reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Torbiel endometrialna a ciąża

staraczka_22

Fanka BB :)
Dołączył(a)
14 Grudzień 2020
Postów
4 265
Cześć dziewczyny, czy któraś z Was ma może torbiel endometrialną i stara się o dzidziusia? Czy może ona utrudniac zajście w ciążę?
 
reklama
Cześć dziewczyny, czy któraś z Was ma może torbiel endometrialną i stara się o dzidziusia? Czy może ona utrudniac zajście w ciążę?
Od 2014 ciagle pojawiające się torbiele. 2 laparoskopii za mną. 6 lat starań, jedno poronienie. Teraz jestem wczoraj miesiącu ciąży. Wszystko jest możliwe 😊
 
Torbiel sama w sobie nie utrudnia zajścia w ciążę, lecz choroba, która tą torbiel wywołała, już tak. Endometrioze może powodować m.in niedrożność jajowodów i zwiększa ryzyko ciąży pozamacicznej. Ja endometrioze miałam zdiagnozowaną pod koniec sierpnia - miałam wtedy laparoskopię podczas której usunięto mi torbiel oraz znaleziono pozostałe ogniska endometrialne w jamie brzusznej. Niedługo zaczynam 3 miesiąc ciąży ;)
 
A jak diagnozuje się endometrioze? Mam torbiel endometrialna, która z 4cm po tabletkach antykoncepcyjnych zmalała do niecałych 2cm ale nigdy ginekolog mi wprost nie powiedziała, że to endometrioza.
Torbiel sama w sobie nie utrudnia zajścia w ciążę, lecz choroba, która tą torbiel wywołała, już tak. Endometrioze może powodować m.in niedrożność jajowodów i zwiększa ryzyko ciąży pozamacicznej. Ja endometrioze miałam zdiagnozowaną pod koniec sierpnia - miałam wtedy laparoskopię podczas której usunięto mi torbiel oraz znaleziono pozostałe ogniska endometrialne w jamie brzusznej. Niedługo zaczynam 3 miesiąc ciąży ;)
 
Najczęściej w celu diagnostyki wykonuje się laparoskopię. W jakim czasie zmalała Ci do 2 cm? Jesteś pewna, że to torbiel endometrialna?
 
Moja torbiel miała 3cm i na wizycie, na której ją znaleziono, otrzymałam od razu skierowanie na laparoskopie. Podczas zabiegu sprawdzono mi też drożność jajowodów. Z tego co się orientuję, nie zaleca się usuwanie torbieli, które mają poniżej 3cm, ale jeśli będziesz miała problem z zajściem w ciążę, pewnie któryś z lekarzy zaleci Ci wykonanie badania drożności jajowodów
 
Torbiel sama w sobie nie utrudnia zajścia w ciążę, lecz choroba, która tą torbiel wywołała, już tak. Endometrioze może powodować m.in niedrożność jajowodów i zwiększa ryzyko ciąży pozamacicznej. Ja endometrioze miałam zdiagnozowaną pod koniec sierpnia - miałam wtedy laparoskopię podczas której usunięto mi torbiel oraz znaleziono pozostałe ogniska endometrialne w jamie brzusznej. Niedługo zaczynam 3 miesiąc ciąży ;)
Ale nie myl torbieli z endometriozą. To są dwie różne rzeczy.
 
reklama
Do góry