reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

tort urodzinowy

reklama
Ja robię na blasze, ale myśle, że i uda się w okrągłej formie

Składniki:
- 6 jaj
- 1,5 szkl. cukru
- 1 szkl. mąki pszennej
- 1 szkl. mąki ziemniaczanej
- 6 łyżek wody
- 2 łyżki octu
- 2 łyżeczki proszku do pieczenia
- ewentualnie cukier waniliowy

Wykonanie:
Białka ubić z 1 szkl. cukru na sztywną pianę, pod koniec ubijania dodać 1 łyżkę octu. Żółtka ubić z 0,5 szkl. cukru. Połączyć obie ubite masy i dodać mąkę z proszkiem oraz wodę z 1 łyżką octu. Biszkopt wychodzi dość jasny (biały). Można dodać na koniec 1 łyżkę oleju, aby był wilgotniejszy.

Jeśli skorzystasz z mojego przepisu - napisz czy się udał.

 
Ja robię prawie zawsze ten sam, mojej mamy - zawsze się udaje. Chociaż przyznam eksperymentuję z innymi - z ciekawości.

A oto ten przepis:
6 jaj
1,5 szklanki mąki (pół na pół - mąka pszenna i ziemniaczana)
1 szklanka cukru
niecałe pół łyżeczki proszku do piecz.
Piec 40-45 min.

Przygotowanie:
białka ubić na sztywno + cukier, jeszcze ubijać. Następnie żółtka, ubić. Później mąkę przesianą z proszkiem, wymieszać(lub mikserem, ale na wolnych obrotach).
Wylać do tortownicy wyłożonej papierem.

Zapomniałam dodać: ja dodaję jeszcze 1-2 łyżki wiórków kokosowych na końcu, mieszam. Ma taki fajny posmak.


SMACZNEGO!!!

A wogóle to jak mniejszą ilość to:

Na 2 jajka wychodzi: 1/2 - szlkanki mąki, 1/3 - szklanki cukru, (2 jaja więcej - jeszcze raz tyle cukru i mąki).

Duży z 9 jaj piec ok. godziny - do upieczenia - sprawdzić długą wykałaczką czy jest w środku dopieczony.

W razie co - POWODZENIA w trakcie pieczenia!!! ;)
 
AgaJ - Dzięki za przepis, tort rzeczywiście wyszedł znakomity! Nie musiałam go nasączać, czego nie znoszę i nie umiem zresztą. Chyba na stałe wpisze się w mój repertuar kuchenny. Pozdrawiam serdecznie. Monika
 
Do góry