reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Toksoplazmoza

reklama
Cześć dziewczyny.
Przed ciążą chce zrobić badania na toxoplazmoze.
Ginekolog kazała mi zbadać poziom IgM, IgG i IgA, tylko co to jest te IgA?:szok:
Wszędzie piszecie o pierwszych dwóch. Na stronie labolatorium Fryda nic nie znalazłam. W ofercie mają: Test awidności Toxo IgG, Toxoplasma gondii IgG, Toxoplasma gondii IgM, Toxoplasma gondii-genet., Toxoplasma IgG wsk.PMR/sur, Toxoplazma IgG PMR, i być tu mądry:confused:. W końcu nie wiem jakie badanie mam zrobić:baffled:.
Widze tutaj kilku ekspertów od Toxo, więc licze na waszą pomoc:-).
 
Witam
Igg świadczy o tym , czy masz przeciwciała czyli czy chorowałaś, , IgM czy jesteś w trakcie zachorowania, a Iga jeśli masz przeciw ciała i nie jesteś w chwili obecnej chora to czy zachorowanie było dawno czy nie dawno:tak:
 
Ja mam toksoplazmozę nabytą. Mój pierwszy lekarz ginekolog pocieszył mnie, że zagrożenie przy ewentualnej ciąży jest minimalne, niż przy toksoplazmozie wrodzonej. Natomiast inny doktor zalecił badania ...Lepiej dmuchać na zimne
 
dziewczyny ja to mam jakies nie normalne te wyniki nic nie kumam z nich igG < 0.130 IU/ml i co to nie wiadomo czy dodatnie czy ujemne a IgM 0.14 chyba nikt by tego nie zrozumial pomocy
 
dziewczyny ja to mam jakies nie normalne te wyniki nic nie kumam z nich igG < 0.130 IU/ml i co to nie wiadomo czy dodatnie czy ujemne a IgM 0.14 chyba nikt by tego nie zrozumial pomocy
powinnas miec podane obok normy jezeli jestes ponizej to spokojnie ale radzilabym sprawdzic za pare tyg ponownie bo moze to być sam początek choroby :dry: ale to tylko tak na wszelki wypadek :sorry2:
 
hej mam igm ujemne iga ujemne tylko igg dodatnie w niewielklim stopniu co swiedczy o przebytym zakazeniu w przeszlosci lekarz powiedzial ze mam sie nie martwic
 
ja tez sie boje o toksoplazmoze... slyszalam ze trzeba uwazac jak sie ma koty... ja mam 2 kocury co sa caly czas w domu... we wrzesniu zapytam lekarza o badania... lepiej zrobic wczesniej niz sie pozniej martwic...
 
reklama
Witam
Widzę, że mowa o toksoplazmozie mam zatem pytanie czy wie może któraś gdzie można awidność zrobić w woj śląskim? Katowice? bielsko? Szukam i nic nie mogę znaleść.
Będe wdzięczna za jakąś podpowiedz.
 
Do góry