reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Tomografia komputerowa głowy

Madziuja

Ludki Cudki :o)
Dołączył(a)
4 Lipiec 2005
Postów
11 280
czy któreś z dzieci miało to badanie? Ze środkiem kontrastowym i prawdopodobnie znieczuleniem?
Czy wszystko było ok po podaniu tych środków? Czy po wybudzeniu były jakieś powikłania?
Nie dość że boję się wyniku to jeszcze samego badania.
 
reklama
moja mała miała tomografię mając 11 miesięcy, po utracie przytomności,musiała mieć podane znieczulenie, nie było opcji by spokojnie leżała, po badaniu spała ponad 3 godziny,ale mogła się wg lekarza obudzic po paru minutach od badania,czula się dobrze,miala jedynie lekkie zachwiania równowagi, stawała na nóżkach i nie utrzymywała się momentami,mimo,ze prawie chodziła sama już, na drugi dzień było już normalnie
 
Moja Olka miała robiony rezonans, ale tez miala podany kontrast i znieczulenie ogolne. przed badaniem najpierw dostala "glupiego jasia" troche sie wyciszyla, pojechalysmy do pracowni i tam pani anestezjolog podała narkoze. pozniej w trakcie badania podano malej kontrast. badanie trwalo jakies 30minut, gdy wyniesiono ja z pracowni troche sie przebudzala, ale nie do konca wiec musiala pojechac jeszcze na sale pooperacyjna, ja zdazylam zejsc na kawe i pojsc do lazienki a Olcia juz byla z powrotem na sali.
zadnych efektow narkozy i kontrastu nie zauwazylam, od razu po przebudzeniu mala chciala sie bawic, siadała, wstawala. pani pielegniarka powiedziala tylko zeby jej przez jakis czas nie nosic bo moze ja glowka bolec i zbierac sie na wymioty ale nic takiego sie nie dzialo
 
Mój synek tez miał TK z kontrastem ale bez znieczulenia -zniósł dobrze i po odczekaniu ok.
pół godz mogliśmy isc do domu;-)
 
Do góry