reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Testy owulacyjne

Słabsza kreska oznacza niski poziom ale czy przy spadku poziomu po owulacji, może znowu wzrosnąć? Po tygodniu kreski są prawie takie same. Wiem że po pozytywnym wyniku dalej się nie robi, ale na forum widziałam niejeden cykl od a do z testowany..

Wiesz że tak się nie robi ale pytasz co z tym. Nic to nie znaczy. Jedne dziewczyny mają kilka godzin po piku test już biały, a inne mają nadal mocna kreskę

Jeżeli interesuje Cie np moje życie to ja mam cały cykl jasne kreski 😊 a owulacje mam na 100% bo trzy razy byłam w ciąży
 
reklama
Wiesz że tak się nie robi ale pytasz co z tym. Nic to nie znaczy. Jedne dziewczyny mają kilka godzin po piku test już biały, a inne mają nadal mocna kreskę

Jeżeli interesuje Cie np moje życie to ja mam cały cykl jasne kreski 😊 a owulacje mam na 100% bo trzy razy byłam w ciąży
Jestem zbyt dociekliwa 🙈 przez ten ostatni wydłużony cykl byłam w kropce bo nie wiedziałam czego się teraz spodziewać. Zdarzały mi się nieregularne cykle ponad rok temu ale nie aż tak.
Dzięki za poradę :)
 
Jestem zbyt dociekliwa 🙈 przez ten ostatni wydłużony cykl byłam w kropce bo nie wiedziałam czego się teraz spodziewać. Zdarzały mi się nieregularne cykle ponad rok temu ale nie aż tak.
Dzięki za poradę :)

Dlatego przy staraniach o dziecko lekarze zalecają seks co 2-3 dni.
Dla mnie dużo lepsze niż testy owulacyjne jest poprawne mierzenie temperatury
 
Dlatego przy staraniach o dziecko lekarze zalecają seks co 2-3 dni.
Dla mnie dużo lepsze niż testy owulacyjne jest poprawne mierzenie temperatury

Glownie chyba chodzi o to, ze przy np codziennym seksie w dni plodne nasienie moze byc gorszej jakosci. A ze przy staraniach co 2-3 dni nasienie ma czas sie zregenerowac Sa dwie teorie wlasnie. Jedni sa zwolennikami codziennie, drudzy co kilka dni. Plemniki sa w stanie te 2-3 dni przetrwac w sprzyjajacych warunkach w drogach rodnych kobiety.
 
Glownie chyba chodzi o to, ze przy np codziennym seksie w dni plodne nasienie moze byc gorszej jakosci. A ze przy staraniach co 2-3 dni nasienie ma czas sie zregenerowac Sa dwie teorie wlasnie. Jedni sa zwolennikami codziennie, drudzy co kilka dni. Plemniki sa w stanie te 2-3 dni przetrwac w sprzyjajacych warunkach w drogach rodnych kobiety.

Nie. Chodzi o to, że plemnik w teorii żyją 2-3 dni w drogach rodnych kobiety i mogą poczekać na owulację.

Oczywiście zdarza się, że przy jakiś mega parametrach żyją nawet do 7 dni, ale to już wyjątki.
Stąd stosunki co 2-3 dni są optymalne jeżeli chce się zajść w ciąże, a nie jeden stosunek w cyklu jak będzie pik na teście owulacyjnym bo tego dotyczy ten temat


Edit. A co do samej teorii o której piszesz, to np. przy badaniach nasienia zaleca się min. 2 dni abstynencji więc coś może w tym być, ale to zupełnie inny temat
 
Nie. Chodzi o to, że plemnik w teorii żyją 2-3 dni w drogach rodnych kobiety i mogą poczekać na owulację.

Oczywiście zdarza się, że przy jakiś mega parametrach żyją nawet do 7 dni, ale to już wyjątki.
Stąd stosunki co 2-3 dni są optymalne jeżeli chce się zajść w ciąże, a nie jeden stosunek w cyklu jak będzie pik na teście owulacyjnym bo tego dotyczy ten temat


Edit. A co do samej teorii o której piszesz, to np. przy badaniach nasienia zaleca się min. 2 dni abstynencji więc coś może w tym być, ale to zupełnie inny temat

Wgl ja przeczytalam u ciebie w poscie "dlaczego lekarze zalecaja", a nie "dlatego". Sorry, moj blad 😁
 
Do góry