reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Torbiel na jajniku.

Barcelona356

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
31 Grudzień 2018
Postów
51
Witam. Jestem 6tygodni po porodzie. Dziś na wizycie kontrolnej ginekolog powiedziała że na jajniku mam torbiel 40mmx40mm.
Już raz rok przed ciążą też miałam i zanikł. Czy tym razem będzie tak samo? Zaznaczę że nie miałam problemu zajść w ciążę, nic mnie nie boli. Czy to jest coś groźnego? Proszę o poradę.
 
reklama
Niestety tylko ginekolog będzie w stanie to ocenić.

U mnie w każdej ciąży pojawiały się torbiele na jajnikach, ale po porodach znikały. Lekarz wówczas mówił, że powinny właśnie zniknąć po porodzie, ale jak nie znikną - to też tragedii nie ma, bo dostanę leki.

Pytanie - co za torbiele są u Ciebie. Mogą być niegroźne, jak i bardzo niebezpieczne.
 
4x4 cm to juz spora torbiel. Mozliwy jest skret jajnika, ale nie przegapisz tego, bo to bardzo boli. Wiec miej gdzies to z tylu glowy. Taka torbiel moze tez peknac i wtedy moze dac objawy podraznienia lub zapalenia otrzewnej. Tez wtedy obecny jest bol brzucha.
Ogolnie te pytania powinnas zadac lekarzowi. Jesli to zwykla torbiel czynnosciowa to powinna sie wchlonac w ciagu 3 cykli. Ja przy duzych torbielach mialam juz zlecane markery nowotworowe, zeby wykluczyc zmiane zlosliwa.
 
4x4 cm to juz spora torbiel. Mozliwy jest skret jajnika, ale nie przegapisz tego, bo to bardzo boli. Wiec miej gdzies to z tylu glowy. Taka torbiel moze tez peknac i wtedy moze dac objawy podraznienia lub zapalenia otrzewnej. Tez wtedy obecny jest bol brzucha.
Ogolnie te pytania powinnas zadac lekarzowi. Jesli to zwykla torbiel czynnosciowa to powinna sie wchlonac w ciagu 3 cykli. Ja przy duzych torbielach mialam juz zlecane markery nowotworowe, zeby wykluczyc zmiane zlosliwa.
Oj tak za pierwszym razem miałam skręt i to była masakra. Lekarz kazał tylko za 2-3mieisace na kontrolę i powiedział że na ten moment nic się nie dzieje. Powinno się wchłonąc.
 
Witam. Jestem 6tygodni po porodzie. Dziś na wizycie kontrolnej ginekolog powiedziała że na jajniku mam torbiel 40mmx40mm.
Już raz rok przed ciążą też miałam i zanikł. Czy tym razem będzie tak samo? Zaznaczę że nie miałam problemu zajść w ciążę, nic mnie nie boli. Czy to jest coś groźnego? Proszę o poradę.
Zależy jaka to torbiel. Ja miałam i pęcherzyk o po drugiej ciąży endometrialna. Tą drugą się wystraszyłam bo raczej ( tak piszą internety😏) nie znikają. Jednak Duphaston a potem antykoncepcja pomogły i śladu po nim nie ma.
 
Zależy jaka to torbiel. Ja miałam i pęcherzyk o po drugiej ciąży endometrialna. Tą drugą się wystraszyłam bo raczej ( tak piszą internety😏) nie znikają. Jednak Duphaston a potem antykoncepcja pomogły i śladu po nim nie ma.

Tez raz mialam taka torbiel i tez ladnie sie wchlonela w ciagu 3 miesiecy przyjmowania lekow.
 
reklama
Do góry