reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Testy owulacyjne

Dziewczyny,
a gdybyscie mialy polecic test jakiejs konkretnej firmy to ktory??
Mysza1984 - ja rozumiem tak dzialanie testow owu. ze zawsze sa dwie kreski tylko nie tak samo ciemne. obie staja sie tak samo ciemne jedynie przed owulacja...jesli sie myle to czy sa testy ktore wskazuja jedna kreske a tylko przed owulacja druga???
z gory dzieki za ewetnulane wyjasnienia jesli ktoras z Was mi to objasni :-)
 
reklama
Dziewczyny,
a gdybyscie mialy polecic test jakiejs konkretnej firmy to ktory??
Mysza1984 - ja rozumiem tak dzialanie testow owu. ze zawsze sa dwie kreski tylko nie tak samo ciemne. obie staja sie tak samo ciemne jedynie przed owulacja...jesli sie myle to czy sa testy ktore wskazuja jedna kreske a tylko przed owulacja druga???
z gory dzieki za ewetnulane wyjasnienia jesli ktoras z Was mi to objasni :-)


No właśnie, myślałam, że ten cykl spiszę na straty, i że to te testy są felerne. No bo dwie takie same kreski utrzymywały mi się przez 2 albo nawet 3 dni. Ale znalazłam gdzieś na necie wypowiedź dziewczyny, która miała podobną sytuację poszła do ginekologa, a ten powiedział jej, że widocznie taka jej natura i hormon LH dłużej się u niej utrzymuje, ma go po prostu więcej. Nie wiem ile w tym prawdy, ale widocznie coś musi być ;-). W prawidłowym działaniu rzeczywiście musi być tak że występuje szczyt - tj. dwie identyczne kreski, albo testowa ciemniejsza, a następnie już powinna robić się z każdym dniem bledsza. Powinno się widzieć różnicę w intensywności. Nie spotkałam się jeszcze z przypadkiem, że nie było nic a nagle 2 grube kreski. Ale jak widać, różnie to bywa. Powodzenia ;-)
 
Dziewczyny,
a gdybyscie mialy polecic test jakiejs konkretnej firmy to ktory??
Mysza1984 - ja rozumiem tak dzialanie testow owu. ze zawsze sa dwie kreski tylko nie tak samo ciemne. obie staja sie tak samo ciemne jedynie przed owulacja...jesli sie myle to czy sa testy ktore wskazuja jedna kreske a tylko przed owulacja druga???
z gory dzieki za ewetnulane wyjasnienia jesli ktoras z Was mi to objasni :-)
Ja osobiście polecam Signa Plan.Zakupiłam takie na allegro za parę groszy 5 sztuk testów owul. i 1 test ciążowy gratis.
Co do działania to działały bynajmniej na mnie bez zarzutu..Dodam że na pierwszym teście pojawiła się tylko jedna kreska,drugiego ,trzeciego i czwartego ta druga kreska robiła się coraz ciemniejsza a piątego była już o wiele ciemniejsza od C.
 
Mysza1984 i jak? Będziesz mamą?
Ja pierwszy raz stosuję testy.Pierwszy zrobiłam w 11 dc i wyszła jedna kreska.Drugi w 13 dc i wyszły już dwie kreski tylko druga jaśniejsza.Dziś 14 dc i druga kreska jest ale słabsza niż wczorajsza.Wczoraj było przytulanko:zawstydzona/y: i mam nadzieję,że coś z tego wyjdzie.Ja szczerze mówiąc dalej nie rozumiem zasady działania tych testów.
Może ktoś bardziej doświadczony mógłby mi wyjaśnić?
Wszędzie pisze,że dwie kreski oznaczją,że owulacja wystąpi w ciągu 12 do 36 h. Czy to oznacza, że gdy pojawią się dwie kreski, to w tej chwili jeszcze jej nie ma i dopiero wystąpi?Czy mam te min. 12 godzin czekać dla pewności?
A co jeśli komórka jajowa już wędruje sobie przez jajowód?Czy nadal będą dwie kreski?Wtedy przecież dochodzi do zapłodnienia.Wiem,że plemniki trochę żyją w naszych organizmach ale dla mnie to budzi nadal szereg pytań.
Z góry dzięki za odpowiedź.
Pozdrawiam wszystkie staraczki:-)
 
czesc Dziewczyny,
ja ciagle probuje roznych testow owu. - tzn. roznych firm - i wg. tego co pisza w ulotkach pozytywny test wychodzi tylko i wylacznie wtedy gdy obie kreski sa rownie ciemne albo gdy kreska testowa jest nawet ciemniejsza ot kontrolnej.
LauraOna - mam ten sam klopot co Ty moja droga:-) bo jeszcze nigdy nie wyszly mi obie kreski tak samo ciemne, a wiec zgodnie z ulotka test nie wyszedl pozytywny.natomiast w kolejnych dniach cyklu wychodza juz tylko bledsze i tyle...sama nie wime co o tym myslec...tak czy inaczej moj gin. mowi ze testy owu nie sa zadna miarodajna metoda diagnostyczna, nie uzywa sie ich w zandych szanujacych sie laboratoriach i wskazywal tylko na metode temperaturowa jakos skuteczna w okresleniu owulacji choc oczywiscie najdokladniej wskazuje ja monitoring jajników...eh,sama nie wiem czy te testy nie jest strata kasy, ale z drugiej strony ja prowadze taki tryb zycia ze chyba ciezko bedzie mi sie zebrac do mmierzenia tempki...moze faktycznie jest tu ktos madry i nam to jakos sensownie objasni:-)
pozdrawiam:-)
 
Witam wszystkich! Jestem pierwszy raz na forum i po dwoch nieudanych cyklach postanowilam skorzystac z testow owulacyjnych. Nie mierze temp bo przy moich czestych przeziebieniach to raczej nie mozliwe. Dotad mialam regularne cykle (27 dni) ale przedostatni okres spoznil mi sie 5 dni a ostatni mialam 5 dni za wczesnie.. Uzywalam kalkulatora dni plodnych ale w tej sytuacji juz sie nie sprawdza chociaz jak obliczylam wczesniejsza owu to mialam b. duza szanse bo kochalismy sie codziennie przez wszystkie dni plodne ale nic... 2 dni temu zrobilam tes owu i nie bylo drugiej kreski, wczoraj zrobilam i jest ale bardzo jasna wiec licze ze dzis sie wkoncu pojawi bo liczac na kalkulator dni to owu wypadala mi wczora... Nic juz nie rozumiem, wszystko mi zle wychodzi a zadne obliczenia sie nie pokrywaja z prawda wiec w zwiazku z tym mam pytanie czy ktoras z was juz tak miala i czy powinnam zaufac testom?? Dodam ze podczas owu nie mam zadnych objawow wiec tym bardziej jestem skolowana bo nie znam swojego organizmu:/ Prosze o odp, pozdrawiam wszystkich
 
Witam wszystkich! Jestem pierwszy raz na forum i po dwoch nieudanych cyklach postanowilam skorzystac z testow owulacyjnych. Nie mierze temp bo przy moich czestych przeziebieniach to raczej nie mozliwe. Dotad mialam regularne cykle (27 dni) ale przedostatni okres spoznil mi sie 5 dni a ostatni mialam 5 dni za wczesnie.. Uzywalam kalkulatora dni plodnych ale w tej sytuacji juz sie nie sprawdza chociaz jak obliczylam wczesniejsza owu to mialam b. duza szanse bo kochalismy sie codziennie przez wszystkie dni plodne ale nic... 2 dni temu zrobilam tes owu i nie bylo drugiej kreski, wczoraj zrobilam i jest ale bardzo jasna wiec licze ze dzis sie wkoncu pojawi bo liczac na kalkulator dni to owu wypadala mi wczora... Nic juz nie rozumiem, wszystko mi zle wychodzi a zadne obliczenia sie nie pokrywaja z prawda wiec w zwiazku z tym mam pytanie czy ktoras z was juz tak miala i czy powinnam zaufac testom?? Dodam ze podczas owu nie mam zadnych objawow wiec tym bardziej jestem skolowana bo nie znam swojego organizmu:/ Prosze o odp, pozdrawiam wszystkich

witaj, ja moze nie jestem znawca:-) ale sama juz kilka razy probowalam testow owu i im dluzej je stosuje tym mam do nich gorszy stosunek,a na tym forum tez juz troche poczytalam no i gadalam ze swoim ginem i wychodzi na to ze testy raczej nalezy porzucic i niestety mierzyc tempke bo one nie daja zadnej gwarancji - w sumie dzialaja jak chca,wlacznie ze wskazywwniem owulacji jak jej np, nie ma,wiec sama rozumiesz...kurde a za ta temkpa tez mam klopty.no nic moze sie jakos zbierzemy;-)powodzenia
 
ja zaczelam testowac 11dc ale dwie kreseczki pojawily sie dopiero 15dc moze poprostu w zlym czasie zaczynasz je robic ,sprobuj jednoczesnie mierzyc temp.i obserwowac sluz ,jak bedzie skok temp i szczyt sluzu wtedy spróbuj zycze dwóch kresek na tescie ovu i ciazowym oczywiscie;)

My z mezem staramy sie juz trzeci miesiac tym razem fundłam sobie testy owu i dzis sa dwie krechy tak bym chciala zeby nam sie udalo i zycze wszystkim kobitkom zeby wam sie udalo;-);-);-)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
moze poprostu kiepskie testy kupilas ja kupilam w aptece i 15dc dopiero krecha sprobuj kupic Lh vitae czy jakos tak?no i niestety tempka tez jest przydatna chociaz moja fixuje .powodzonka
 
reklama
Dziewczyny,
a gdybyscie mialy polecic test jakiejs konkretnej firmy to ktory??
Mysza1984 - ja rozumiem tak dzialanie testow owu. ze zawsze sa dwie kreski tylko nie tak samo ciemne. obie staja sie tak samo ciemne jedynie przed owulacja...jesli sie myle to czy sa testy ktore wskazuja jedna kreske a tylko przed owulacja druga???
z gory dzieki za ewetnulane wyjasnienia jesli ktoras z Was mi to objasni :-)

ja tak mialam tylko raz byly dwie kreski
 
Do góry