mnie wyszła ciemna ale jednak slabsza.. 🤔🤷‍♀️ wstawiam zdjęcie i z góry dziękuje za pomoc 🙂
 

Załączniki

  • IMG_20210103_165356.jpg
    IMG_20210103_165356.jpg
    964,7 KB · Wyświetleń: 217
reklama
reklama
Ja testowalam pierwszy raz, więc dopiero jestem świeża w tym temacie.. Za kilka dni robię test to się wszystko okaże 🤞
W listopadzie bawiłam się testami owu. Wg ulotki żaden nie wyszedł pozytywny 😕
Najciemniejszy był prawie taki jak kontrolna, ale jednak nie tak ciemny. Byłam pewna, że owu nie było. 10 dni po tym teście zrobiłam ciążowy.. Okazało się, że owu jednak była, bo ciążowy pokazał 2 kreski. Jestem więc chodzącym przykładem, że testy owu też bywają zawodne i nie koniecznie wszystko jest jak w ulotce 😉
 
reklama
Przy staraniach najlepiej obserwować śluz. Testy owulacyjne wykrywają pik lh, który następuje przed owulacją. U mnie np w jednym cyklu było tak że test w godzinach popołudniowych pokazał kreskę dosyć ciemną, ale bledszą od kontrolnej, wieczorem trochę ciemniejszą ale nadal nie była tak intensywnej barwy co kontrolna. Następnego dnia ok 10 była bledsza niż wieczorem. Pik więc wystąpił najprawdopodobniej nocą. Wiem, że owulacja była bo wystąpił poowulacyjny skok temperatury. Jeżeli kreski zaczynają być ciemniejsze, ja bym próbowała współżycia. Żywotność plemników wynosi nawet 5 dni. Więc jest szansa na poczęcie. W drugą ciążę zaszłam, mimo testów negatywnych. Ale śluz był wysoce płodny.
 
reklama
Do góry