reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Torba do szpitala

Ewa witaj! Notabene mam siostrę Ewę w Twoim wieku, ale jakoś nie wyobrażam sobie jej jako matki, hehe..
Dziecko masz faktycznie duże, nawet bardzo! Moja córka w 38tc. jak się urodziła to tyle ważyła, dokładnie 2700g!

A ciuszki ja zdecydowanie biorę swoje, nawet z resztą nie pytałam czy tam dają.
3 koszulki, 3 pajace, 3 kaftaniki+śpiochy no i skarpetki, rekawiczki i czapki.
 
reklama
Naur Dziecko duże, ale przy moich wymiarach to nie wiem gdzie ono się tam mieści... Jestem w połowie 37 tygodnia (zostało 26 dni) a ja mam 94cm w biuście, 97 cm brzuszek i w tyłku 96cm... widać tak jak wszędzie piszą - wielkość naszych maluszków wcale nie zależy od wielkości brzucha ;-)
 
no to chyba musze szybciutko dopakowac reszte rzecz....:-);-)ciezko mi powiedziec czy to juz sie porod zbliza czy nie,ale tak na wszelki wypadek.lepiej jak bede gotowa:tak:
 
A ja jakoś boję się spakować, bo ostatnio jak się zapakowałam to następnego dnia pojechałam rodzić.:eek:
Więc teraz tylko sporządziłam szczegółową listę, wszystko mam kupione i poprane, i gotowe do wrzucenia do torby. :tak:
To ja ją tutaj zamieszczę, to jest to co planuję zabrać:

DLA MNIE:

KOSMETYKI:
żel do hig.int.
żel do twarzy
szampon, żel pod prysznic
krem do twarzy
krem do piel. brodawek
krem do rąk
majtki jednorazowe
pasta i szczotka do zęów
szczotka do wlosów
puder, tusz, pomadka nawilżająca
dezodorant
podkłady (Bella)

INNE:
stanik do karmienia
wkładki laktacyjne
kółko do pływania
papier toaletowy
ręcznik papierowy
2 ręczniki
telefo + ładowarka
aparat foto
jedzenie i picie
sztućce, kubek

UBRANIA:
koszula do porodu
2 koszule do karmienia
skarpetki
szlafrok
klapki i kapcie

DOKUMENTY:
ks RUM
karta ciąży i wyniki
legitymacja ubezp.
dowód osobisty i portfel

DLA DZIECKA:

KOSMETYKI:
pieluchy
chusteczki do pupy
krem do pupy
oliwka
sól fizj.
gaziki leko
gaziki jałowe

UBRANKA:
4 koszulki
2 pajace
2 półśpiochy
2 kaftaniki
2 cienkie czapeczki
rękawiczki
3 pary skarpetek

INNE:
4 pieluchy tetrowe
4 pieluchy flanelowe
kocyk-rożek polarowy
ręcznik

To narazie chyba wszystko, jak mi sie przypomni to dopiszę. Albo jak Wam się coś przypomni :-)
 
ja bede rodzic z mezem wiec zabieram jeszcze olejek do masazu i pilke tenisowa-idealnie nadaje sie do masazu placow.:tak:
 
Tak sądzę, chyba wszędzie tak jest. Ja nic nie biorę z tego, tylko ręczniczek własny i oliwkę, bo te szpitalne buble tylko plamy robią, nie do sprania.
A w razie czego to ktoś szybko może dowieźć. Z reszta tam gdzie rodziłam myto dzieci pod kranem, hehe..mało zawału nie dostałam jak to zobaczyłam!
 
Naur rozumiem, że pod kranem to myto maluchy w Redłowie tak? :szok: dobrze ze o tym wspomniasz, bo jak to zobacze to nie dostane zawału ;-)
 
reklama
Kasiu te gaziki są nasączone 70% spirytusem i służą do pielęgnacji pępka :tak: nam położna bardzo odradzała w szkole rodzenia te gaziki bo mówiła że spirytusu na nich to jest znikoma ilość :szok: lepiej kupić małą buteleczke spirytusu 95% i zrobić sobie w domu spirytus 70% :-)
 
Do góry